„Rožinės“ ataskaitos niuansai

Tarp pagyrų ir savireklamos nemažai dėmesio skirta ir vadinamajai rajono „užsienio politikai“ - kur išvažiuota, su kuo užmegzti ryšiai, kas viešėjo rajone.

Tarp pagyrų ir savireklamos nemažai dėmesio skirta ir vadinamajai rajono „užsienio politikai“ - kur išvažiuota, su kuo užmegzti ryšiai, kas viešėjo rajone.

Praėjusį ketvirtadienį vykusiame rajono tarybos posėdyje buvo svarstomos rajono tarybos ir mero bei administracijos direktorės bei administracijos 2013 metų veiklos ataskaitos. Kaip ir pernai ar užpernai – panegirika ir savireklama. Atrodo, kad į viską mūsų valdžia žvelgia tik pro rožinius akinius – tarsi rajone nebūtų nei bėdų, nei problemų. O juk rajono gyventojai norėtų (ir privalėtų!) žinoti VISKĄ – ne tik esamus ar tariamus valdžios nuopelnus, bet ir rajono skaudulius.

Neatsitiktinai rajono tarybos posėdyje opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė pareiškė, kad iš mero Vinco Jasiukevičiaus ataskaitos norėjosi išgirsti veiklos rezultatus, o pateikti viso labo tik chronologiniai įvykiai. O partijai „Tvarka ir teisingumas“ rajono taryboje atstovaujantis Alfredas Astikas pusiau juokais, pusiau rimtai pastebėjo, kad tai, jog meras nedrįso perskaityti tokios ataskaitos, liudija, kad jis dar turi šiek tiek padorumo…

Atskiras mero ataskaitos skyrius pavadintas „Rūpinimasis savivaldybės bendruomene“. Gal tikitės išgirsti konkrečių, dalykiškų mero iniciatyvų, sužinoti, kokias konkrečiai problemas jis padėjo išspręsti gyventojams, kaip rajone sprendžiami verslo reikalai ir t.t.? Be reikalo. Iniciatyvos ir renginiai, pasirodo, kaip ir įprasta – kultūros darbuotojų, bibliotekininkų, švietimo ir ugdymo įstaigų, bendruomenių – veiklos sfera. Meras tik nuvyksta į svečius „pasidžiaugti“. Kaip ir kiti trys jo „kompanionai“ – vicemeras, administracijos direktorė, jos pavaduotoja… Ir pasižymi sau „varnelę“ nuopelnų sąraše: „Meras skiria didelį dėmesį švietimui, sportui, pilietiškumo ugdymui“; „ypatingą dėmesį skiria Valstybės istorijai, iškilių datų paminėjimui, dalyvauja įvairiose pilietinėse akcijose ir deda daug pastangų, kad į jas įsitrauktų rajono bendruomenė, jaunimas, šeimos, auginančios vaikus“; „meras dalyvavo Valstybės atkūrimo dienos iškilmėse“; „Kasmet vykstančios rajono seniūnijų kultūros dienos, derliaus šventės – gera galimybė susitikti su nuošalesnių vietovių žmonėmis, pasidžiaugti jų darbais, išgirsti problemas“; „Meras dalyvauja Kultūros centro, Viešosios bibliotekos, bendruomenių šventėse, renginiuose, parodų atidarymuose, meno kolektyvų koncertuose“.

Nepasibrangino meras net ir Rasos šventės organizavimo prisiskirti prie savo nuopelnų! Kaip ir to, kad „kartu su įmonių ir įstaigų atstovais nagrinėjamos metinės ataskaitos, finansiniai ir veiklos rodikliai, siekiama geresnių rezultatų, planuojamos investicijos“, arba kad meras „bendradarbiauja su teisėsaugos ir priešgaisrinės saugos institucijomis“. Tiesa, skirtingai nei eidamas mero pareigas 1995 – 1997 metais, panašu, kad su policininkais ir žurnalistais pilstukininkų dabar turbūt negaudo, gal būtų pasigyręs…

Tarp pagyrų ir savireklamos nemažai dėmesio skirta ir vadinamajai rajono „užsienio politikai“ – kur išvažiuota, su kuo užmegzti ryšiai, kas viešėjo rajone. Pastarojo meto įvykių kontekste, kai, anot Valstybės saugumo departamento vadovo Gedimino Grinos, „jei kuris nors asmuo ar verslo tikslais vyksta į Rusiją, kažką ten daro, tai automatiškai gali būti traktuojama kaip grėsmė…“, pasigyrimas, kad 2013 metais Širvintų rajono oficiali delegacija viešėjo Rusijos Federacijos Maskvos srities Ščiolkovo savivaldybėje, kad meras Vincas Jasiukevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su minėtos savivaldybės meru Aleksandru Matvejevičiumi Ganiajevu, kad bus skatinami delegacijų mainai, skamba gerokai paradoksaliai ir vertintinas gana prieštaringai. Kaip ir džiūgavimai, kad užmegzti ryšiai su prorusišku vadinamo Ukrainos miesto Charkovo, pagarsėjusio ne vienu prorusiškų jėgų mitingu, savivaldybe.

O gal tokie vizitai išties naudingi rajonui, bet nieko apie tai nežinome? Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė rajono taryboje Daiva Sakalauskienė tarybos posėdyje ir bandė tai aiškintis: kokia gi nauda iš mūsų rajono delegacijos vizito į Ščiolkovo rajoną? Pasirodo, kad meras sužinojo, kaip padėti jaunimui ir jaunoms šeimoms – „ten joms suteikiami sklypai…“ Nei juoktis, nei verkti iš tokios „naudos“ ir iš tokios ataskaitos…

„Širvintų krašto“ replika

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “„Rožinės“ ataskaitos niuansai”

 1. Anonimas parašė:

  taigi taigi

 2. w parašė:

  wow

 3. ДРУГ parašė:

  ОЧЕНЬ ХОРОШO

 4. UUUUURRRRAAAA parašė:

  10

 5. x parašė:

  3-

 6. jo parašė:

  uz tokia ataskaita dvejetas is 10

 7. valei parašė:

  vace

 8. vale parašė:

  Tikrai labai grazi ataskaita.

Comments are closed.

scroll to top