Elena Davidavičienė antrąsyk užlipo ant to paties grėblio

Širvintų rajono tarybos narė Živilė Pinskuvienė buvo išteisinta dėl galimo šmeižimo.

Širvintų rajono tarybos narė Živilė Pinskuvienė buvo išteisinta dėl galimo šmeižimo.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė, galimas dalykas, jau pajuto, ką reiškia dukart užlipti ant to paties grėblio. Paskutiniąją 2012 metų dieną Vilniaus apygardos teismas netenkino jos prašymo panaikinti 2012 metų balandžio 25 dienos Širvintų rajono apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo Širvintų rajono tarybos narė Živilė Pinskuvienė buvo išteisinta dėl galimo šmeižimo.

Priminsime, kad Elenos Davidavičienės rūstybę opozicijos lyderė užsitraukė dar 2011 metų rugsėjo 29 dieną, kai Širvintų rajono tarybos posėdžio metu, pasipiktinusi dėl sprendimo Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančių akcijų perdavimo Administracijos direktorės kompetencijai, tokius vienos iš rajono vadovės veiksmus prilygino vagystei.

Įsižeidusi dėl šio palyginimo, Elena Davidavičienė privataus kaltinimo tvarka kreipėsi į Širvintų rajono apylinkės teismą. Maždaug tuo pačiu metu dėl šio pasisakymo buvo inicijuotas ir valdančiosios daugumos atstovų taryboje kreipimasis į Etikos komisiją su prašymu apsvarstyti tokį politikės elgesį.

Šiandien jau žinome, kad po skandalingai susiklosčiusių įvykių Živilė Pinskuvienė buvo pašalinta iš Etikos komisijos narių, tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas 2012 metų gegužės 10 dieną dėl esminių procedūros ir taisyklių pažeidimų šį pašalinimą pripažino neteisėtu.

Ne mažesnis smūgis įžeistoms Elenos Davidavičienės ambicijoms buvo Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimas netenkinti jos ieškinio dėl galimo šmeižimo. Išteisindamas Živilę Pinskuvienę, teismas pažymėjo, kad politikų kritikos ribos yra daug platesnės nei privačių asmenų ir politikai turi tolerantiškiau reaguoti į kritiką. Teismo nuomone, kartais pateisinami politikų atžvilgiu išsakyti net aštresni pasisakymai, o politikai, rinkdamiesi savo profesiją, sąmoningai atveria save stipriai ir kruopščiai elgesio analizei.

Elena Davidavičienė su tokiu Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimu nesutiko ir jį apskundė Vilniaus apygardos teismui. Galima būtų spėlioti dėl tikrųjų apskundimo motyvų, tačiau akivaizdu, kad Elenai Davidavičienei naudinga nutartis būtų pradžiuginusi ne tik pačią apeliantę, bet ir Živilės Pinskuvienės atžvilgiu gana skeptiškai nusiteikusią visą valdančiąją koaliciją, mat šiuo metu galiojantys įstatymai nenumato, kad taryboje galėtų dirbti galiojantį teistumą turintys asmenys. Trumpai tariant, Živilę Pinskuvienę pripažinus kalta dėl šmeižimo, opozicijos lyderė būtų praradusi rajono tarybos nario mandatą.

Tačiau įvyko tai, ką liaudis vaizdžiai vadina pakartotiniu užlipimu ant to paties grėblio – gruodžio 31-ąją Vilniaus apygardos teismas sutiko su pirmosios instancijos teismo verdiktu, kad Živilės Pinskuvienės gana aštriai pasakyti žodžiai, susiję su Savivaldybės Administracijos sprendimo priėmimu, neperžengia baudžiamosios atsakomybės ribų. Anot Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos, Širvintų rajono apylinkės teismas pagrįstai vadovavosi Europos Žmogaus teisių teismo bei Lietuvos Aukščiausiojo teismo suformuota praktika panašaus pobūdžio bylose. E. Davidavičienei teks apmokėti ir Ž. Pinskuvienės teismo išlaidas.

Kadangi ši Vilniaus apygardos teismo nutartis yra neskundžiama, Elenai Davidavičienei ir jos bendraminčiams, matyt, vis dėlto teks susitaikyti su mintimi, kad kartais nuomonė dėl abejotinų valdančiųjų sprendimų gali būti nevyniojama į vatą, o juos rajono taryboje ir toliau akylai stebės kovinga opozicija, vadovaujama rajono tarybos narės Živilės Pinskuvienės.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+