Kai kalbos labai skiriasi nuo darbų

Apie projektą „Širvintų miesto ir Kabaldos kaimo vandentiekio ir nuotėkų tinklų plėtra bei rekonstrukcija“ rašyta prirašyta. Kalbėta, kad jis bus baigtas vykdyti 2010-ųjų metų liepos mėnesį. Atėjus vasarai pasirodė, kad dauguma darbų net nebuvo pradėta, todėl Savivaldybės administracija liepos pabaigoje papildė darbų sąrašą, o terminą pratęsė. Atėjo spalis. Buvo sudaryta solidi valstybinė darbų priėmimo komisija, kuri įvertino padarytus darbus ir pripažino objektą netinkamu naudoti. Žmonėms, norintiems prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir kanalizacijos trasų, Savivaldybės specialistai, atsakingi už šį projektą, vis žada, kad darbai bus baigti ryt poryt. Gyventojai nebeturi jokių vilčių, skambina ir rašo į „Širvintų kraštą“, Savivaldybę…

Cituojame pono Jono laišką, rašytą projekto koordinatoriui Petrui Opanovičiui (nuorašas „Širvintų kraštui“):

„Laba diena,

Prieš dvi savaites kalbėjot, kad jei ne tą, tai kitą savaitę projektas bus baigtas. Kasdien žvilgteldavau į Savivaldybės puslapį. Informacijos apie pabaigą nesimato. Kaip ir nesimato realių darbų, nes kai kurios duobės po „klaidų taisymo“ jau kelinta savaitė stovi neasfaltuotos. Ar yra kažkoks naujas konkretus terminas?

Ar laukiama, kol spustels šalčiai, ir niekam nebekils noro šiemet prisijunginėti? Tokiu atveju bus ramiai galima pratempt iki pavasario ir kilsiančias nekokybės problemas palikt šiltajam metų laikui? Siurblinėms nereikės jungti elektros energijos, nes vienas ar du vartotojai atšakoje nepadengs jų eksploatavimo išlaidų.

Atvirai sakant, nuo Širvintų valdžios organizacinių gebėjimų juokas nebeima. Kai prieš trejus metus kėlėmės į šį miestą, atrodė bus daugiau civilizacijos. Dabar vis dažniau pagalvojam, kokioje „skylėje“ gyvename ir ar norime čia sulaukti senatvės.“

„Širvintų kraštas“ paprašė Savivaldybės administracijos specialistų pakomentuoti širvintiškio laišką ir atsakyti į redakcijos klausimus. Gavome p. P. Opanovičiaus parengtą atsakymą:

– Kaip vyksta šių darbų priėmimas, kokia valstybinės komisijos narių nuomonė apie atliktų darbų kokybę?

– Šių metų spalio 5 dieną Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjo 2010 m. rugsėjo 7 d. potvarkiu Nr. P3-3787 sudaryta statinio pripažinimo tinkamu  naudoti  komisija apžiūrėjo projekto „Širvintų miesto ir Kabaldos kaimo vandentiekio ir nuotėkų tinklų plėtra bei rekonstrukcija“ statybos objektus, išanalizavo dokumentus ir, nurodžiusi konkrečius trūkumus, tokios būklės objekto nepripažino tinkamu naudoti bei nurodė projekto rangovui UAB KRS, ką reikia ištaisyti. Rangovui buvo pateiktos ir gyventojų pretenzijos dėl atliktų projekto darbų. UAB KRS įvykdė įsipareigojimus ir pašalino defektus. Valstybinė komisija vertinimą turi baigti ne vėliau kaip iki lapkričio 30 dienos. Neries baseino investicinės programos I-asis etapas baigiasi 2010 m. gruodžio 31 d.

Projekto priežiūrą vykdo FIDIC inžinierius, UAB „Ekopulsas“ ir UAB „Statybų techninė priežiūra“. Projekto vykdymo kontrolę atlieka UAB „SWECO Hidroprojektas“.

