Dėl Laisvalaikio centro „darbiečiai“ buvo kategoriški

Posėdyje dalyvavę Darbo partijos atstovai demonstratyviai išėjo balsuojant dėl Laisvalaikio centro likimo, tačiau sprendimas vis tiek buvo priimtas.

Posėdyje dalyvavę Darbo partijos atstovai demonstratyviai išėjo balsuojant dėl Laisvalaikio centro likimo, tačiau sprendimas vis tiek buvo priimtas.

Ketvirtadienį vykusiame posėdyje dalyvavo vos šešiolika tarybos narių, tačiau jų užteko kvorumui. Palyginti su praėjusiais šių metų posėdžiais, šis buvo vienas iš ramesnių. Tačiau ir jame nestigo diskusijų bei nesutarimų.

Posėdyje turėjo būti nagrinėjami trisdešimt šeši pagrindiniai ir penki papildomi klausimai. Bet tarybos nariai bendru sutarimu nusprendė atidėti du klausimus. Pirmasis susijęs su komitetų sudėties pakeitimu. Šis klausimas atidėtas, nes nedalyvavo Remigijus Bonikatas, kuris turėjo būti įtrauktas į vieną iš komitetų.

Taip pat dėl trūkstamos informacijos buvo nuspręsta nenagrinėti klausimo dėl keleivių vežimo tarifo.

Į dienotvarkę skubos tvarka įtrauktas ir papildomas klausimas. Jo prireikė, kai kovo 27 dieną Alionių seniūnijoje, Vičiūnų kaime, į aplinką išsiliejo neaiškios kilmės skystis, įtariama, kad tai – mazutas.

Kadangi skystis išsiliejo Savivaldybei priklausančioje žemėje ir užliejo gyventojo nuosavą žemę, išlaidas, susijusias su užterštos žemės išvežimu, turės kompensuoti Savivaldybė. Lėšos taip pat reikalingos ir gyventojo žemės atstatymui. Šiuo metu darbai jau atlikti, tačiau jie kol kas liko neapmokėti.

Tarybos nariai, neturėdami kitokios išeities, vienbalsiai pritarė biudžeto perskirstymui ir skyrė tam reikalui aštuoniasdešimt tūkstančių litų. Tiesa, kol kas abejojama, ar šios sumos užteks.

Patvirtintos 2011 metų mero Vinco Jasiukevičiaus ir administracijos direktorės Elenos Davidavičienės veiklos ataskaitos. Balsuojant už jas tarybos narių nuomonės išsiskyrė. „Už“ abiem klausimais balsavo trylika tarybos narių, o trys darbo partijos atstovai susilaikė.

Vienbalsiai patvirtintos Širvintų rajono savivaldybės Atikorupcijos ir Administracinės komisijų 2011 metų veiklos ataskaitos. Balsuojant už Etikos komisijos veiklos ataskaitą Darbo partija susilaikė.

Tokį patį sprendimą „darbiečių“ atstovai priėmė ir balsuodami dėl Savivaldybės teisės aktų ir jų projektų antikorupcijos vertinimo metodikos dalinio pakeitimo.

Ne visiško tarybos narių sutikimo sulaukė ir Valstybinės žemės nuomos mokesčio administravimo tvarkos aprašo pakeitimas. Suabejota Vilijos Ramaškevičienės teigimu, jog kainos nesikeis. Esą anksčiau mokėta nuo indeksuotos, o dabar reikės mokėti nuo vidutinės kainos, tad kaina gali keistis kelis kartus. Tačiau sprendimas buvo priimtas.

Nemažai aistrų virė dėl Savivaldybės pastate nuomojamų patalpų. Tiesa, nesutarimai vyko ne tiek dėl paties klausimo, kiek dėl sprendimo, ar leisti dabartiniam nuomininkui Z. Miseliui pasisakyti. Po diskusijos tarybos nariai vis dėlto leido pasisakyti verslininkui, o balsavimas vėl nebuvo vienbalsis: 13 – „už“, 3 – „prieš“.

