Didžiausias nusikaltimas Lietuvoje – žmogus vietoj lango įstatė lauko duris

Tai, kad buvusi Savivaldybės administracijos direktorė Živilė Pinskuvienė, nusipirko trijų kambarių butą Širvintose, I.Šeiniaus gatvėje, ir be leidimo pertvarko jį į biuro patalpas, praėjusią savaitę parodė „Panorama“, TV3 žinios, parašė „Lietuvos rytas“. Savininkė gąsdinama didelėmis baudomis…

„Širvintų kraštas“ paskambino Živilei Pinskuvienei ir paklausė, kaip ji į visa tai reaguoja?

„Širvintos yra mano gimtasis miestas, turėjau labai daug ir didelių planų, bet dėl politinių intrigų visa tai liko neįgyvendinta. Kai toks valdžios požiūris, nekyla rankos nieko daryti. Duokit visi jūs man ramybę, leiskit tvarkytis nors asmeninius reikalus“, – išgirdome atsakymą.


Būtume neteisūs, jei sakytume, kad buvusi Širvintų savivaldybės administracijos direktorė Živilė Pinskuvienė, be Savivaldybės leidimo vietoj lango įstačiusi laukujes duris nusipirktame bute, yra visiškai teisi. Įstatymų reikia laikytis. Apie tai „Širvintų kraštas“ parašė pirmiausiai. Živilė Pinskuvienė tada paaiškino, kad šį žingsnį padarė gavusi visų namo gyventojų sutikimą ir pritarimą, apgailestavo negerai pasielgusi.

Rajono vadovus tai turėjo paskatinti kuo greičiau išduoti leidimą, netrukdyti tvarkytis, juk kiekviename susiėjime deklaruojama, kad valdžia tarnauja žmonėms. Tuo labiau, kad Ž.Pinskuvienė sutarė su namo gyventojais savo lėšomis pagražinti aplinką, t. y. sutvarkyti miesto centre esantį apleistą kampelį.

Živilė Pinskuvienė buto rekonstrukcijos ėmėsi iš Savivaldybės darbuotojų kalbų supratusi, kad leidimo išdavimo procedūra bus vilkinama kiek tik įmanoma. Susitvarkyti norėjosi kaip galima greičiau.

Ir iš tikrųjų, leidimas šiai „statybai“ neišduotas iki šiol. Jokių motyvų, kodėl tame name negalima nupirkto buto pertvarkyti į biurą, nėra. Visi namo gyventojai labiausiai pasipiktinę, kad Savivaldybė trukdo buto savininkei vykdyti darbų, neleidžia namo gyventojams tvarkytis, kaip jie norėtų.

Pasirodo, Živilei Pinskuvienei neleidžia ne tik rekonstruoti buto, bet ir tvarkyti aplinkos, perkloti sukiužusių namo kiemo šaligatvių plytelių, apkarpyti tujų gyvatvorės, privežti žemių, išlyginti, apsėti vejos žolėmis, pastatyti suoliukų, apželdinti dekoratyviniais krūmais. Kokia priežastis? Labai paprasta – žemė yra ne nuosava, bet valstybės, todėl ir tvarkyti ją gali tik valstybė. Kaip tada suprasti ne vieną kartą valdžios vyrų girdėtą mintį, kad jie visada skatina verslininkus, daugiabučių namų gyventojus prisidėti gražinant miestą, namų aplinką? Pasirodo, kad tai vien gražūs žodžiai. Vieni už dovaną miestui gerbiami, apdovanojami, o kitiems skiriamos nuobaudos. Pagal akių spalvą?

Dar daugiau. Toks mažytis pažeidimas tuo metu, kai Lietuvoje be jokių leidimų statomos pilys pajūryje, prie ežerų, gražiausiose šalies vietose, kai masiškai be jokių leidimų griaunamos senų statybų butų sienos, keičiami langai durys, ir niekam nė nekyla mintis dėl to kelti triukšmo, vienų durų vietoj lango įstatymas tapo didžiausiu Lietuvos nusikaltimu.

Triukšmą per visą Lietuvą, galima manyti, sukėlė tas pats Alfredas Astikas ir jo aplinkos žmonės. „Širvintų kraštui“ TV3 žurnalistai prasitarė, kad didžiulį spaudimą jiems daro įtakingas vienos Širvintų politikės, asmeniškai supykusios ant Ž.Pinskuvienės, žentas. Kasdien tose Živilės Pinskuvienės „nelegaliose statybose“ apsilanko pats rajono mero pavaduotojas. Statybininkai ir namo gyventojai jį gėdija, bet šis nekreipia dėmesio, veda vis kitas komisijas, fotografuoja, lyg Širvintų rajone nebūtų rimtų problemų, kurias mero pavaduotojas turėtų spręsti, lyg jis turėtų per daug laisvo laiko. Pagaliau, ar tinka politinio pasitikėjimo pareigas einančiam žmogui taip aktyviai kištis į ūkinius reikalus?

Šios savaitės trečiadienį Živilė Pinskuvienė, matydama, kas darosi, nusileido, išėmė duris, užmūrijo palangę, vėl įstatė buvusį langą, išgriovė jau nudažytą sieną ir įstatė senąsias duris į laiptinę.

Į svečius pas tėvus atvažiavusi moteris iš Vokietijos (ten gyvena 30 metų) sako tokių necivilizuotų miesto vadovų sprendimų nėra girdėjusi. Vokietijoje jie taip pat rekonstravo butą, vertė sienas, keitė duris, langus – niekas jokių leidimų neprašė. Savo bute žmonės elgiasi kaip nori.

– Ar turi valdžios vyrai proto, jei liepia daryti tokias nesąmones? – kalba buto kaimynės. – Taip gražiai buvo laiptinė sutvarkyta, viso namo gyventojai džiaugėsi. Ar Širvintų vadovai žino, kiek kainuoja statybos darbai? Aplinkiniuose namuose įsikūrė parduotuvės, kirpyklos, biurai, – ir niekam nebuvo trukdoma. Čia tik politika, ne kitaip.

Ypatingą dėmesį pajutau ir aš, rašantis apie pastebėtas rajono vadovų ydas, neteisingus jų sprendimus. Užteko šiltą vakarą po pirties palangėje prisėsti pasikalbėti su kaimynu ir kitą dieną buvau pakviestas į policiją aiškintis. Skunde parašyta, kad mes gėrėme alų, o kiemas ar laiptinė yra viešoji vieta. Užkliuvau „tvarkos sergėtojai“, kažin ar nepaprašytai?

O juk būtent partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai labiausiai šaukia, kad neturėtų būti dvigubų standartų, kad įstatymai turi būti taikomi visiems vienodai. O iš tiesų tie žmonės elgiasi visiškai kitaip. Tame pačiame Širvintų mieste tikrų savavališkų statybų – tikriausiai ant rankų pirštų nesuskaičiuosi. Televizijos jų tikrai nerodo. Parkuose, paupyje, miesto centre ant suoliukų girtaujama iš tikrųjų, ir to niekas nemato. O triukšmas keliamas tik dėl kai kuriems politikams nepalankių žmonių. Prieš Seimo rinkimus – ypač.

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Didžiausias nusikaltimas Lietuvoje – žmogus vietoj lango įstatė lauko duris”

  1. Anonimas parašė:

    labai gerai kak darbo partijos klapčiukei neleidžia savivaliauti

  2. Arvis parašė:

    Geriau Kalnalaukio g. valdzia asfaltuot ir platint pradetu.

Comments are closed.

scroll to top
+