Karštas pareiškimas: V. Mateika ir K. Pakalnis – kaip „kiškiai bailiai“. Vienas į krūmus, kitas – iš jų…

Merės Živilės Pinskuvienės pranešimas

Prasidėjus tretiesiems šios kadencijos Tarybos darbo metams, malonią staigmeną pateikė opozicijos narys Kęstutis Pakalnis. Pirmą kartą šis veikėjas atėjo į komiteto posėdį! Pagaliau! Prisiminė apie įstatymais jam numatytą pareigą…

Apie tai, kad dalis Tarybos narių neatlieka savo tiesioginių pareigų, nelanko komitetų, kuriems priklauso, posėdžių, kalbėjau jau ne kartą. Teikdama metines ataskaitas gyventojams, apie tai informuoju kasmet. Juk į Tarybą kiekvienas iš mūsų esame išrenkami žmonių valia ir privalome laikytis įstatymų, vykdyti jais nustatytas pareigas.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 23 str. įvardintos Tarybos nario pareigos:

1) dalyvauti savivaldybės tarybos posėdžiuose;

2) būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu;

3) dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose.

Tarybos komitetų posėdžiuose yra sprendžiami svarbūs klausimai, diskutuojama dėl rengiamų ir parengtų sprendimų projektų, teikiamos rekomendacijos dėl būtinų pakeitimų ar pataisymų. Deja, daugumai Tarybos opozicijos narių ši pareiga visiškai nesvarbi. Kam lankyti komiteto posėdžius, jei išsiaiškinus visus klausimus Tarybos posėdžio, transliuojamo tiesiogiai, metu nebepavyks sukurpti šou?

Būdama atsakinga už Tarybos darbą, ne kartą kreipiausi į opozicijos narius, kviesdama ir griežtai reikalaudama lankyti posėdžius. Jokios reakcijos nesulaukus, 2017 m. gruodžio mėnesį kreipiausi į Širvintų rajono savivaldybės etikos komisiją, prašydama įvertinti Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto narių Andriaus Jozonio ir Kęstučio Pakalnio, 2017 m. nedalyvavusių posėdžiuose nė vieno karto, ir Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto nario Giedriaus Jozonio, dalyvavusio tik viename komiteto posėdyje, pareigų nevykdymą. Taip pat prašiau išsiaiškinti posėdžių nelankymo priežastis, išanalizuoti susidariusią problemą ir pateikti galimus sprendimo būdus.

Etikos komisijos pirmininkas Vidmantas Mateika – tas pats Tarybos narys, kuris itin mėgsta garsiai šaukti, komentuoti ir piktintis, gavęs mano reikalavimą delsė. Drįstu manyti, kad tiesiog pabūgo vertinti savo bendražygių netinkamą elgesį ir pareigų nevykdymą. Prisidengęs tuo, kad jam neva per sunku, neįmanoma dirbti, tėškė atsistatydinimo iš Etikos komisijos pirmininko pareigų pareiškimą, ir kaip tas „kiškis bailys“ krūmuose pasislėpė nuo savo pareigų.

Sunkiai suvokiamas toks Tarybos nario, kiekvieną Tarybos posėdį prieš kameras bandančio užimti kilnaus herojaus vaidmenį, elgesys. Tačiau tegu tai lieka jo sąžinei ir juo pasitikėjusių rinkėjų teismui.

Savo ruožtu aš pakartojau savo kreipimąsi Etikos komisijai, kuriai šiuo metu dabar vadovauja pirmininko pavaduotojas Darius Valkauskas. Labai tikiuosi, kad problema bus išsamiai išnagrinėta.

Prasidėjus 2018 m., reikia pagaliau padėti tašką opozicijos narių savivalei. Tarybos nariai niekada neturi pamiršti, kad juos išrinko žmonės, o savo pareigas turi vykdyti visą laiką, ne tik artėjant rinkimams.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

56 Atsakymai į “Karštas pareiškimas: V. Mateika ir K. Pakalnis – kaip „kiškiai bailiai“. Vienas į krūmus, kitas – iš jų…”

 1. tai parašė:

  Politikai dar turetu padekoti, kad zinomas laikrastis juos pakritikavo.

 2. petrauckiene parašė:

  Musu seima balsuos uz pinskuviene, norime , kad darbai butu tesiami.Norime dirbancios meres

 3. Ana parašė:

  To Ana
  Matosi, kad susipykes su matematika ir balsavimo skaiciavimo metodika

 4. vida parašė:

  Sipri merė – miesto vizitinė kortelė.

 5. To Ana parašė:

  Ar matėt kiek žmonių balsavo? Kiek balsavusių o procentų tik tiek

 6. Ronka parašė:

  Didžiausias kiekis bailys tai pati teksto autorė. Publikuoja tik tai kas jai palankų, kodėl pirkimai ir visa kita taip stipriai slepemi? Kodėl bijo spausdinti atsakys į apsurdiskas savo rasliavas? Živilė bailiuke tiesiog

 7. kugis parašė:

  Pagarba Pinskuvienei.

 8. pranciska parašė:

  Labai gerai, kad viesinami tokie dalykai, nes savo laikrastukuose opozicija uzsiima tik panegirikomis, o tai labai neskaniai atrodo.

 9. stefa parašė:

  Nežiūrint, kad Širvintas užplūdo gausios jaunos šeimos su vaikais, mietas tapo miegamuoju Vilniaus miesto rajonu, Širvintos virsta kurortu su būsumu pėsčiųjų tiltu, mažas nedarbo lygis, puiki klestinti sveikatos apsauga, miesto gyventojų skaičius lyginant su 1990 metais sumažėjo 23,5 procento. Geriau būtų, kad merė nukreiptų dėmesį į kuriantį darbą, o ne rūpintųsi opozicijos reikalais. Opozicija pairūpin rinkėjai.

 10. Ana parašė:

  Na ir dar, ką besakytų ant merės, kaip ją bešmeižtų, na myli ją žmonės ir vertina, ir įvertina, tai parodo rezultatai meras.alfa.lt
  Smagu.

 11. Ana parašė:

  to anonimui
  Teisingai manote, nes kn būna viskas į vienus vartus ir tik nereikia šnekėti, kad čia iškreipiama.

 12. Anonimas parašė:

  paskutiniam

  Nueik ir pasakyk, kad manai kitaip, kam zmogu smeizti. As pvz matau smeizima is kitur. Ka man daryti?

 13. Gintarai, parašė:

  ar tau nešlykštu vadovauti tokiam laikraščiui, kur viskas apverčiama aukštyn kojomis, kur vienas tikslas:- vienus apdergti, kitus išaukštinti, kuriame neegzistuoja jokios moralės normos, nesuvokiama, kas yra paprasčiausias padorumas.

 14. vilkelis parašė:

  p.Mateika suprato,kad tam sugebejimu nepakaks,o mintis surasyti baltame popieriaus lape nera taip lengva,tai ir nere i krumus.

 15. neringa parašė:

  ko eina i taryba, jeigu posedziu nelanko, paskui nezino nei kas, nei kaip?

 16. saule parašė:

  nevykeliai

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+