Kodėl opozicija „balsavo kojomis“?

Rugsėjo 27-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje apsvarstyta 14 klausimų. Posėdis vyko ramiai ir sklandžiai iki priešpaskutinio klausimo „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos veiklos nuostatų patvirtinimo“ pristatymo.

Posėdžio pirmininkei paskelbus darbotvarkės klausimą, visi šeši Tarybos nariai, esantys opozicijoje, pakilo iš savo vietų ir išėjo iš posėdžių salės. Žodžiu, „balsavo kojomis“, nes klausimo svarstyme nedalyvavo.

Labai keista, kodėl taip atsitiko. Trečiadienį, rugsėjo 25-ąją, vykusiame Komitetų posėdyje, kurį vedžiau aš, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas, klausimas dėl Etikos komisijos veiklos nuostatų patvirtinimo dalinio pakeitimo buvo ypač plačiai apsvarstytas, diskusijose dalyvavo ir savo nuomones išsakė visi 5 tądien posėdyje dalyvavę opozicionieriai. Vertėtų pažymėti, kad Komitetų posėdis truko netgi ilgiau nei Tarybos posėdis.

Opozicijoje esantys Tarybos nariai Komitetų posėdyje neskubėjo svarstyti Etikos komisijos pirmininko kandidatūros, o pageidavo sugrįžti prie Etikos komisijos veiklos nuostatų platesnio svarstymo. Į pageidavimus buvo atsižvelgta, prie gilesnio klausimo nagrinėjimo buvo sugrįžta, vyko klausimų-atsakymų sesija. Rodos, visi Tarybos nariai buvo išsakę savo nuomones.

Svarstant Etikos komisijos pirmininko skyrimo klausimą, buvo prisiminta 2011-2015 metų kadencijos situacija, kai tuomet opozicijos siūlomas kandidatas neįtiko valdančiajai daugumai. Tuomet opozicijoje buvusi dabartinė dauguma ėjo į kompromisą su valdančiaisiais ir siūlė kitą kandidatą. Taip buvo patariama pasielgti ir dabartinei opozicijai, kad būtų išeita iš aklavietės.

Deja, penktadienio posėdis baigėsi kitaip, negu buvo tikėtasi. Posėdžio pradžia buvo graži, o pabaiga – daugiau negu komiška. Nei „balsavimas kojomis“, nei trečiąkart to paties kandidato primygtinis siūlymas į Etikos komisijos pirmininko postą garbės opozicijai tikrai nedaro.

Romas Zibalas

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

2 Atsakymai į “Kodėl opozicija „balsavo kojomis“?”

  1. Kelmas parašė:

    Apgailėtina.

  2. Vytas Teisuolis parašė:

    O jie kitaip ir nemoka nes dabartinė opozicija tai klounų komanda. Gal viena Ana normalesnė.

Comments are closed.

scroll to top
+