Dėl mokinių priėmimo į Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo pakeitimo bei dėl mokinių skaičiaus vidurkio klasėse pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas nustatymo Širvintų rajono bendrojo ugdymo mokyklose 2012 – 2013 mokslo metais daugumos nuomonės nepalaikė du tarybos nariai.

Tarybos nariai vienbalsiai sutiko su projektų „Kernavės Kerniaus gatvės sutvarkymas“ ir „Širvintų mieste esančio tvenkinio būklės gerinimas“ įgyvendinimu. Pritarta ir buvusios Bartkuškio pagrindinės mokyklos Šiaulių pradinio ugdymo skyriaus patalpų pritaikymui bendruomenės poreikiams. Taip pat patvirtinti lopšelio – darželio „Saulutė“ nuostatai.

Papildytas Medžiukų, Bagaslaviškio, Barskūnų, Musninkų, Alionių mokyklų katilinių rekonstrukcijų, keičiant kuro rūšį, projektų įgyvendinimas.

Tarybos nariai nutarė bendradarbiauti su Kaišiadorimis dėl visuomenės sveikatos priežiūros. Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Valentina Deisadzė pakomentavo, jog ankstesnė Širvintų sutartis su Ukmergės visuomenės sveikatos biuru neatitiko mūsų rajono poreikių.

Balsuojant dėl Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo ir kapinių lankymo tvarkos aprašo dalinio pakeitimo opozicijos atstovas Romas Zibalas pasiteravo, kodėl nėra stendų prie kapinių, kuriuose žmonės matytų visą informaciją. Jam buvo atsakyta, kad pernai dėl lėšų stokos stendai nebuvo įrengti ar atnaujinti, tačiau šiemet ketinima daryti viską, kad stendai atsirastų.

Posėdyje patvirtintos Širvintų pradinės, Alionių ir Barskūnų pagrindinių mokyklų mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų (išskyrus psichologus) atestacijos komisijos.Taip pat patvirtintas 2012 metų socialinių paslaugų planas ir Savivaldybės 2012 – 2014 metų strateginis veiklos planas.

35 numeriu pažymėtas klausimas šį kartą buvo pats karščiausias. Jau nebe pirmą kartą buvo siūloma perorganizuoti Širvintų laisvalaikio centrą. Nors patys tarybos nariai sutiko, jog nuo praėjusio karto nedaug kas ir pasikeitė, klausimas nebuvo atidėtas. Darbo partijos atstovė Marija Gudonienė išreiškė griežtą poziciją: „Mes nematom jokių esminių pokyčių, todėl atsisakom dalyvauti balsavime.“ Visi trys posėdyje dalyvavę „darbiečiai“ pasišalino iš posėdžių salės. Jiems išėjus užvirė dar daugiau ginčų.

A. Astikas pasiūlė pakeisti net projekto pavadinimą: „Siūlau pakeisti į „Valstiečių partijos klaidos atstatymas“. Dabar šita taryba turi srėbti tai, ką privirėt jūs.“

Laisvalaikio centro patalpose kavinę turintis verslininkas Z. Miselis norėjo pasisakyti, tačiau meras nesutiko, pagrįsdamas tuo, jog verslininkas nebuvo iš anksto užsirašęs pasisakymui.

Nusišalinus Darbo partijos atstovams, balsavime nedalyvaujant liberalcentristams, vienam tarybos nariui susilaikius, vis dėlto nuspręsta leisti reorganizuoti Širvintų laisvalaikio centrą. Išgirdęs tokį sprendimą Z. Miselis paplojo ir apsisukęs išėjo iš posėdžių salės.

Po diskusijų kupino posėdžio net penkių tarybos narių laukė gimtadienių sveikinimai ir gėlės.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

49 Atsakymai į “Dėl Laisvalaikio centro „darbiečiai“ buvo kategoriški”

 1. Degutas parašė:

  Tadas Žiedavainis -Tvarka ir teisingumas, ponai. Viskas bus tvarkingai ir teisingai -kabutėse

 2. auksei parašė:

  tai aisku, kad valdanciuju.Savi saviems.

 3. aukse parašė:

  atrodo i vaiku teises nusitaike toks Tadas Ziedavainis. Idomu kokiai jis partijai priklauso?

