Kada Savivaldybė pradės rūpintis savo „globotiniais“?

Temą pasiūlė skaitytojai

Antradienio popietę į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino Šešuolėlių I gyventoja. Moteris pasakojo, kad prieš 3-4 savaites į gyvenvietę atklydo šuo. Iš pradžių jis nieko blogo nedarė, bet gyvūnas išalko ir pradėjo pjauti vištas, pulti žmones. Gyventoja baiminasi, kad valkataujantis šuo neapkandžiotų kurio nors vaiko. Ji teigia, kad žmonės jau kreipėsi į Zibalų seniūniją. Nematydami jokio šios problemos sprendimo Šešuolėlių I gyventojai nebeišmano, ką daryti.

Širvintų seniūnijos seniūnė Laimutė Griškienė, kuri šiuo metu pavaduoja Zibalų seniūną Nerijų Drazdą, teigė gerai žinanti šią problemą ir jau ėmėsi visų reikalingų veiksmų, kad gyventojų rūpesčiai dėl atklydusio šuns kuo greičiau pasibaigtų. Anot jos, buvo kreiptasi į Savivaldybės administracijos direktorę Eleną Davidavičienę, ekologę Jolitą Urbonaitę ir net į policiją. Laimutė Griškienė pasakojo, kad tartasi ir su Širvintų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininku Ričardu Putrimu, kuris irgi pažadėjo padėti sprendžiant minėtą problemą.

Ričardas Putrimas „Širvintų kraštui“ sakė, kad nors jų darbas ir nesusijęs su šungaudžių darbu, bet, padedant Šešuolėlių kaimo gyventojams, mėgins sugauti minėtą šunį. Jis teigė, kad šuo kurį laiką bus laikomas, nes reikės išsiaiškinti, ar nepasireikš užkrečiamųjų ligų požymių, o paskui greičiausiai bus užmigdytas. Tiesa, tam, kad gyvūnas būtų užmigdytas, reikia jo šeimininko sutikimo, o beglobiai gyvūnai priklauso Savivaldybei. Pagristai kyla klausimas, kada Savivaldybė pradės rūpintis savo „globotiniais“?

Valkataujančių gyvūnų yra tikrai ne vienas, ir ne du. Ši problema galėtų išnykti, jeigu pagaliau būtų įdiegta gyvūnų ženklinimo sistema. Mat tokiu atveju gyvūnų šeimininkai už nesirūpinimą gyvūnais turėtų atsakyti įstatymų nustatyta tvarka. Širvintų rajono taryba dar sausio mėnesį patvirtino „Širvintų rajono savivaldybės gyvūnų laikymo ir priežiūros taisykles“, tačiau viešasis konkursas gyvūnų ženklinimo paslaugoms teikti dar iki šiol nepaskelbtas. Buvęs Savivaldybės administracijos direktorius vilkino šio konkurso paskelbimą, motyvuodamas, kad nori viską gerai apgalvoti, jog su šiuo viešuoju konkursu neatsitiktų taip, kaip su kitais, t.y., kad viskas būtų padaryta tvarkingai. Prieš pusantro mėnesio šį reikalą priminėm Administracijos direktoriaus pavaduotojui Jonui Purvaneckui, kuris žadėjo išsiaiškinti, kokia yra situacija dėl minėto konkurso paskelbimo. Tačiau netrukus pareigas pradėjo eiti naujoji administracijos direktorė. Ji sakė apie tai nieko negirdėjusi ir į problemą dar neįsigilinusi. Taigi valdžia nuolat keičiasi, laikas bėga, o problemos nesprendžiamos…

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Kada Savivaldybė pradės rūpintis savo „globotiniais“?”

 1. zz parašė:

  sunys nekalti, kad jie gatveje. Ziurekit kas ismeta, kas nepriziuri, galu gale kas vedzioja versio dydzio sunis be antsnukiu ar net be pavadeliu ir skuskit savininkus. Esamus valkatas reikia sugaudyt. Medziotojams vidury miesto nebent migdanciom injekcijom galima saudyt. Nes kulkos ar sratai ne tik saugumo, bet ir higienos klausimas (kas plaus kraujus?)

 2. širvintiškė parašė:

  Jau taip užkniso (atsiprašau) tue valkatos šunys prie bendrabučio. Rujoja taborais. Kiek rašyta, sakyta, prašyta. Kai kam nors įkas, tada gal pradės tvarkyti. Ir tai, kai įkas prastam žmogeliui- numos ranka. Gal „paprašyti“ šunėko, kad kam iš mūsų valdžios įkastų, tada susimąstytų. Dabar negalima apsiklausyti: kaukia, loja puse nakties.
  Trumpai: „bardakas“ ne tik su mūsų valdžia, bet ir su šunim!

 3. Anonimas parašė:

  Šaraškino kontora ir taip visur. Leidimai pagal istatyma, leidimeliai pagal poistatyminius aktus. Tvarkos kaip nera taip nera. Butu gal paprasciau ta zveri nupilt, bet be leidimo tokias baudas uzdes, jog metus kraujais triesi. Tas pats ir šernais, viska gadina, bet liest negalima. Tuoj inspektura darbo prasimanys per visus TV kanalus isvedzios apie brakonieriavima. Nu kazkoks biezpridielas ka as zinau. Nu nesamone. Tik tiek gerai kad parasot ir cia galimanervus isliet ant durnu istatymu ir valdzios.

 4. fedia parašė:

  Jo cia labai rimta problema,nes dar reiks leidimo is ministerijos,suderint su ES, gauti leidima is NATO ir t.t. …O ne butu paprasciau- susitarti su medziuotoju? ir jokiu rupesciu. Bet ar kam apie tai daeis????? Nes biurokratoms isspresti toki „reilaliuka“ prireiks tukstanteliu,o ju nera-reiskia PROBLEMA NEISPRENDZIAMA.

Comments are closed.

scroll to top
+