Antikorupcijos komisijos pirmininkas – už korumpuotus sprendimus?

Po to, kai rašėme

Neseniai („Širvintų kraštas“ liepos 19 d. Nr.52) rašėme apie tai, kad rajono taryba priėmė sprendimą, leidžiantį Savivaldybės administracijai už 160 tūkstančių litų pirkti antruosiuose Šešuolėliuose esantį Jono Drazdo gamybinį pastatą ir jame įrengti gaisrinės patalpas.

Posėdyje Darbo partijos atstovė taryboje Marija Gudonienė vienintelė prabilo apie tai, kad priimant sprendimą buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas, nebuvo daryta jokia apklausa, neatliktas turto vertinimas, trūko viešumo…

Ką apie tai mano tiek už sprendimo priėmimą, tiek prieš jį balsavę rajono tarybos nariai?

Algirdas Meško, nepriklausomos frakcijos tarybos narys, Antikorupcinės komisijos pirmininkas, balsavęs už sprendimo priėmimą:

– Gerbiamieji, „Širvintų kraštas“ be reikalo pučia muilo burbulą. Jei neturite apie ką rašyti ir šnekėti, tai rašykite ir šnekėkite apie tai. Tokia mano nuomonė, viskas. Ačiū.

Vincas Jasiukevičius, Tėvynės sąjungos atstovas rajono taryboje, Antikorupcinės komisijos narys, balsavęs ir agitavęs už sprendimo priėmimą:

– Antrieji Šešuolėliai – idealiausia vieta gaisrinei. Aš buvau įrašytas į komisiją, kuri buvo nuvažiavusi į Šešuolėlius, apžiūrėjo pirkinį. Nusprendėme, kad už 25 arus parduodamos žemės ir tokį didelį pastatą apsimoka mokėti 160 tūkstančių litų. Trumpai sakant – pirkinys vertas pinigų.

Dabar esu įsitikinęs, kad trūko skaidrumo, galbūt yra pažeistas ir Viešųjų pirkimų įstatymas. Manau, kad kuo skubiau reikėtų kreiptis į aukštesnes instancijas, kad paaiškintų, ar Savivaldybės administracija nepažeidė procedūrų. Jei paaiškės, kad įstatymai iš tiesų yra pažeisti, rajono tarybos sprendimas bus atšauktas.

Matau kitą galimos korupcijos atvejį. Prisiminkime, kaip buvo balsuojama svarstant, ar leisti rengti detalųjį planą Meiliakalnio kaime gamyklai, kuri jau 10 metų dirba Vilniuje, visiškai neteršia aplinkos, nes gamina nedidelius skystųjų kristalų kiekius elektronikos pramonei. Prieš posėdį gamyklos direktoriaus pavaduotojas, mano žiniomis, buvo paprašytas rajono vadovų pasikalbėti, bet „pokalbis“ neįvyko. Be jokių motyvų abu rajono vadovai ir juos vis dar palaikantys politikai balsavo „prieš“. Bet nugalėjo teisybė. Keletas valdančiosios daugumos atstovų palaikė opoziciją, ir sprendimas leisti rengti detalųjį planą vieno balso persvara buvo priimtas. Tai parodė, kad rajono vadovai nebevaldo situacijos, kad jų nebepalaiko net saviškiai. Pasirodo, kad mero ir vicemero nuostata, jog jie yra valdžia ir nuo jų viskas priklauso, yra neteisinga. Nieko jie nebegali.

Nikolajus Dorofejevas, Naujosios sąjungos atstovas rajono taryboje, komisijos pirkti šį objektą narys:

– Aš buvau prieš tokį reikalo sprendimo būdą nuo pat pradžių. Esu įsitikinęs, kad rajono tarybos nariai buvo įvelti į šį procesą visiškai be reikalo, norint jais tik manipuliuoti. Gaisrinės pastato reikalą yra kam spręsti ir be rajono tarybos narių. Jei yra taip, kaip sako Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Vidmantas Verikas, jei tikrai juos veja iš Šešuolėlių dvaro pastato ir nėra kur dėtis, vykdomoji valdžia turėjo ieškoti galimybių surasti, nupirkti ar pastatyti pastatą kitoje vietoje, viską daryti pagal kompetenciją ir įstatymus. Balsavau „už“ tik todėl, kad mačiau, jog taip elgiasi rajono vadovai, kurie yra už tai atsakingi. Negi jiems trukdysiu?

Vytas Šimonėlis, Valstiečių liaudininkų partijos atstovas rajono taryboje, balsavęs prieš sprendimą:

– Pirmiausia reikėjo išsiaiškinti poreikį. Jei Šešuolėliuose gaisrinei iš tiesų reikia patalpų, reikėjo paskelbti, kad Savivaldybė perka pastatą. Žmonės turėjo žinoti ir siūlyti variantus. Dabar rajono tarybos posėdžiui klausimas pateiktas, o perkamas turtas neįvertintas, sklypas nesuformuotas, nesilaikyta Viešųjų pirkimų įstatymo. Iš kur tarybos nariai žino, ar tai per brangu, ar per pigu. Vieni mano vienaip, kiti – kitaip. Manau, kad šį reikalą būtina svarstyti iš naujo.

