Ketinate remontuoti būstą – nepamirškite pranešti Savivaldybei

Pernai lapkričio 9 d. buvo priimtas ir nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Vyriausybės nutarimas „Dėl triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo aprašo patvirtinimo“. Pagal jį planuojantys buto remontą – griauti butų sienas, keisti grindis, langus ar santechniką, montuoti kabamąsias lubas ir dirbti kitus triukšmą keliančius darbus – daugiabučio gyventojai apie tai ne vėliau kaip prieš 7 dienas privalo raštu pranešti savivaldybėms. Jei tai nebus padaryta, o kaimynai ims skųstis dėl drumsčiamos ramybės, remontuojamo buto savininkui gresia rimti nemalonumai. Pirmą kartą gali būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda ir nurodoma stabdyti remonto darbus, kol nebus sutvarkyti visi dokumentai. Antrą kartą nustačius pažeidimų, bauda gali siekti ir 600 eurų. Taigi, kas mano, kad buto remonto metu keliamas triukšmas – dėmesio neverta smulkmena, labai klysta.

Beje, tai nėra nauja ir negirdėta. Leistiną triukšmo lygį daugiabučiuose reglamentuoja dar 2004 m. priimtas Triukšmo valdymo įstatymas, taip pat Higienos norma „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“. Triukšmo valdymo įstatyme nustatyta ir prievolė teikti informaciją savivaldybei apie planuojamus statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse, tačiau iš tikrųjų, panašu, niekas to iki šiol nedarė. Šiemet įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas nenustatė naujų prievolių, išskyrus vieną… laikytis reikalavimų (paradoksalu, bet ar 2004 m priimto įstatymo nuostatos jau pačios savaime nebuvo įpareigojimas jų laikytis?).

Ar į mūsų rajono Savivaldybę jau kreipiasi žmonės dėl planuojamų remontų?

Savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė informuoja, kad kol kas (per porą mėnesių) dėl to kreipėsi tik vienas žmogus. Suprantama, žiema – ne remontų metas. Butų savininkai šių darbų dažniausiai imasi prasidėjus šiltajam metų sezonui.

Tad prieš pradedant remontą daugiabučiame name, kuriame yra daugiau nei 3 butai, Savivaldybės administracijai reikia pateikti pranešimą apie konkrečius planuojamus darbus, jų trukmę.

„Atkreipiame dėmesį, kad atliekant daugiabučio namo ar visuomeninės paskirties pastato (išskyrus I grupės nesudėtingo pastato) paprastąjį remontą mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, kai keičiama pastato išvaizda (pvz., keičiami langai), išskyrus atvejus, kai būtina skubiai atlikti statybos darbus, reikalingus avarijos grėsmei, jos ar stichinės nelaimės padariniams pašalinti yra privaloma gauti statinio paprastojo remonto leidimą. Pranešimus ir prašymus dėl leidimų reikia teikti į Savivaldybės administracijos priimamąjį. Jei skundas susijęs su triukšmo problema, jis bus nagrinėjamas Administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus specialistų. Jei gyventojai skųsis dėl atliekamų remonto darbų ir tam tikrų galimų pažeidimų, skundas bus pavestas nagrinėti Ūkio plėtros skyriui“,- rašoma Savivaldybės informacijoje.

Pripažinkime – tikrai nemalonu, kai vėlų vakarą daugiabutį drebina šaižūs pjūklų ar grąžtų garsai. Tačiau dėl šio Vyriausybės nutarimo žmonių nuomonės prieštaringos: vieni pritaria, kiti, ypač tie, kurie savo būstų remonto imasi patys po darbo ar poilsio dienomis – piktinasi. Tretiems apskritai atrodo, kad dabar neįmanoma nė krustelėt, o piktavaliams kaimynams – plačiausias skundimų laukas: ir dėl verkiančio vaiko, ir dėl garsiau šeimos reikalus aptarinėjančių sutuoktinių, ir… dėl vakare į sieną kalamos vinies…

„Širvintų krašto“ informacija

Reklama: dekoratyvinė plėvelė langams

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top