Janina Pažusienė – konferencijoje Hagoje

Janina Pažusienė Hagoje.
Janina Pažusienė Hagoje

„Širvintų kraštas“ jau yra rašęs apie tai, kad rajono merės pavaduotoja Janina Pažusienė atsakingai eidama savo pareigas Širvintų rajono savivaldybėje, sugeba su jomis derinti ir nelengvą mokslinę veiklą.

Užsienio reikalų ministerija pranešė apie tai, kad lapkričio 26 dieną Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos Hagoje metu Lietuvos Nacionalinio gamtos tyrimų centro atstovė Janina Pažusienė pristatė pranešimą. Jis – apie atliekamus tyrimus, kurie rodo aiškius genetinius žuvų, sugaunamų cheminių ginklų laidojimo vietose, pakitimus.

Baltijos jūroje po Antrojo pasaulinio karo palaidota apie 40 tūkstančių tonų cheminio ginklo amunicijos. Jos sudėtyje – apie 13 tūkstančių tonų nuodingų medžiagų. Lietuva nuolat siekia atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į šią problemą. Jos sprendimui reikia nuoseklaus tarptautinių organizacijų, vyriausybių, mokslo, pramonės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo.

Janinos Pažusienės pristatymas.
Janina Pažusienė pristato tyrimo rezultatus.

Mums, širvintiškiams, tikrai galima didžiuotis. Rajone turime žmonių, kurie svarbiais darbais garsina mūsų kraštą. Jie kviečia visuomenę spręsti visam pasauliui svarbias ekologines problemas.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (2 įvert.)
scroll to top
+