 4. to nustebes parašė:

  O laikrasciui kokia nauda is tavo el. varianto??? pamastyk miestieti:))))) Jeigu lito laikrasciui neturi tai nenorek viska veltui gauti.

 5. nustebau parašė:

  o aš gavau sveikinimo atviruką net nuo DP viršininko.Velykos buvo gražios, prasmingos ir ………..

 6. nustebes parašė:

  kam man laikrasti pirkt jei el variantas yra. ot kaimieciai prie popieriaus prisikabine. nuuuu…..

 7. to nustebes parašė:

  ale teip tau tas sveikinimas rupi kad nematei arba tik i mero sveikinima ziurejai.nET meras pasveikino va.

 8. vaiva parašė:

  nustebusiam.ale
  ,kad pasveikino zinok,nusipirk velykini laikrasti ir pirmam puslapyje rasi.o gal tu jau nusenes ir nedamatai:)

 9. nustebes parašė:

  kaip cia DP laikrastis su velykom nepasveikino savo rinkeju? reiskia taip ir rupi….

 10. taigi parašė:

  taigi kad prireikė ir jau senai,bet nerado būdų kaip atsikratyti seno.Tai nutarė sumažinsime finansavimą gal žlugs ,bet gi išgyveno,patikrins kontrolieriai,auditoriai-gal ras.Pagaliau sugalvojo būdą prijungsime prie sporto mokyklos(dubliuojasi veiklos).Tai kodėl sporto mokyklos neprijungė prie laisvalaikio centro?Pavadintu sporto ir laisvalaikio centras ir galėtu jį lankyti ir vaikai ir suaugę,ne, s dabar sporto renginiai ir varžybos organizuojamos tik moksleiviams o jei skelbiama suaugusių spartakiada tai vėl dalyvauja tie patys vaikai.Geriausi linkėjimai Kmitui ,,sėkmingai“vadovaujant ,,naujai“įstaigai.

 11. varna parašė:

  Bet kavineje sildymas atjungtas. O gal as klystu? Cia uzdarymo saknys kazkur giliau. Turbut kazkam slapios vietos prireike.

 12. taigi parašė:

  ,,Nesuprantu“ ar jaučiate atsakomybę už savo kaltinimus?Gal geriau pasidomėtumėt kiek sporto mokykla moka už šildymą ir kt. paslaugas.Dabar tai jau reikės mokėti už visas šildomas patalpas ir gal tada nereikalaus mokėti už šildymą todėl ,kad už sienos šildoma patalpa todėl ir kavinėje nuo sienos šilta.

 13. asasasas parašė:

  Maximoj irgi sanpasas parduodamas. Ar irgi reikia uzdaryti?

 14. WOBS parašė:

  Titanu kovos

 15. 20 parašė:

  NEBUS SNAPSO NEBUS IR STIOPOS VAKARELIU todel “Dėl Laisvalaikio centro „darbiečiai“ buvo kategoriški“

 16. itariesiems parašė:

  savivaldybes tinklalapi galima pasitikrinti kas dalyvavo o kas ne. Kama cia itarinet.

 17. nežiniukė parašė:

  poniai ar ponui nesuprantu
  O Jūs matėte kokias sąskaitas moka p. Miselis ar vadovaujatės nuogirdomis.

 18. musė parašė:

  Kai savi nedalyvauja, juk neminėsi ir nekritikuosi

 19. Taip taip parašė:

  Įdomu kas nedalyvavo posėdyje ir kodėl ?
  – Laisvalaikio centro likimas jiems buvo “dzin“

 20. Nesuprantu parašė:

  Man perskaičius susidarė tokia nuomonė, kad p. Miselis nenori, kad būtų reorganizuotas laisvalaikio centras, įdomu kodėl, gal dėl to, kad pasikeitus baseino valdžiai reikės pradėti mokėti už komunalinius, už vandenį, už šilumą, juk dabar gerai žinome, kokie šilti Miselio ir Apavičiaus santykiai.

