Kada Valdas Radionovas griaus dalį „Norfos“?

Rajono politiko įmonės pastato patalpos prasiplėtė nesilaikant galiojančio projekto.

Rajono politiko įmonės pastato patalpos prasiplėtė nesilaikant galiojančio projekto.

Mūsų gyvenimo grimasos

Širvintų rajono mero pavaduotojui Valdui Radionovui gresia nauji nemalonumai. Maža to, kad jo personali įmonė teismuose turi aiškintis dėl skolų UAB „Ukmergės duona“, AB „Žemaitijos pienas“ ar IĮ „Saltorė“, iškilo grėsmė, kad teks nugriauti dalį politiko asmeninės įmonės pastato Širvintose, kuriame įsikūrusi parduotuvė „Norfa“. Mat paaiškėjo, kad statydamas šį pastatą verslininkas ir žinomas rajono politikas, švelniai tariant, nukrypo nuo projekto.

2003 metais buvusią miesto pirtį rekonstravęs į prekybos centrą, Valdas Radionovas jau po metų nutarė pastato projektą pakoreguoti. Taip projektas buvo papildytas ir galinėje pastato dalyje, nukreiptoje į Širvintų „marias“, atsirado priestatėlis. Kadangi čia neva turėjusi įsikurti kavinė, priestatėlis tarsi turėjo tapti įėjimu į šią pastato dalį.

Bėgo metai, tačiau kavinė šiame pastate durų taip ir neatvėrė. Iki šiol toje vietoje, kur turėjo į „marias“ žvelgti stiklinė siena, stūkso nebaigtas iš blokelių mūryti skliautas. Užtat priestatėlis virto neišvaizdžia rampa su tambūru, per kurį iškraunamos į „Norfą“ atvežtos prekės.

Viskas būtų gerai, jei ne įtarimas, kad pastato statytojas nesilaikė galiojančio projekto. Ir tikrai. Aplinkos ministerijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus Statybos valstybinės priežiūros poskyryje mums patvirtino, kad, statant tambūrą, jis „pailgėjo“ beveik 5 metrais. Taip rajono mero pavaduotojas gavo apie 17 kv. m didesnę patalpą, nei buvo suprojektuota.

Aiškinantis situaciją taip pat buvo nustatyta, kad statybos metu būta ir daugiau mastelio nukrypimų nuo projekto, tačiau tie keliolikos ar keliasdešimties centimetrų neatitikimai galėtų būti laikomi neesminiais.

Valdas Radionovas negalėjo tiksliai pasakyti, kaip nutiko, kad priestatas padidėjo. Ketvirtadienį dėl statinio statybos pažeidžiant statinio projekto sprendinius turėjo būti surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Politikas, primindamas Ilfo ir Petrovo romane „Aukso veršis“ aprašytą Ostapo Benderio įmonę „Ragai, nagai, kanopos“ teigė, kad jis neatsako už jam priklausančios įmonės padarytą pažeidimą – atsakomybė tenka įmonei vadovaujančiai direktorei, t. y. – jo žmonai.

Žinoma, tai – tik personalijų dalykas, kadangi pažeidimo našta bet kuriuo atveju gultų ant mero pavaduotojo Valdo Radionovo šeimos pečių. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 158(1) straipsnis, dėl kurio nuostatų ketinta surašyti protokolą, numato, jog statinio statyba mieste ar saugomoje teritorijoje pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius, nurodytus Statybos įstatyme, užtraukia baudą nuo 5000 iki 10 000 litų.

Be to, Valdui Radiovui ypač nemaloni turėtų būti ir kita šios situacijos pusė. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.103 straipsnis („Neteisėtos statybos civilinės teisinės pasekmės“) nustato, kad pastato, kuris pastatytas pažeidžiant statinio projekto sprendinius ar teisės aktų reikalavimus, statytojas teismo sprendimu gali būti įpareigotas per nustatytą terminą reikiamai pertvarkyti statinį (dalį statinio nugriauti, perstatyti ar pan.) arba statinį nugriauti.

Rajono politikui turėtų būti neramu ir dėl nebaigtos šio pastato statybos. Jam išduotas statybos leidimas dar galioja apie trejus metus, tačiau jau kuris laikas balansuojama ant nelaimės slenksčio. Visi pamena 2009 metų spalio nelaimę Pakalniškių kaime, kai nugriuvęs statomo namo skliautas mirtinai sužalojo mažametę. Gal darbo saugą prižiūrintiems specialistams vertėtų susimąstyti, ar nebaigtas statyti Valdo Radionovo PĮ „Naidras“ pastato skliautas nekelia pavojaus kasdien po juo prekes iškraunantiems „Norfos“ darbininkams? Tvarka turi galioti visiems, o ne tik tiems, kurie negali prisidengti aukštais postais…

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

26 Atsakymai į “Kada Valdas Radionovas griaus dalį „Norfos“?”

 1. nofa parašė:

  griauk ta mura kol negavai i rura

 2. w parašė:

  Nu tikrai ziurek kaip Jakimavicuiene su dukra dirba i viena poseda viena i kita kita

 3. Rinkikas parašė:

  Kam palikt taryboj su patirtimi, protu ir atsakomybe žmones?Iššluosime visus iki vieno. nes trugdo šeimų rinkimines programas vykdyt .Rinksim iš karto komplektais:
  mamytes su dukrytėmis ir žentais, žmonas su vyrais ir uošvėm.Kokie keturi kompliektai va ir visa taryba.Pigiau rinkimai atsieis . Padarysim zaprosta.Ir bus rajonas vienas didelis UABAS,

 4. to ko noreti parašė:

  eik jau tu pasakoriau,as net ne is sito rajono,taip kad jokio pavydo,tiesiog zinau sita zmogu,net pazystu,jei jis tau toks vertingas tai pirmyn,ar kas draudzia,bet siaip jau tas tavo garbinimas labai i kazka panasus,ar tik nebusi jo paklode???

