+

Įregistruotos įstatymų pataisos leis efektyvinti kredito unijų sektoriaus veiklą

MART2122Gruodžio 18 d.  Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Andrius Palionis ir Valius Ąžuolas įregistravo įstatymų pakeitimų projektus, kuriais siekiama patobulinti kredito unijų sektoriaus veiklą.

Centrinių kredito unijų ir kredito unijų įstatymų pakeitimus siūlantys parlamentarai įsitikinę, kad jų projektas teigiamai paveiktų kredito unijų sektorių ir Lietuvos finansų sistemą, nes būtų sudarytos sąlygos efektyvesnei centrinių kredito unijų finansinių grupių veiklai, jų teikiamos finansinės paslaugos taptų patrauklesne alternatyva klientams renkantis tarp kredito unijų ir kitų finansinių paslaugų teikėjų.

2016 m. birželio 30 d. LR Seime buvo priimti teisės aktai, tikintis įgyvendinti reikalingas struktūrines kredito unijų sektoriaus reformas, tačiau pradėjus naujojo reguliavimo nuostatas taikyti praktikoje, išryškėjo kai kurie kredito unijų ir centrinių kredito unijų veiklos aspektai, kurių teisinį reguliavimą reikėtų patikslinti ar patobulinti.

Įgyvendinus įstatymų pakeitimus būtų įteisinta galimybė centralizuoti vidaus audito funkcijos vykdymą ir teikti kaip centrinės kredito unijos paslaugą. Siūloma įteisinti centrinės kredito unijos teisę atidėti ar apriboti pajinių įnašų sumos grąžinimą neribotam laikui, apie sprendimą pranešant priežiūros institucijai, o taip pat nustatyti detalią ir aiškią pajinių įnašų grąžinimo tvarką. Šie pakeitimai leistų kredito unijoms išsaugoti reorganizuojamų ir reorganizavime dalyvaujančių kredito unijų narius, jeigu jos yra besiribojančiose savivaldybėse. Atsižvelgiant į tai, kad bankai, įvertinę riziką, skolina pasirinkdami užtikrinimo priemonę savo nuožiūra, būtų praplėstas tinkamų skolinimo užtikrinimo priemonių sąrašas kredito unijoms skolinant ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui.

„Šiais įstatymų pakeitimais siekiame patobulinti kai kurias esamo reguliavimo nuostatas, kad būtų sudarytos sąlygos efektyvesnei kredito unijų sektoriaus veiklai. Būtina įvesti centralizuotą vidaus audito funkcijos vykdymą, užtikrinti vieningą ir kvalifikuotą kredito unijų priežiūros kokybę. Reikalinga išgryninti centrinės kredito unijos ir jos narių kredito unijų santykį ir sustiprinti kredito unijų konkurencingumą finansų sektoriuje“, – sako LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

Evelina Basevičiūtė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

3 kartą sužibėjusi mažo rajono merė įtakingesnė už 3 ministrus

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+