Į klausimus atsako Savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai

Jau kuris laikas „Širvintų krašto“ laikraštyje yra rubrika „Į klausimus atsako Savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai“. Gerbiamieji „Širvintų krašto“ skaitytojai! Jei turite klausimų, rašykite, skambinkite į mūsų redakciją (redakcijos adresas ir telefonai skelbiami trečiajame laikraščio puslapyje). Pažadame visus Jūsų klausimus perduoti Savivaldybės vadovams ir administracijai, sulaukti atsakymų ir paskelbti laikraštyje.

Liepos 9 dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus klausėme:

Kokiu pagrindu (konkrečiai dėl kokių negalių) skiriamos Specialiosios nuolatinės priežiūros pagalbos išmokų kompensacijos?

Kiek rajono neįgaliųjų tas kompensacijas gauna?

Kur dėl šių kompensacijų reikia kreiptis?

Šį kartą labai operatyviai gavome atsakymą. Spausdiname (kalba netaisyta):

„Specialiosios nuolatinės priežiūros pagalbos išlaidų kompensacijos buvo skiriamos vadovaujantis 2005 m. gegužės 4 d. Lietuvos respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu NR. A1-120/V-346 „Dėl specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo, tvarkos aprašo ir pažymų formų patvirtinimo“. Šiuo metu kompensacijos skiriamos vadovaujantis 2008 m. birželio 28 d. Lietuvos respublikos Socialinės apsaugosir darbo ministro ir Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. A1-214/V-655 „Dėl Lietuvos respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gegužės 4 d. įsakymo Nr. A1-120/V-346 „Dėl specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo, tvarkos aprašo ir pažymų formų patvirtinimo“ pakeitimo“.

Socialinės paramos ir sveikatos skyrius, gavęs Gydytojų konsultacinės komisijos Specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymą, vadovaujantis 2005 m. gegužės 19 d. „Lietuvos respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymu“ Nr.X-210 ir 2004 m.kovo 29 d. nutarimu Nr.346, bei 2005 m. liepos 1 d. nutarimu Nr. 757 patvirtintais „Valstybinių šalpos išmokų skyrimo ir mokėjimo nuostatais“, skiria tikslinę išlaidų kompensaciją.

Priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją 2008 m. liepos 1 d. gauna 279 asmenys.

Dėl priežiūros (pagalbos) išlaidų kompensacijos bei kitų kompensacijų pirmiausia reikia kreiptis pas savo šeimos gydytoją.“

Redakcijos prierašas.

Nors Savivaldybės administracijos vadovai ir pyksta, kad žurnalistai dažnai komentuoja jų atsakymus, bet negalime iškęsti to nedarę ir šį kartą. Klausėme dėl kokių konkrečių negalių skiriamos Specialiosios nuolatinės priežiūros išmokų kompensacijos. Taigi, ir atsakymo tikėjomės konkretaus: sakysime, x (tam tikras skaičius) – dėl kraujagyslių ligų, y – dėl proto negalios, z – dėl protezuotų galūnių ir panašiai. Bet kelis kartus pakartotas ilgiausias ministro įsakymo pavadinimas, jo numeris, pasirašymo data. Tokia informacija žmonių nei šildo, nei šaldo – tikras „makaronų kabinimas“.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Į klausimus atsako Savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai”

  1. Anonimas parašė:

    Labadiena.Perskaicius 2008m.07.18d.savivaldybes direktoriaus atsakyma,jame pamaciau tik ministru ysakymus su numeracijomis.Tai gal siais metais kas nors atsakys y taip rupimus mums visiems Neygaliesiems klausimus.Kiek girdejau,kad nuo 2008m.07.01d.pasikeite neygaliesiems Specialiejiuju poreikiu pripazinimas.Jei gavai speciliaja nuolatine slauga,kurios bartelio indeksas negali buti didesnis,kaip20 balu,tai gausi900lt.Jei specialiaja nuolatines prieziuros[Pagalbos]poreiki,tai dabar begaus asmuo200lt.Paaiskinsiu ka reiskia bartelio indeksas,kai ligoniui ar globejui gyditojas uzduoda klausimus[mazdaug tokius],ar pats pavalgo, nusislosto uzpakali,issiplauna dantis,nusimaudo,ar paeina be palaikymo,ar su jo50metru,atsiseda pats is invalido vezimelio y lova,uzlipa laiptais su pagalba ar be,ar apsiprausia-nusislosto-nusimaudo,susisukoja,ar supranta,kad jis nori y tuoleta[ar laiko ir/ar daro viena ar kita y kelnes]ir daug begale kitu klausimu.Prie kiekvieno tokio klausimo yra skaiciais pazymetas vertinimas.Ir jei surinksite is 10 pateiktu punktu kuriuose yra ne po1klausima,ir surinksite40Balu,tai jums nepasiseke,gausite tik-Specialiaja nuolatines prieziuros[pagalbos]poreiki.As pati susiduriau su tais sumautais ystatymais del dukreles,kurie keiciasi kas metai ar pusmetis.Dabar jie taip sugrieztinti,kad tik neygalus zmogus ismetama uz borto,kaip nereikalingas,pasenes daiktas.Kad ir del specialiuju transporto islaidu kompensacijos.Dabar vaikams jis suteikemas tik nuo pernai07.01d.[butent tik tiems kas turi slauga],o mes suauge-pilnameciai ir nebepriklauso,[nors turime slaugos poreiki]Patikekit as visai nebesuprantu tos valdzios ystatymu.Dabar as kovoju del islikimo-grubiai tariant,kai komisijos isdoda tokius dokumentus,kurie rodo,kad mes nuo 2004m.gaunam prieziuros,[pagalbos]poreikius.Mes to dokumento net akyse nebuvom maten iki2007m.2004m.ir negaudavom jokiu pinigu.Stai tokios tokeles-juokinga,ir graudu.Kur seniau dokumentai buvo galiuojantys,daba ne[taip sutvarkytas naujas ystatyma]Net teisininkai negali y tai atsakyti.

  2. XXX parašė:

    x

Comments are closed.

scroll to top
+