Marija Gudonienė, Darbo partijos atstovė rajono taryboje, balsavusi prieš šį sprendimą ir agitavusi kitus taip pat daryti:

– Apie šio statinio pirkimą nebuvo kalbama jokiame komitete, svarsčiusiame sprendimų projektus. Man sukėlė minčių, kodėl tą pačią dieną parašytas J.Drazdo siūlymas, tą pačią dieną direktoriaus P.Kamieno įsakymu buvo sudaryta komisija, tą pačią dieną komisija apsilankė Šešuolėliuose, tą pačią dieną parengtas sprendimo projektas ir tą pačią dieną jis išsiuntinėtas rajono tarybos nariams? Kokia čia skuba? Apie tai paklausiau Savivaldybės administracijos direktoriaus Prano Kamieno, svarstant sprendimus Investicijų ir vietinio ūkio komitete. Pamačiau, kad direktorius nenori atsakinėti, išsisukinėja, todėl buvau priversta tuos pačius klausimus užduoti direktoriui rajono tarybos posėdyje. Po pirmųjų klausimų pamačiau, kad administracijos vadovas suglumo, pradėjo nervintis. Tapo aišku, kad toks sprendimo projektas yra korumpuotas, neskaidrus.

Tą pačią dieną apie rajono tarybos priimtą sprendimą informavau Darbo partijos rajono tarybą. Ji operatyviai apsvarstė susidariusią padėtį ir priėmė sprendimą veikti, nes buvo nuspręsta, kad tokie „keisti“ dalykai rajone vykti negali. Kitą dieną nuėjau pas rajono merą Kęstutį Pakalnį. Paprašiau tarybos posėdžio protokolo ir garso įrašo. Meras labai išsigando: „Marija, būk gera, niekur neskųsk, mes tą reikalą persvarstysime iš naujo, atšauksime sprendimą,“ – pasakė.

Mąstau. Kodėl rajono vadovai žaidžia, kaip vaikai smėlio dėžėje. Artėja ruduo. Brangs šilumos energija. Ar bus laikas ką nors daryti, kai prasidės kūrenimo sezonas? Liaudies išmintis sako: „Ruošk roges vasarą“. Ar ne geriau būtų, užuot pirkus tokius pastatus, tuos 160 tūkstančių litų skirti UAB „Širvintų šiluma“, kad nebūtų didinami šilumos energijos tarifai gyventojams? Apie tai nemąstoma. Klausimai rajono tarybos posėdžiams būna neparengti, prieštarauja įstatymams, juos vėliau reikia svarstyti iš naujo, priimti priešingus sprendimus. O juk sprendimų projektus visą mėnesį už normalų atlyginimą ruošia Savivaldybės administracijos specialistai, rajono vadovai juos teikia svarstyti tarybai. Kas vis dėlto atsakys už tokį neatsakingą požiūrį? Šitokios situacijos Savivaldybėje dar tikrai niekada nėra buvę.

Redakcijos prierašas.

Iš tikrųjų, daugiau nei juokinga. Dauguma rajono tarybos narių, net balsavusių už šį sprendimą, atsitokėjo ir mato, kad norėta pasielgti neskaidriai, aptaria galimybę svarstyti reikalą iš naujo, Antikorupcijos komisijos pirmininkas A. Meško yra įsitikinęs, kad „Širvintų krašto“ redakcija „pučia nereikalingą muilo burbulą“. Gal tokie dalykai ir įmanomi tik tada, kai šiai Komisijai vadovauja „savas“ žmogus net nesiruošiantis kovoti su galima korupcija?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

10 Atsakymų į “Antikorupcijos komisijos pirmininkas – už korumpuotus sprendimus?”

 1. Arnas parašė:

  Pasidomėkite Drazdų, Šarmavičių ,,verslu,, ir viską puikiai suprasite.

 2. Fedia parašė:

  na ka galima papriestarauti „isminciui“???

 3. ismincius parašė:

  vilkeli, ko tu nesupranti? Didesne dalis tik rupinas savo asmeniniais interesais. Aisku yra ir geru protingu, kurie yra neabejingi rajono zmonems tai Simonelis,Lidzius,Kadzys. Dalis ju yra paslaptingi, tai yra viesai nereiskia savo nuomones.Dar viena dalis tai ,,pasizymeje“ kiekvienu klausimu i6reiskentys nuomone (Abromaviciene su Jasiukeviciumi). Socialiniu reikalu ,,zinovai“ ir nepriklausomi ekspertai“ – tai Raudeliuniene, Jakimaviciene,Dorofejevas .Tarybos chamelionai- Pakalnis ir pataikune Barbaraviciene.Astikas manau tvirta figura , sugebanti net mera paveikti ir turinti savo tikslus- patekti i seima ir idarbinti visus savo artimuosius, arba bijantis Bareikos ir vykdantis jo valia.Tai tokie musu isrinktieji.

 4. vilkelis parašė:

  mieli sirvintiskiai,paskaicius SK rasytus straipsnius,apie rajono tarybos posedzius,susidaro ispudis,kad i taryba isrikti deputatai arba nesuvokia ka jie turi veikti taryboje arba jie yra visiski dundukai?paaiskinkit man, nesuprantanciam rajono tarybos nariu sprendimu,kam jie dirba ir ar rupi jiems rajono reikalai?

 5. truba parašė:

  Kaip žuvis ežere Vicukas vartosi tai agituoja pirkti tai į aukštesnes instancijas kreiptis ketina APSISPRESK

 6. kiek? parašė:

  Ar dideli otkato procentai,gerb.Drazdai

 7. kas zino parašė:

  Tai Drazdas kieno remejas Astiko, Kamieno ar Pakalnio taip ir nesupratau

 8. palaikom parašė:

  Ačiū.p.Gudomienei nors karteli sužimosim kas dedasi Širvintose kokie korupciniai dalykai visi prie lovio draugai vienas kitą užstoja

 9. pasalietis parašė:

  ponia Gudoniene mato tik blogus dalykus ,nes pati su savo dukrele visada taip elgiasi.

 10. :) parašė:

  kas butu jei dar ir Gudoniene ismestu is savivaldybes.. is kur gautumet medziagos? 😀

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+