Patenkins informacijos badą

Širvintų rajone kasmet apsilanko nemažai svečių, turistų – iš kitų Lietuvos regionų, be abejo, ir iš užsienio. Nors rajonas vienas iš mažesnių Lietuvoje, bet turistams yra ką parodyti. Štai vien tik tarp kultūros paveldo objektų – bažnyčios (Širvintų Šv. Mykolo Arkangelo, Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės, Musninkų Švč. Trejybės, Alionių Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo, Šešuolėlių II Švč. Mergelės Marijos, Visų Malonių Tarpininkės, Gelvonų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios bei Čiobiškio bažnyčios ansamblis), dvarai (Narvydiškio, Lapšių, Šešuolėlių I dvaro sodybos), piliakalniai (Janionių, Laužiškio, Mančiušėnų, Totoriškio ir, be abejo, senosios Lietuvos sostinės Kernavės piliakalniai). Yra technikos ir kitų paminklų: Čiobiškio Dariaus ir Girėno tiltas, pastatytas 1933 metais, paminklas žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę skverelyje prie bažnyčios Širvintų mieste, Liukonių kaimo rytinėje pusėje, piliakalnio viršūnėje iš toli matomas liaudies meistro Juškevičiaus pastatytas kryžius, o šalia – neįprasti du akmenys, Barboros Radvilaitės koplytėlė Musninkuose, Igno Šeiniaus gimtosios sodybos vietos paminklas Šeiniūnų kaime, paminklas Didžiosios kovos apygardos partizanams atminti Gelvonuose. O kur dar aktyvaus turizmo objektai, muziejai ir t.t. Tačiau turistai toli gražu ne apie visus juos žino. Ko gero, apie daugelį lankytinų vietų nieko nėra girdėję net ir mūsų rajono gyventojai, mat labai trūksta informacinės, pažintinės literatūros – žemėlapių ar lankstinukų, taip pat ir kitų leidinių apie rajoną.

Tiesa, suskaičiuota, kad iki šiol yra išleista net 18 įvairių informacinių leidinių. Štai dar sovietmečiu buvo išleistas turistams skirtas kraštotyrininkės Jadvygos Kisieliauskienės leidinukas „Širvintų rajonas“, vėliau išleistos knygelės „Širvintų kraštas: aplankykite ir pažinkite mus“, „Širvintos: naujų galimybių kraštas“, lankstukai „Laukiame Jūsų Širvintų krašte“, „Keliaukime po Širvintų kraštą“. 2005 metais išleistas lietuvių ir anglų kalbomis, spalvotomis nuotraukomis iliustruotas Širvintų krašto ir miesto turistinis žemėlapis. Bet visi tie leidiniai išleisti prieš keletą ar keliolika metų, nusipirkti jų nėra. Labai reikia ir gausesnio, įvairesnio, aukštesnio meninio lygio suvenyrų.

Tad pradedamas įgyvendinti 2007- 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamas projektas „Širvintų ir Trakų rajonų turizmo informacijos sklaida“, atrodo, padės išspręsti šią problemą. Projektas vykdomas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“.

Projekto biudžete nustatyta didžiausia tinkamų finansuoti išlaidų suma – 117 324,00 Lt, Europos Sąjungos lėšos – 99 725,00 Lt, Širvintų rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 17 599,00 Lt.

Projekto įgyvendinimo pradžia – 2013 rugsėjo 15 d., o pabaiga, iki kurios turi būti pabaigtos visos Projekto veiklos ir patirtos visos su Projekto įgyvendinimu susijusios tinkamos finansuoti išlaidos – 2015 m. spalio 1 d.

Šiuo projektu siekiama skatinti turizmo produktų ir viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą Širvintų ir Trakų rajonuose įgyvendinant rinkodaros priemones ir pritraukiant didesnius turistų srautus.

Projekto įgyvendinimo metu mūsų rajone bus parengtas ir 12,5 tūkstančio egzempliorių bendru tiražu penkiomis kalbomis (lietuvių, anglų, lenkų, rusų ir vokiečių) išleistas „Širvintų krašto turizmo vadovas“. Jame bus nurodyti ne tik lankytini kultūros paveldo, bet ir aktyvaus turizmo objektai (jodinėjimas, važinėjimas šunų kinkiniais, žygiai pelkėmis, viduramžiškos pramogos, safari, skraidymas oro balionais, dažasvydis, šaudymas iš lankų, plaukimas baidarėmis ir kt.), pasivaikščiojimo takai, pateikta informacija apie muziejus, edukacines programas, teikiamas maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas, pasiūlymai ekskursijoms ir poilsiui, išvardyti tradiciniai renginiai (Rasos, folkloro šventės, Gyvosios archeologijos dienos ir t. t.) bei kita mėgstantiems keliauti naudinga ir reikalinga informacija.

Taip pat penkiomis kalbomis bus išleisti ir Širvintų turistiniai žemėlapiai, kurių bendras tiražas 5000 egzempliorių.

Kad rajono svečiai ir turistai turėtų ką prisiminti iš kelionių po Širvintų rajoną, bus pagaminta ir įvairių suvenyrų, reprezentuojančių mūsų kraštą: puodelių, tušinukų, kuprinių, skėčių, kepuraičių, marškinėlių…

Vykdant projektą Širvintų rajone bus įrengti 3 informaciniai terminalai, kuriuose turistai ras visą svarbiausią informaciją. Vieną informacinį terminalą planuojama įrengti Širvintų kultūros centre, kitą – Čiobiškio seniūnijoje, trečią – Viešosios bibliotekos Zibalų filiale.

Taip pat planuojama surengti ir tarptautinę konferenciją „Darnaus turizmo įtaka turistų srautų augimui“.

Tikimasi, kad projekto vykdymo metu sukurtos efektyvios ir modernios rinkodaros priemonės (informaciniai leidiniai, atmintukai, infoterminalai, žemėlapiai, suvenyrai, tarptautinė konferencija) bus plačiai naudojamos rajono turizmo išteklių populiarinimui Lietuvoje ir užsienyje.

Aldona Bareckienė

Naujajame „Širvintų krašto turizmo vadove“ bus informacijos ir apie tradicinius renginius, pavyzdžiui, Gyvosios archeologijos dienas Kernavėje.

Naujajame „Širvintų krašto turizmo vadove“ bus informacijos ir apie tradicinius renginius, pavyzdžiui, Gyvosios archeologijos dienas Kernavėje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top