Karštas interviu! Merė Živilė Pinskuvienė: „Giedriui Jozoniui pirmiausia turi „pienas nuo lūpų nudžiūti“

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Dėl visų piktų kalbų merei nei šilta, nei šalta

Širvintų kraštas“ tęsdamas praeito numerio temą apie bene labiausiai intriguojančią paskutinių savaičių temą apie rajono politinę situaciją ir kandidatūras į vicemero postą, skaitytojams pateikia Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės atsakymus. Interviu su mere pradžia – praėjusiame laikraščio „Širvintų kraštas“ numeryje.

– Kaip Jūsų pavaduotojai Irenai Vasiliauskienei pareiškus apie pasitraukimą toliau vyks rajono Tarybos darbas?

– Kaip jau sakiau, valdančioji dauguma yra vieninga. Darbas dėl vieno asmens pasitraukimo tikrai nenukentės. Žinoma, visus Tarybos narius ir toliau kviečiu būti aktyviais, nepamiršti, kad atstovauja rajono žmonėms, jų lūkesčiams. Būtent todėl sunku suprasti opoziciją, kai jos nariai sutartinai kelia rankas „prieš“ arba „susilaiko“ svarstant mūsų kraštui, jo žmonėms gerus, naudingus sprendimus.

– O kaip dėl jūsų tiesioginių pareigų? Ar žmonių kalbos apie galimą Jūsų pasitraukimą Ukmergės teismui priėmus sprendimą balsų pirkimo byloje yra bent kiek pagrįstos?

– Pirmas dalykas, kurį noriu, kad rajono žmonės suprastų – jokiame balsų pirkimo bylos procese aš nedalyvavau. Nebuvau kviečiama nei į apklausas, nei į teismą. Be to, net ir žiniasklaidos formuluojami teiginiai apie pirktus balsus yra klaidinantys. Jūsų minimą bylą nagrinėjęs teisėjas Rinaldas Adamonis, komentuodamas sprendimą, pats pasakė, kad byloje nėra jokių duomenų, kad rinkėjai buvo papirkti. O tai, kad skambiose straipsnių antraštėse nuolat minima mano pavardė, yra tiesioginis žmonių klaidinimas. Tai yra žurnalistų ir dabartinės opozicijos darbas. Paskalos ir intrigos – tai dabartinės opozicijos pagrindinis užsiėmimas. Kas belieka, kai realių darbų rajono labui nuveikti negali – tuomet ir belieka tik kurpti skundus ir skandaliukus. Prisiminkite, kam labiausiai rūpėjo anuliuoti rinkimų rezultatus? Ogi su savo kėde nenorėjusiam atsisveikinti V. Jasiukevičiui ir nieko rajono labui nenuveikusiam buvusiam jo pavaduotojui A. Jozoniui. Nuo jų skundų kiekio visiems raibo akys.

Aš įrodžiau, kad net trečią kartą pakviesti balsuoti žmonės ateina ir išreiškia pasitikėjimą būtent manimi. Taigi, kaip rajono merė, atsakingai vykdžiau ir toliau vykdysiu savo tiesiogines pareigas. Trauktis tikrai nežadu. Esu atsakinga mane išrinkusiems rajono žmonėms, o ne keliems nepatenkintiems Tarybos nariams. O opozicija, pasinaudodama šiuo teismo sprendimus, gali kažko imtis. Ką jiems belieka daryti – artėjant naujiems rinkimams juk reikia atkreipti į save dėmesį bent tokiais būdais.

– Per pastaruosius dvejus metus iš tikrųjų nuveikta daug darbų. Tačiau žmonės išsako ir nusiskundimų. Kaip reaguojate į juos?

– Gyventojų priėmimo laiku, dažnai ir vakarais, savaitgaliais nuolat susitinku su rajono žmonėmis. Puikiai žinau jų rūpesčius ir problemas. Juk rajonas skendo daugelį metų dėl pasenusių ar iš viso nesančių melioracijos sistemų, neturime ir lietaus kanalizacijos arba ji visiškai pasenusi. Šios problemos atsirado ne šiandien. Tačiau džiaugiuosi, kad iš mirties taško pajudėjome. Rajone vyksta daug darbų. Rengiame ir įgyvendiname projektus, kurių procesas gana ilgas. Pavyzdžiui, Anciūnų apylinkių problemas įvardijome iš karto vos pradėję dirbti. Tačiau „popierizmas“ truko dvejus metus. Dabar jau gautas finansavimas, pavasarį pradėsime melioracijos darbus. Noriu, kad suprastumėt – burtų lazdelės neturiu. Tam, kad išspręstume ilgametes problemas, neužtenka griovį iškasti ar per pažliugusį kelią greiderį paleisti.

