Kodėl meras „suko uodegą“?

Iš tikrųjų, ši Autobusų parkui priklausanti teritorija šiemet buvo ir yra naudojama labai intensyviai.

Iš tikrųjų, ši Autobusų parkui priklausanti teritorija šiemet buvo ir yra naudojama labai intensyviai.

Mūsų gyvenimo grimasos

Rajono Savivaldybės taryba priėmė sprendimą „Dėl atleidimo nuo žemės nuomos mokesčio“, kuriuo atleido UAB „Širvintų autobusų parkas“ nuo 2010 metų žemės nuomos mokesčio (1047,17 Lt) už 0,597 ha nuomojamo valstybinio žemės sklypo, esančio Plento g. 27A, dalį – 0,2517 ha žemės sklypą. Rajono tarybos opozicijos nariams pradėjus gilintis į tokio sprendimo projekto detales, meras Kęstutis Pakalnis paaiškino, kad siūloma Autobusų parką atleisti nuo nuomos mokesčio už žemę, kuria įmonė nesinaudoja, kuri jai visiškai nereikalinga.

Po tokio paaiškinimo balsų dauguma sprendimas buvo be jokių diskusijų priimtas. Rajono biudžetas neteko daugiau kaip tūkstančio litų, taip reikalingų gatvėms apšviesti, duobėms užlyginti, sniegui žiemą nuvalyti.

„Širvintų kraštas“ pasidomėjo, kur konkrečiai yra ta Autobusų parko išnuomota iš valstybės ir nenaudojama žemė. Pasirodo, kalbama apie aukščiausiomis tvoromis aptvertą sklypą, kuriame nuo kovo mėnesio stovi UAB „Kerista“, rekonstruojančios I. Šeiniaus gatvę, technika, sklypą, kuriame visą vasarą ta pati statybinė organizacija vertė žvyrą, smėlį, reikalingą gatvės remontui, buvo sukrovusi šulinio žiedus.

„Autobusų parko“ direktoriaus R. Sinkievičiaus paklausėme tiesiai šviesiai:

– Kiek pinigų gavote iš UAB „Kerista“ išnuomoję savo sklypą jų technikai, statybinėms medžiagoms laikyti?

Atsakymas buvo visiškai netikėtas:

– Nė cento. Mūsų niekas net neklausė. Pasiteirauta buvo tik, ar autobusams, važiuojantiems į stotį, netrukdys tai, kad tuo pačiu keliuku važinės ir statybininkų technika? Pasakiau, kad kaip nors susitvarkysime. Apie tai, kad nenaudojamą žemės sklypą turime galimybę išnuomoti ir taip pagerinti įmonės finansinę padėtį, Savivaldybės tarnautojai neužsiminė.

Taigi, kas davė leidimą šioje vietoje, „Autobusų parko“ žemės sklype, be jokios sutarties su savininku statyti statybinės bendrovės techniką ir laikyti statybines medžiagas? Kam ir kiek statybos organizacija už tai mokėjo? Jei įmonė už tokią paslaugą niekam nemokėjo, drįstame paklausti – kodėl? Kodėl Širvintų vadovai, nuolat dejuojantys dėl lėšų trūkumo, darė tokią malonę už milijonus rekonstruojančiai I. Šeiniaus gatvę bendrovei? Kitos statybinės organizacijos, remontuojančios Širvintų namus, gatves, tiesiančios kelius, trasas, už tokią paslaugą, kiek žinome, moka nemažus pinigus. Kas gali paneigti, kad leidimas laikyti techniką ir statybines medžiagas vargstančios įmonės „Autobusų parkas“ nuomojamame sklype davė kažkam (tik ne žemės savininkui) konkrečios naudos? Motyvas taip manyti gana paprastas: jei žemė būtų laikinai išnuomota UAB „Kerista“ oficialiai, meras tikriausiai taip ir būtų pasakęs rajono tarybos posėdyje. „Atleiskime Autobusų parką nuo žemės mokesčio, nes Savivaldybė gavo kelis kartus daugiau pinigų išnuomojusi tą sklypą statybinei organizacijai. Visiems būtų aišku. Kiltų tik viena abejonė, kodėl išnuomoti sklypo negalėjo pats Autobusų parkas, skaičiuojantis kiekvieną centą, mokantis vairuotojams, dispečeriams vos minimalius atlyginimus, neturintis iš ko nusipirkti autobusų. Pagaliau, nereikėtų ir nuo žemės mokesčio nieko atleisti.

Pasielgta kitaip. Tad rajono meras, tarybos nariams sakydamas, kad tas žemės sklypas yra nenaudojamas, nenurodydamas, apie kokį žemės lopinėlį konkrečiai kalbama, gal melavo?

Gavome patikimų žinių, kad dėl to žemės sklypo vyksta teisminiai ginčai, kad Autobusų parkas jo esą atsisakė. Bet, atsiprašau, kodėl tada reikėjo nuo žemės mokesčio atleisti būtent Autobusų parką? Kokia čia netvarka?

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kodėl meras „suko uodegą“?"

  1. KĄ? parašė:

    i kieno kišene otkatas ikrito?????????

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+