Didžiausias rajono užkampis – Kieliai?

Situacija

Antradienį jau nesnigo ir nepustė. Trečiadienį dangus buvo visiškai giedras, švietė saulė. Atrodo, laiko buvo pakankamai, kad po pirmadienio dienos ir nakties, pridrėbusios per 20 centimetrų sniego, visi keliai ir keliukai būtų nuvalyti…

Deja. Redakcijoje netilo Kielių kaimo ūkininkų skambučiai. Feliksas Leonovičius sakė, kad šią žiemą Kieliuose sniego niekas nevalė nė karto. Iki plento gal 200 metrų, bet žmonės negali nubristi net iki autobusų stotelės. Apie važiavimą automobiliu niekas jau net nebekalba. Pasak ūkininko Felikso, pirmadienį jis vos ne vos traktoriumi nuvežė pieną (kasdien primelžia po 100 litrų) iki ūkininkės J. Tamašiūnienės, pas kurią atvažiuoja supirkėjo pienvežis. Antradienį, trečiadienį nebebuvo galima išvažiuoti ir traktoriumi. Esą nebeturi galimybės parduoti pieno ir kaimynė, primelžianti kasdien po 70 litrų pieno. Ūkininkai neturi galimybės nuvalyti sniegą, nes neturi tam reikalingos technikos. Ūkininkas Feliksas sakė negalįs nuvažiuoti net iki degalinės.

Žmonės esą kelis kartus skambino seniūnei L. Griškienei. Ji pažadėjo, kad  būtinai išvalys, bet niekas nedaroma. Kieliškiai nebežino kaip elgtis – laukti ar imti į rankas sniego semtuvus…

„Širvintų kraštas“ apie susidariusią situaciją Kielių kaime paklausė Širvintų seniūnę Laimą Griškienę:

– Ūkininkas Feliksas Leonovičius man skambino keletą kartų. Susilaukiau ir kitų kieliškių telefono skambučių. Kielių kaimas įrašytas pirmuoju kelių valymo sąraše, bet nieko negaliu padaryti, nes valant kelius Motiejūnuose, sugedo traktorius. Traktorininkas P. Ožiūnas antradienį išardė variklį, remontuoja. Planuojame penktadienį pradėti darbus. Liko neišvalyti keliai net didesnėse Družų, Viesų gyvenvietėse. Mokyklinis autobusiukas negali nuvažiuoti iki Jaskaudžių, Vaiškūnų, todėl moksleiviai gavo užduotis ir mokosi namuose.
Kitas dalykas – ketvirtadienį, penktadienį vėl prognozuojamos pūgos, snigs. Dailidžionyse kelius išvalėme, bet tuoj pat juos vėl užpustė. Taigi, jei ir būtų traktorius nesugedęs, kelius vėl turėtume valyti iš naujo, o juk tam skirta labai mažai lėšų. Ūkininkai turėtų suprasti, kad tokia situacija susidarė ne dėl mūsų aplaidumo ar piktos valios. Dabar gana šalta, pienas per kelias dienas tikrai nesurūgs, panikuoti nereikėtų.

Galima suprasti ir vienus ir kitus. Ir vieni, ir kiti savotiškai teisūs. Tik keista, kad didžiausiu rajono užkampiu tapo… Kieliai, esantys už 5 kilometrų nuo rajono centro ir vos už 100-200 metrų nuo pagrindinio kelio į Širvintas ir Vilnių. Apmaudu, bet prisigyventa iki to, kad visame nemažame kaime, o ir netoliese esančiuose Avižonyse niekas nebeturi technikos, kuria būtų galima nuvalyti nuo kelių sniegą, tik du trys ūkininkai belaiko karvių, o ir kiti, užuot paėmę į rankas semtuvus ir nusivalę nors savo kiemus, skundžiasi „nebegalį“ nubristi net iki autobusų stotelės…

Negalima pateisinti ir seniūnijos. Ar laikas „šunis lakinti, kai reikia eiti į medžioklę“. Techniką reikėjo suremontuoti anksčiau. Pagaliau, gal reikėjo kažkam nuvažiuoti į Kielius (juk netoli) susitikti su žmonėmis, paaiškinti, pasitarti, gal tai pačiai ūkininkei J. Tamašiūnienei degalų parūpinti. Būtų moteris gal ką nors suorganizavusi kaimynų labui?

Steponas Liktoravičius

P.S. Trečiadienio rytą Kielių kaimo žmonės kreipėsi pagalbos ir į rajono tarybos narę „darbietę“ Mariją Gudonienę. Ji paskambino Savivaldybės administracijos direktorei Elenai Davidavičienei ir paprašė surasti galimybę padėti žmonėms, atsidūrusiems beviltiškoje situacijoje. Administracijos direktorė išklausė ir geranoriškai pažadėjo pasirūpinti, kad Kielių kaimo garvės būtų nedelsiant nuvalytos.

Netrukus į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino seniūnė ir pranešė, kad seniūnija pasamdė Širvintų komunalinio ūkio techniką, kad išvalytų Kielių kaimo gatves. Pavakarę keliai Kieliuose buvo nuvalyti.

Taigi, tik įsikišus rajono tarybos narei, „Širvintų kraštui“ ir operatyviai į skundus sureagavus Savivaldybės administracijos direktorei problema buvo išspręsta.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Didžiausias rajono užkampis – Kieliai?”

 1. 222 parašė:

  citata: važiavau į Vievi likau” maloniai” nustebintas kaip prieš Kernave esančia sodyba kelias išvalytas…..o as zinau kam ta sodyba priklauso….chi chi….o jus zinot?

 2. as parašė:

  Jau ponios Griškienės ir jos pavaduotojo geriau su tokiomis ,,problemomis“ nejudinti. Argi jiems reikia brįsti per pusnis? Ji geriau atrėž: Tavo daržas ir tavo pupos. Per ilgai užsisėdėjo šiltose kėdėse. Dėl žmogaus jie galvos nesuka.

 3. Algis parašė:

  važiavau į Vievi likau“ maloniai“ nustebintas kaip prieš Kernave esančia sodyba kelias išvalytas. Suprantu ko žmones valdžion braunasi………ir ne tik pagerinti savo gerbuv. Akivaizdžiai matosi. Kiek turi pasikeisti kartų?

 4. jo parašė:

  oi kiek aciu tai Marytei…. na be jos tai nei vienas kelias nebus isvalytas…. ir labaipritariu Liepai 🙂

 5. palauksim parašė:

  kur ponu keleliai veda link namu net isgramdyti o runkeliai palauks

 6. nesakisiu parašė:

  baisu kas dedasi lietuvos sako neturi uzka valiti kelius o uzka jie gauna algas ir vazineja brangiom masinom idomu

 7. Jėga parašė:

  aš jau pastebejau turi problema skambink į Širvintos krašto redakcija maladec žurnalistai dirbat

 8. Liepa parašė:

  Kažin ko redakcijoje ieško Kielių ūkininkai/???AR JIE TRAKTORIŲ NETURI???Gėda skaityti….

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+