– Pastaruoju metu Širvintas aplankė Seimo Pirmininkas, Socialinės apsaugos ir darbo ministras. Šie vizitai rodo, kad „valstiečių“ partijos atstovai aukščiausioje valdžioje nėra nusistatę prieš mūsų rajoną. Tačiau stebint Tarybos darbą, susidaro įspūdis, kad bene didžiausi „stabdžiai“ Jūsų inicijuojamiems darbams rajone yra būtent šios partijos atstovai. Kaip paaiškintumėt šią lyg ir nesuderinamą situaciją?

– Noriu pabrėžti, kad nepaisant tuščių Širvintų „valstiečių“ purkštavimų, kurie yra tiesiog noras parodyti save, pastaruoju metu buvau susitikusi su šios partijos atstovais Seime bei Vyriausybėje. Atlikdama savo tiesiogines pareigas, visiškai atsiriboju „draugiška“ ar „nedraugiška“ mums viena ar kita partija. Man svarbu Širvintų rajonas ir jo žmonės. Dėl bendrų tikslų esu pasiruošusi bet kada važiuoti, prašyti, reikalauti. Itin dalykiškus ir rimtus susitikimus turėjau su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku R. Karbauskiu, su Seimo Energetikos komisijos pirmininku V. Poderiu ir kt.

– Ar šių susitikimų metu buvo aptarta ir širvintiškių „valstiečių“ veikla?

– Susitikimuose su aukščiausio rango politikais, didžiausios Seimo frakcijos ir partijos pirmininku tikrai laikas negaištamas aptariant Širvintų „valstiečius“. Kalbėjome apie esminius, mūsų rajonui aktualius klausimus.

– Sugrįžkime prie šiuo metu aktualios vicemero posto temos. Ar tiesa, kad socialdemokratas Giedrius Jozonis pats siūlėsi į vicemero postą?

– Taip. Prieš praėjusį Tarybos posėdį G. Jozonis man pareiškė, kad laukia skambučio su pasiūlymu eiti vicemero pareigas.

– Ar jis ir yra Jūsų minimas kandidatas?

– Daugelis dalyvavusių posėdyje girdėjo ir mano atsakymą: „Nesulauksi“. O toks atsakymas yra dėl labai aiškių motyvų: 1. Šio Tarybos nario rajono žmonės neišrinko, vadinasi, tiesioginio pasitikėjimo jam neišreiškė. Mandatą jis gavo tik tuomet, kai jo atsisakė Robertas Bartulis. 2. Šis žmogus dar turi suaugti, „pienas nuo lūpų“ turi nudžiūti. Kalbu ne apie amžių – yra daug jaunų žmonių, kurie gali dirbti. Tačiau kaip G. Jozonis elgiasi per Tarybos posėdžius, kaip jis žiūri į tiesiogines Tarybos nario pareigas, pasitikėjimo juo nekelia.

– Tad kas taps naujuoju mero pavaduotoju, atleidus dabartinę?

– Kaip jau esu sakiusi, šias pareigas eis vienas iš Tarybos narių.

– O gal ši pareigybė iš viso nėra būtina?

– Su valdančiąja koalicija šią galimybę aptarėme iš karto. Kaip ir galimybę skirti vicemerą visuomeniniais pagrindais. Tačiau tam kelius užkerta įstatymai. Paprastai sakant, tokiu atveju meras negalėtų nei susirgti, nei numirti (šypsosi). Pavaduojantis asmuo privalo būti paskirtas.

– Ką dar norėtumėte pasakyti „Širvintų krašto“ skaitytojams?

– Noriu padėkoti. Kiekvieną dieną jaučiu žmonių palaikymą ir tai veda į priekį. O dėl visų piktų kalbų man tiesiog nei šilta, nei šalta.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

102 Atsakymai į “Karštas interviu! Merė Živilė Pinskuvienė: „Giedriui Jozoniui pirmiausia turi „pienas nuo lūpų nudžiūti“”

 1. .. parašė:

  Dabar jeigu „geros“ uosles turetojai suuos, kad palaikai mere, tai bus kaput. Sues negyvai, todel geriau palaikyti merę tyliai ir niekam nesiafisuoti.