 5. palaikau nina parašė:

  Palaikau komentatorius tik už Živilę

 6. jo parašė:

  ir gerai jam, jis savivaldybei tik banaliukus nesioja

 7. ccc parašė:

  be abejo

 8. ccc parašė:

  ok?

 9. ccc parašė:

  viskas bus perrinkta po metu. Reikia laukti.

 10. nėra ko norėti.... parašė:

  dar kartą įrodėt mano pirmų sakinių teisingumą…:D

 11. jei nera parašė:

  ko noreti,tai ir nenorek,kas tau draudzia?

 12. to nera ko noreti parašė:

  nejuokink,pervarges mat jis,nu ka tu cia dabar zmones laikai uz durnius,jei tas tavo V aldas butu pervarges,tai praeita kadencija butu nedirbes uz „aciu“,bet jis yra garbetroska,todel jis ir sedi ten o ne begioja,dar viena kankini atrado ble,begioja,mat pavarges…

 13. joana parašė:

  kazin kokia karta dabar sedi valdzioje ir ka buvom isrinke ir meras ir buvusi direktore kaip ir prie jaunimo priskiriami tad ninute nepataikei ir ziurek prie ko veda viskas….manau nauja yra gerai pamirsta sena ….

 14. kini parašė:

  ninai nepavydek gerai

 15. nina parašė:

  radioniovas, kaip ir beveik visi tarybos nariai verti vieno pavadinimo – feodalai.O jus komentatoriai nedejuokit, nes niekaip nesugebate issirinkti naujos kartos, o ne komunistiniu atlieku (pavardemis neminesiu, nes patys zinote apie ka sneku). Apskritai, Sirvintu raj. savivaldybeje tikriausiai sedi didziausios tupenos, beviltiski savanaudziai, kurie dirba, jei taip galima pasakyti, ne rajono zmoniu, o savo labui. Siulyciau kitai mero kadencijai issirinkti zmogu kuo maziau susijusi su Sirvintu rajonu, gal tada pajaustumete, kas yra kas. Dar vienas dalykas. Ar ne per daugSavivaldybeje sedinciu ar svietimo istaigose dirbanciu ilgameciu asmenu vaiku dabar tupi toje pacioje rajono savivaldybes kedese?KAIP JIE TEN ATSIRADO, PAMASTYKITE!

 16. visa tiesa parašė:

  jie sedi valdzioja jiems viskas galima ,jeigu mes, bet kuris mirtingasis tokia „klaida“-afera padarytume butu baudos tukstantines ,o cia galiu galva guldyt nei lito baudos negaus ir viskas liks po senovei.Tai Simonelis meras buvo statesi sita Norfa tai kur ziurejo ka nemate ka daro jo pavaduotojas, kas galima jiems mums runkeliams draudziama vo tokia tiesa

 17. nėra ko norėti.... parašė:

  Paskaičius Jūsų komentarus, daugumos iš jų atsiskleidžia lietuvio mentalitetas…..Pavydas, purvo drėbimas, nepasitikėjimas ir t.t. O ko jūs norit? Žmogus dirbo(a)…ne taip kaip kai kurie..tik liežuviais pamalti mokat! Ydomu kaip būtų, jei jums reikėtų nuo ryto iki vakaro ant kojų pralakstyti, kas būtų? Ir, beje, prie ko čia šaltkalvis? Na ir kas, dirbo. Dauguma tais laikais tokius darbus dirbo…Ne taip kaip kai kurie…

 18. se tau parašė:

  kad nori,o dirbo salkalviuku,kauksejo plaktuku,ir i kokias aukstumas valdas uzsiropste,net nesusitvarko su juo kai kas,jo kaip is ubago ponas tai gero nelauk

 19. tai bent parašė:

  Pinskai tikslu nukreipti nuo savęs dėmesį, skundžia visus ir viską. Kitus tepa tuo, kuo patys susitepę. Štai tokia jų moralė.

 20. xxx parašė:

  o tai jis dar nedirba SODROS direktoriumi?

 21. Živile parašė:

  Valdai lazda turi du galus

 22. tvarka bus parašė:

  Suprantu baigesi ramios dienos rajono ponams mūsu „elitui“.Bieski gerai varai tik nesustok yra dar tokiu panašiu vieteliu……..

 23. Jėga parašė:

  vajei nejau ir valdziai istatymai galioja?

 24. LOrena parašė:

  Kai tokie verslininkai dirba mero pav.,gero nelauk.Bus bankrotas visam rajonui.

 25. bielskiuk parašė:

  …kaip tvarka gali galioti???gal istatymas?nu bielskiuk,kaip visuomet savo „sultyse“verdi…

 26. bielskiuk parašė:

  jis toks „zinomas“politikas,kaip tu „zinomas“ zurnalistas…

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+