Ar „partijos anūkas“ elgiasi protingai ir sąžiningai, ar tiesiog meluoja?

Tie, kas domisi šalies politiniu gyvenimu, negalėjo neatkreipti dėmesio į kilusį skandalą dėl valstybės paramos partijoms. To skandalo centre atsidūrė politinio cunamio bangų talžomi liberalsąjūdiečiai: paaiškėjus, kad 2016-ųjų pradžioje surengti rinkiminiai mokymai Liberalų sąjūdžio partijos nariams buvo nedeklaruota, taigi – neteisėta juridinio asmens parama partijai, Vyriausioji rinkimų komisija tai pripažino šiurkščiu pažeidimu ir nutarė iš Liberalų sąjūdžio atimti valstybės dotaciją, kuri per metus skiriama du kartus – balandžio 15-ąją ir lapkričio 15-ąją. Tiesa, paskui nuobauda sumenko: pranešta, kad Liberalų sąjūdis neteks pusės dotacijos. Tai veda prie minties, kad pažeidimas vis dėlto buvo tik „pusiau šiurkštus“. Tarsi koks antausis, su po to sekusiu švelniu bučinuku į skruostuką.

Žibalo į ugnį dar labiau įpylė liberalsąjūdiečių pasiteisinimas, kad panašiai pasielgė ir naujieji Daukanto aikštės favoritai – Gabrieliaus Landsbergio vedami „tėvynės sąjungiečiai“, irgi organizavę panašius mokymus. Netrukus Prezidentūros duris koja galimai atidarinėsiantis „partijos anūkas“ suskubo pareikšti, kad jų atvejis visai nėra joks pažeidimas, nes tuos mokymus partija pirko, o ne gavo kaip paramą iš savo partiečių. Tiesa, su tuo pirkimu-pardavimu ne viskas aišku. Pirma, kažkodėl beveik dvigubai skiriasi pardavusiųjų ir pirkusiųjų nurodomos sumos, antra – nėra jokio dokumento, iš kurio paaiškėtų ne tik tikroji suma, bet ir pats pirkimo-pardavimo sandoris. Tėvynės sąjungos vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė tvirtina, kad Demokratinės politikos institutui už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narių mokymus bus sumokėta, kai tik bus sąskaita faktūra. Jos dar nėra, nes partiečiai yra paprašę šiek tiek atidėti mokėjimą (lyg sąskaitos išrašymas ir pateikimas tam būtų kliūtis). Priežastis, kodėl taip daroma, – dotacija partijai, kurios laukiama. Kai tik valstybė pravers kišenę, Tėvynės sąjunga tuojau ir sumokės. Reikia suprasti, kad šie dešinieji, kuriems valstybė šįmet dar kartą atrieks daugiau kaip 660 tūkst. eurų pakišą, šiuo metu išgyvena tokias vargo dienas, kad be valstybės pinigų niekaip nesugebės sumokėti juokingos 3, o gal 5 tūkst. eurų sumelės.

Tėvynės sąjunga aiškina, kad savo partiečio organizuojamus mokymus perka ne pirmą kartą, tai darė ir 2015-aisiais, ir 2016-aisiais metais. Mini ir kažkokias sumas, nors nepateikia (gal negali, gal neketina) kokių nors dokumentų. Galimos savo partijos kaltės dėl tokio neapibrėžtumo neįžvelgia ir „partijos anūkas“, kuris aiškina, kad iki šiol niekam nebuvo kilęs poreikis žinoti visas partijos išlaidas.

Iš visų šių neatitikimų ir nutylėjimų kyla įtarimas, kad be liberalsąjūdiečių skandalo sukelto „poreikio“ vargu ar būtų atsiradęs pasiteisinimas apie tą sąskaitą faktūrą, kurią, pasirodo, galima išrašyti bet kada (panašu, ir kokią tuo metu reikia). Pagaliau, net panašių mokymų kainos neatitikimas kelia įtarimų: liberalsąjūdiečiai mokymus įvertino daugiau nei 45 tūkst. eurų, o štai krikščionys-demokratai stena apie kokius 3-5 tūkstančius eurų. Tai pelnytai leidžia įtarti galimai esant machinacijoms, juo labiau, kad tų mokymų organizatoriaus, t. y. M. Adomėno ir D. Kreivio Demokratinės politikos instituto, vienintelis darbuotojas Tomas Kazulėnas, per metus uždirbęs … vos 46 eurus, yra Seimo nario ir Gabrieliaus Landsbergio bendražygio M. Adomėno padėjėjas. Ar ne per daug čia yra keistų dalykų, kuriuos bet kuris teismas pirmiausia privalėtų vertinti vadovaudamasis sąžiningumo ir protingumo kriterijais?

Tačiau mūsų šalyje į teismą patraukiami ne visi. Kol kas tvirtai galima pasakyti tik viena: tai, kas negalima Liberalų sąjūdžiui, matyt yra galima Gabrieliaus Landsbergio vedamai Tėvynės sąjungai. ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Ar „partijos anūkas“ elgiasi protingai ir sąžiningai, ar tiesiog meluoja?"

  1. :) parašė:

    Jau gerą dešimtmetį Lietuvoj plaukia tik tie, kas neskęsta. Gabriukas vienas iš tokių.

Comments are closed.

scroll to top
+