 2. w parašė:

  Tiems, kurie pirstais bado i mere ir jos komanda, pirmiausia tuos pirstus reikia nusiplauti…

 3. Rugile parašė:

  kas dirba, tam kliuna, ka jau cia padarysi

 4. Anonimas parašė:

  Rajone tik prie meres padaryta daug gerų darbų.

 5. oho parašė:

  Netgi grasinama? Siaubas, iki ko nusiroto. Purvinti galima tik mere ir jos komanda ??, o apie kitus siukštu ne

 6. To „Žinau “ parašė:

  Ko nenorite, to ir nesuprantate. Tai ir toliau sėkmingai žinokite .

 7. zinau parašė:

  nelabai supratau jusu komentaro???

 8. Gailestingajam „žinau“ parašė:

  Gailėkite savęs. Meręs žodžiais tariant mums „nei šilta, nei šalta“. , kad Jūs„ žinote“. Žinokite į sveikatą ir toliau rodykite visuomenei savo „stilių“. Dar kartą primenu, kad už viešą opozicijos puolimą vadinant juos viešai „šmeižikais“ ir pan. galite atsidurti teisme, ir tada teks įrodyti, kur tie šmeižai, ir kaip jie atrodo.

 9. ? parašė:

  Kazi kaip su neteisetai uzimtu socbustu?

 10. ha ha parašė:

  Dar cia labai graziai. Reikejo opozicijos trubaduriu stiliumi pavaryti…

 11. to Ai parašė:

  O kas nors liepia skaityti? Kam skaitote? Visgi idomu? Kai man neidomu, ką savo kloakoje rasote, tai as jums ir nepriekaistauju. Nelįskite ir tamstos.

 12. zinau parašė:

  zinau tris komentatores, kuros cia purva pila, brangiosios, eikit nuodus leisti pas save, gaila jusu….

 13. rokas parašė:

  smeizikai nelaimes, nieko nesugeba, tik smeizti ir purva pilti, juodinti be argumentu, geda kad tokie valdzioje nors ir opozicijoj, bet kazkas uz juos basavo, labai liudna…

 14. ula parašė:

  opozicijos gerbejai, eikit is cia , nes nuo jusu komentaru irvelgesio vemti vercia, biski knygu paskaitykite, pasimokykite, ar bent vidurine baigete? nes matosi nemoksiskumas…liudna bet islenda….

 15. :) parašė:

  Giedriukui dar per švelniai užvažiavo.

 16. Aiai parašė:

  Tris kartus valio, krištolinės rudnosiukams, nes nuo tokių komentarų jau vemti verčia, rašot tai rašykite, nors stilių pakeiskite. Labai ačių (dp taisyklės). Nepykite.

 17. to Anicetui ir „tikrai“ 2017-11-09 19:50 parašė:

  Lazda turi du galus. Jeigu jums suskaudo, tai žinokite, kad kitiems irgi skauda. Ko stebitės? Kaip pašaukėte, taip atsiliepė.

 18. Anicetui ir „tikrai“ parašė:

  Interviu – tiesiog žiauriai nekultūringas, paprastai tariant – chamiškas, kaslink dėl tarybos nario Jozonio. Gėda. Neišmokyta p. Merė gerbti žmonių, ką čia padarysi.

  Pone Anicetai, jeigu darbietiškoje koalicijoje ir buvo šmeižikų, tai jiems teismas priteisė baudą ir jis, kaip žinote, jau turi teistumą ir nesėdi taryboje.

  Kokią Jūs teisę turite žmones vadinti šmeižikais? Šmeižtas yra nusikaltimas, už jį teisiama. Jeigu kam opozicisos nariai atrodo šmeižikais, tai Jūs įrodykite tai, ir tada turėsite teisę juos taip vadinti. .

 19. Anonimas parašė:

  ka as zn

 20. tikrai parašė:

  Nerealiai geras interviu, argumentuotas, subtilus, neizeidziantis.

 21. anicetas parašė:

  Šauni mūsu merė.
  Smeizejai stengiasi visaip pakenkti, bet nepavyksta.
  Kiek skundu tyre, bet nei 1 nepasitvirtino.

 22. .. parašė:

  nepadarys smeizejos isvadu, juk dirba, turi uzsakyma FASSSS

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+