 21. Tik įžvalga parašė:

  Ar žinote kodėl straipsnyje neminima kas nedalyvavo posėdyje, nors ankstesniuose straipsniuose visada buvo užsiminta?

 22. Labai gaila parašė:

  BUS GERAS LAISVALAIKIO CENTRAS be ALKOHOLIO

 23. taip tvarka parašė:

  labai gerai , labai gerai .Išrauti ta ALKOHOLIZMO liūną .

 24. uber parašė:

  kiekvienas turi buti savo paties ponas :),jei nesinori maitintis likuciais nuo ponu stalo,tai yra daug alternatyvu,bet tikrai nesinori ju visu minet.as pvz gyvenu uzsienyje,man tikrai nieko netruksta,bet mano pajamos labai mazos,bene dvigubai mazesnes nei turetu buti nors dirbu,o ne kokias ten pasalpas gaunu,taip,as esu svecias sitoj saly,bet lietuvoje nesuprantu kodel zmones vieni kitus koneveikia,bet nieko nedaro,kad valdzia keistusi,juk matosi – sedi klounu ir visokiu soumenu ar muzikantu banda seime,o rezultatu nera,jei ir yra,tai tikrai ne i darbo zmoniu nauda,o kad kazkas pasikeistu reikia kazkokio judejimo ir sunaikint tai,kas senai jau yra pulinys lietuvos kune ir tada visi bus ne kazkokie ponai ar vargsai ar tai turintys vidutines pajamas,paprasciausiai visi bus tiesiog zmones…

 25. malvina parašė:

  Lietuvoje žmonės džiaugtųsi taip gyvendami – pavalgę, šilumoje, turintys darbą.

 26. x-x-x-x parašė:

  Tikras lietuvis- o man dzin,saulė šviečia,šilta ir manęs niekas nejaudina.Ant mano galvos šlapinasi ,o aš sakysiu -šiltas lietus lyja.

 27. x-x-x-x parašė:

  tuoj saule pasvies, sniegai istirps ir tikras pavasaris ateis 🙂 baikim kai kurie niurnet, kad blogai viskas, nei zeme pas mus dreba, nei cunamiai kokie, sedim kaip Dievo uzanty ir dziaukimes 🙂

 28. plaukikas parašė:

  viska reik griaut,valdzia nieko kito nemato ir nemoka daryt

 29. taip parašė:

  kas kurti nesugeba,tas griauna.

 30. versliukas parašė:

  baseiną geriu butu nugriaut ir amen .

 31. Pavasaris parašė:

  Kartu su šv. Velykomis teateina į jūsų širdis ir namus ramybė, šiluma, džiaugsmas ir tikėjimas. Gražios pavasario šventės :).

 32. c parašė:

  taip viska sir griuva pas mus ir nieko. Negi vel sakys kad Pinskuviene kalta.

 33. Atsakingi parašė:

  Dėkui darbiečiams , Pakalniui ir Meško už gerus norus,kad Širvintos turėtu baseiną.Dabar baseino ateitis miglota ,didelė tikimybė,kad jo laukia elingo,sporto aikštelių ir stadionų likimas.

 34. nerealu parašė:

  O ka veiks kmitas juk tiek pastangu ideta?

 35. Jurgis parašė:

  Ismestas apavicius tai vietele naujam socdemui paruosta vat kaip tvarkosi partijeles o pinskuviene uz kelis pakeistus valstiecius ir socdemus staigia buvo ismesta kas galima vienis negalima kitiems o idomu kam kavine atiteks senaji gaisrines pastata tai elenute kaip kam parupino idomu kam bus isrupintas sitas versliukas

 36. eisingsu parašė:

  Oiiiiiiii ? Kokis foto

 37. xxxx parašė:

  Yra daug valdzioj esanciu *yciu ir *aiciu ir jom atiteks vieta.

 38. sdf parašė:

  Vieta uzims socdemas. Okam atiteks vaiku teisiu vieta?

 39. vaiva parašė:

  kazkam is socdemu,nes jie cia labiausiai plesosi

 40. nežiniukė parašė:

  Kam vėl ruošiama vietelė?

Comments are closed.

scroll to top
+