Ar pavyks mero bendrapartiečiams „išskalbti“ dėmes?

„Širvintų krašto“ komentaras

Liberalcentristų „kompaniją“ Sveikatos apsaugos ministerijoje krečia skandalai. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį leido dviem savaitėms suimti kyšininkavimu įtariamą sveikatos apsaugos viceministrą A. Skiką. Pasak STT, A.Skikas įtariamas reikalavęs ir priėmęs iš vienos viešosios įstaigos vadovo 20 tūkst. litų neteisėtą atlygį.

Kol kas, tiesa, neaišku, kaip ir kas – vyksta apklausos, tyrimai, bet dėmę, „kurią kažin ar pavyks išskalbti“, Liberalų ir centro sąjunga, kurios skyriui mūsų rajone, beje, vadovauja pats meras Kęstutis Pakalnis, o sekretorė – „devyndarbė“ teisininkė Meilutė Saidienė, užsidėjo. Sveikatos reikalų viceministro, liberalcentristo Artūro Skiko sulaikymas meta šešėlį ir ant tos pačios partijos deleguoto ministro Algio Čapliko. Tokią nuomonę praėjusią savaitę išsakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. „Iš tikrųjų sveikatos apsaugos ministras A. Čaplikas yra liberalcentristas, jo komandoje, kaip dabar supratau, dirba liberalcentristai, tai, be abejo, šešėlis krenta ir ant paties ministro. Nemanau, kad ministras labai gerai jaučiasi šioje situacijoje. Bet kokia tokia situacija yra nemaloni visai valdančiajai daugumai, nes tai yra koalicijos partneriai“, –  sakė parlamento vadovė. Dar griežtesnė buvo Prezidentė. Ji pareiškė, kad laukia tolesnio teisėsaugos tyrimo, ir neatmeta galimybės, jog pagal jo duomenis pareikalaus A. Čapliko atsakomybės. „Jeigu matysis, kad daugiau jo aplinkos, o ypač jo partijos žmonių yra įtraukti į korupcinį tinklą, be jokios abejonės, ir ministrui, ir valdančiajai daugumai bus didelė problema“, – pridūrė Prezidentė.

Negana to, ne per gražiausiomis spalvomis atsiskleidė ir Liberalų ir centro sąjungos narys, Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Raimondas Šukys. Pirmiausia, jo elgesiu, kai jis neleido pakartotinai balsuoti dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą, pasipiktino Seimo opozicija. „Seimo posėdžiui pirmininkavęs liberalcentristas Raimondas Šukys, piktnaudžiaudamas savo padėtimi, neleido perbalsuoti dėl šio nutarimo Seime, nors privalėjo padaryti tai pagal Seimo Statutą. Dėl šio incidento opozicinės partijos paliko posėdžių salę. Valdantieji, išsigandę, kad visa Lietuva sužinos, jog jų priimami sprendimai prieštarauja Konstitucijai, neteisėtomis ir nesąžiningomis priemonėmis sužlugdė šį balsavimą,“- piktinosi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė.

Liberalų ir centro sąjungos Programoje apie sveikatos apsaugą juodu ant balto parašyta: „Siekti, kad gyventojai gautų realią pagalbą ir reikiamą informaciją arti savo namų; išlaikyti pakankamai platų ligoninių tinklą visoje Lietuvoje, kurios sudarytų sąlygas teikti svarbiausias paslaugas, užtikrinant jų aukštą kokybę ir prieinamumą.“ Tai kaip suprasti tokį liberalcentristo „nukrypimą“ nuo savo partijos programos? Kaip suprasti ir mūsų mero vangumą imantis konkrečių veiksmų dėl ligoninės, tokios, kokia ji yra dabar, išsaugojimo rajone? Negi stodamas į Liberalų ir centro sąjungą ir tapdamas jos rajono skyriaus vadovu nepasidomėjo šios partijos programinėmis nuostatomis?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+