Širvintų rajono savivaldybės administracija skiria daug dėmesio šio projekto koordinavimui. Atsižvelgdama į tai, kad projekto metu pastatyti įrenginiai bus perduoti eksploatuoti UAB „Širvintų vandenys“ – įmonei, vykdančiai vandentvarkos veiklą Širvintų rajone, Širvintų rajono savivaldybės administracija 2010-02-20 d. raštu Nr. (6.23)-13-372 įpareigojo skirti kompetentingą įmonės atstovą vykdyti užsakovo vardu inžinerinę kontrolę, projektuojant ir statant „Širvintų miesto ir Kabaldos kaimo vandentiekio ir nuotėkų tinklų plėtra bei rekonstrukcija“, „Širvintų miesto ir Kabaldos kaimo vandens gręžinių rekonstrukcija ir vandens ruošimo įrenginių statyba“, „Širvintų miesto nuotėkų valyklos rekonstrukcija“ objektus. UAB „Širvintų vandenys“ atstovas užsakovo vardu peržiūri Rangovo parengtus darbo brėžinius, turi teisę pareikšti ir įrašyti statybos darbų žurnaluose savo pastabas dėl projektavimo ir statybos darbų kokybės, informuoja Savivaldybės administraciją ir techninės priežiūros vykdytoją apie rangovo darbo trūkumus, kurie gali pabloginti minėtų objektų eksploatavimą.

– Kokios sankcijos galėtų būti taikomos rangovui už vėlavimą?

– Vadovaujantis 2009-06-26 rangos sutarties 8.7; 14.4 ir 14.15(b) punktais, neužbaigus darbų iki sutarties darbų užbaigimo datos, rangovui skiriami delspinigiai – 0,05 procento nuo sutarties sumos už kiekvieną pavėluotą dieną. Jeigu darbai iki pakartotinio komisijos sušaukimo vis tiek nebus atlikti, vadovaujantis Rangos sutarties 14.3(c) punktu, bus sulaikoma 5 procentai patvirtintos sutarties sumos. Reikia pabrėžti, kad vandentiekio ir nuotėkų tinklams (pagal Statybos techninį reglamentą – paslėptiems darbams) yra taikomas 10 metų garantinis terminas, todėl, jei pradėjus eksploatuoti tinklus, išaiškėtų defektų, rangovas juos turės sutvarkyti.

– Ar šiais metais gyventojai turės galimybę jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir kanalizacijos tinklų?

– Taip. Širvintų rajono savivaldybės administracija gyventojus nuo 2010 m. pradžios skatino rengti prisijungimo prie tinklų projektus. UAB „Širvintų vandenys“ duomenimis, šiuo metu gyventojai yra pateikę apie 200 prašymų dėl projektų rengimo, apie 150 projektų yra rengiama.

*   *   *

Skaitai Savivaldybės specialistų atsakymus – jokių problemų. Vaikštai miesto gatvėmis, kalbiesi su žmonėmis – netvarka, kurią net aprašyti sunku. Prižiūrinčių organizacijų, inžinierių, komisijų – galybė. Gal, sakome, tiek daug nė nereikia, užtektų vieno principingo ir reikalus išmanančio žmogaus. Deja. Visiems reikia prie lovio pasistumdyti. Tik tarp devynių auklių vaikas – be galvos būna.

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Kai kalbos labai skiriasi nuo darbų”

 1. Anonimas parašė:

  :)na, bet naudos is kai kuriu savivaldybes specialistu tai tikrai daug….

 2. aaaa parašė:

  Vaikšto jau vienas prie savivaldybės su vėliava ir skambaliuku 😀

 3. Anonimas parašė:

  Tik apsimeta kad neskaito, o skaito tikrai.

 4. Desrutas parašė:

  jeigu kam nors is jusu kas nors nepatinka, siulau eiti prie savivaldybes ir rengti piketus, baikotus, skerdynes ar dar koki balagana. tada nors per telika parodys, gimines is kitu miestu paziures. bent uzsiemima turesit ir pastebeti liksit, o dabar kaip grybai internete prota taskot 🙂 tie nemirtingieji neskaito tokio sudo. Giedokit!!!

 5. pastebejimas parašė:

  jeigu ne tie 21 taryboj, tai tikrai Sirvintoms krachas:))))) Na isskyrus 2-3, kurie gerbiami ne uz darba taryboj.

 6. ...... parašė:

  Paskaitys širvintiškiai „Krašto naujienas“ ir supras kas yra ta Gudoniene ir Pinskai

 7. Anonimas parašė:

  kaip gi siame straipsnyje nepamineta gudoniene,siaip tai jei ne ji tai sirvintose krachas

 8. pppppp parašė:

  kaip gi siame straipsnyje nepamineta gudoniene,siaip tai jei ne ji tai sirvintose krachas

Comments are closed.

scroll to top
+