Įregistruotos įstatymų pataisos leis efektyvinti kredito unijų sektoriaus veiklą

MART2122Gruodžio 18 d.  Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Andrius Palionis ir Valius Ąžuolas įregistravo įstatymų pakeitimų projektus, kuriais siekiama patobulinti kredito unijų sektoriaus veiklą.

Centrinių kredito unijų ir kredito unijų įstatymų pakeitimus siūlantys parlamentarai įsitikinę, kad jų projektas teigiamai paveiktų kredito unijų sektorių ir Lietuvos finansų sistemą, nes būtų sudarytos sąlygos efektyvesnei centrinių kredito unijų finansinių grupių veiklai, jų teikiamos finansinės paslaugos taptų patrauklesne alternatyva klientams renkantis tarp kredito unijų ir kitų finansinių paslaugų teikėjų.

2016 m. birželio 30 d. LR Seime buvo priimti teisės aktai, tikintis įgyvendinti reikalingas struktūrines kredito unijų sektoriaus reformas, tačiau pradėjus naujojo reguliavimo nuostatas taikyti praktikoje, išryškėjo kai kurie kredito unijų ir centrinių kredito unijų veiklos aspektai, kurių teisinį reguliavimą reikėtų patikslinti ar patobulinti.

Įgyvendinus įstatymų pakeitimus būtų įteisinta galimybė centralizuoti vidaus audito funkcijos vykdymą ir teikti kaip centrinės kredito unijos paslaugą. Siūloma įteisinti centrinės kredito unijos teisę atidėti ar apriboti pajinių įnašų sumos grąžinimą neribotam laikui, apie sprendimą pranešant priežiūros institucijai, o taip pat nustatyti detalią ir aiškią pajinių įnašų grąžinimo tvarką. Šie pakeitimai leistų kredito unijoms išsaugoti reorganizuojamų ir reorganizavime dalyvaujančių kredito unijų narius, jeigu jos yra besiribojančiose savivaldybėse. Atsižvelgiant į tai, kad bankai, įvertinę riziką, skolina pasirinkdami užtikrinimo priemonę savo nuožiūra, būtų praplėstas tinkamų skolinimo užtikrinimo priemonių sąrašas kredito unijoms skolinant ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui.

„Šiais įstatymų pakeitimais siekiame patobulinti kai kurias esamo reguliavimo nuostatas, kad būtų sudarytos sąlygos efektyvesnei kredito unijų sektoriaus veiklai. Būtina įvesti centralizuotą vidaus audito funkcijos vykdymą, užtikrinti vieningą ir kvalifikuotą kredito unijų priežiūros kokybę. Reikalinga išgryninti centrinės kredito unijos ir jos narių kredito unijų santykį ir sustiprinti kredito unijų konkurencingumą finansų sektoriuje“, – sako LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

Evelina Basevičiūtė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Ką per prezidento rinkimus parems Vytas Šimonėlis?

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Rajono gyventojai kviečiami į pirmąjį naujosios kadencijos tarybos posėdį!

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Jeigu niekas nesikeis, norinčių dirbti teks ieškoti su žiburiu

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos