Direktorių galvos skausmas – nemokami pietūs

Dienos tema

Vyriausybei parvirtinus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2007 metais gruodžio mėnesį pateiktą projektą dėl nemokamo mokinių maitinimo nutarta, kad nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. nemokamus pietus turėtų gauti visi priešmokyklinukai ir pradinukai. Teisę į nemokamą maitinimą turi ir kiti mokiniai, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje šis klausimas buvo svarstomas birželio 30 dieną. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino nemokamo maitinimo tvarką.

Artėjant mokslo metų pradžiai švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius susirūpino, ar visos savivaldybės ir mokyklos spės tinkamai pasiruošti nemokamam mokinių maitinimui. Mat Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, kai kurios savivaldybės ir mokyklos susiduria su problemomis: dalis mokyklų neturi patalpų mokinių maitinimui organizuoti arba turimos patalpos yra per mažos, pasenusi įranga maistui gaminti, valgyklose trūksta baldų ir darbuotojų. O minėtoms problemoms spręsti savivaldybėms stinga lėšų.


O kaipgi sekasi ruoštis nemokamų pietų teikimui Širvintų rajono mokykloms.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė teigia, kad visos Širvintų rajono mokyklos tam ruošiasi. Vos tik buvo gautas raštas dėl nemokamo mokinių maitinimo, visų mokyklų direktoriai pradėjo galvoti, ką ir kaip reikės daryti, kad ir visi vaikai, kuriems priklauso nemokami pietūs, būtų pamaitinti, ir nebūtų pažeidžiamos higienos normos. Bartkuškio mokyklos direktorė Inga Fedčuk labai greitai viską apmąstė ir sugalvojo, kaip pasididinti turimas valgyklos patalpas, kad pavalgyti galėtų visi vaikai, kuriems priklauso nemokami pietūs. Širvintų pradinėje mokykoje valgyklos patalpos irgi mažos, bet mokyklos direktorė Irena Sližauskienė jau susidėliojo maitinimo grafiką, pagal kurį visi vaikai gaus nemokamus pietus. Šią problemą rūpinasi ir kitų mokyklų direktoriai, visi stengiasi, kad rugsėjo 1 dieną į mokyklas sugužėję vaikai nemokamai papietauti galėtų kuo geresnėmis sąlygomis.

Pasak R. Jagminienės, labai sunku tinkamai pasiruošti per tokį trumpą laiką. Mat raštas dėl nemokamo mokinių maitinimo buvo gautas prieš pat mokyklų direktoriams išeinant atostogų. Taigi mokyklų direktoriai ne tik išėjo vėliau atostogauti, bet dar ir slegiami rūpesčio, kaip išspręsti susidariusią problemą. Anot R. Jagminienės, sunkumų patirs visos mokyklos, nes turėjo mažai laiko pasiruošti tokiam dalykui, o nemokamai maitinamų vaikų skaičius gerokai išaugs. Pirmais metais tikrai bus sunkumų, nes mokykloms tai naujovė. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos R. Jagminienės, prie susidariusių problemų sprendimo turėtų prisidėti visi: mokyklų direktoriai, mokytojai, Švietimo skyrius bei tėvai, nes tik visiems bendrai spendžiant iškilusią problemą nemokamas mokinių maitinimas taps toks, kokį norime jį matyti. Tačiau nepaisant didesnių ar mažesnių problemų visi priešmokyklinukai, pradinukai ir vyresniųjų klasių mokiniai, kuriems priklauso nemokami pietūs, tikrai bus maitinami.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+