Įregistruotos įstatymų pataisos leis efektyvinti kredito unijų sektoriaus veiklą

MART2122Gruodžio 18 d.  Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Andrius Palionis ir Valius Ąžuolas įregistravo įstatymų pakeitimų projektus, kuriais siekiama patobulinti kredito unijų sektoriaus veiklą.

Centrinių kredito unijų ir kredito unijų įstatymų pakeitimus siūlantys parlamentarai įsitikinę, kad jų projektas teigiamai paveiktų kredito unijų sektorių ir Lietuvos finansų sistemą, nes būtų sudarytos sąlygos efektyvesnei centrinių kredito unijų finansinių grupių veiklai, jų teikiamos finansinės paslaugos taptų patrauklesne alternatyva klientams renkantis tarp kredito unijų ir kitų finansinių paslaugų teikėjų.

2016 m. birželio 30 d. LR Seime buvo priimti teisės aktai, tikintis įgyvendinti reikalingas struktūrines kredito unijų sektoriaus reformas, tačiau pradėjus naujojo reguliavimo nuostatas taikyti praktikoje, išryškėjo kai kurie kredito unijų ir centrinių kredito unijų veiklos aspektai, kurių teisinį reguliavimą reikėtų patikslinti ar patobulinti.

Įgyvendinus įstatymų pakeitimus būtų įteisinta galimybė centralizuoti vidaus audito funkcijos vykdymą ir teikti kaip centrinės kredito unijos paslaugą. Siūloma įteisinti centrinės kredito unijos teisę atidėti ar apriboti pajinių įnašų sumos grąžinimą neribotam laikui, apie sprendimą pranešant priežiūros institucijai, o taip pat nustatyti detalią ir aiškią pajinių įnašų grąžinimo tvarką. Šie pakeitimai leistų kredito unijoms išsaugoti reorganizuojamų ir reorganizavime dalyvaujančių kredito unijų narius, jeigu jos yra besiribojančiose savivaldybėse. Atsižvelgiant į tai, kad bankai, įvertinę riziką, skolina pasirinkdami užtikrinimo priemonę savo nuožiūra, būtų praplėstas tinkamų skolinimo užtikrinimo priemonių sąrašas kredito unijoms skolinant ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui.

„Šiais įstatymų pakeitimais siekiame patobulinti kai kurias esamo reguliavimo nuostatas, kad būtų sudarytos sąlygos efektyvesnei kredito unijų sektoriaus veiklai. Būtina įvesti centralizuotą vidaus audito funkcijos vykdymą, užtikrinti vieningą ir kvalifikuotą kredito unijų priežiūros kokybę. Reikalinga išgryninti centrinės kredito unijos ir jos narių kredito unijų santykį ir sustiprinti kredito unijų konkurencingumą finansų sektoriuje“, – sako LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

Evelina Basevičiūtė

     

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 6 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.