Kodėl nesišypso „Saulutė“?

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Rimas Stepaitis: „Mūsų rajono valdžia imasi veiksmų tik tada, kai mažos bėdelės virsta didelėmis bėdomis.“

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Rimas Stepaitis: „Mūsų rajono valdžia imasi veiksmų tik tada, kai mažos bėdelės virsta didelėmis bėdomis.“

Žiniasklaida skelbia, jog 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos lėšomis pasinaudojo ir remonto sulaukė per šimtą Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Iš ES struktūrinių fondų tam paskirta 74 mln. litų, dar 14 mln. litų skyrė savivaldybės. Už gautas lėšas ikimokyklinės ugdymo įstaigos galėjo atnaujinti patalpas, vidaus įrangą, įrengti šiuolaikiškus metodinius kabinetus, pritaikyti patalpas ir įrangą įvairių ugdymosi poreikių vaikams. Kiekvienas tėvas svajoja, kad jo vaikas būtų ugdomas tvarkingame, šiuolaikiškai suremontuotame, turinčiame turtingą ugdymo bazę darželyje.

Kadangi mano dukra lanko Širvintų lopšelį-darželį „Saulutė“, todėl kiekvieną dieną dukart užsuku į šią miesto centre esančią ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Džiugina labai patraukli vieta ir patogi automobilių aikštelė. Daugiau nei prieš 40 metų statytas pastatas estetinio pasigėrėjimo neteikia: vizualiai pažvelgus, prašyte prašosi kapitalinio remonto. Kai vasario 20 dieną vykusiame rajono tarybos posėdyje tarybos narys Romas Zibalas pasiūlė skirti pinigų darželio remontui, po posėdžio nuėjau ir gražiai paprašiau darželio administracijos aprodyti patalpas. Tai, ką pamačiau, nenustebino.

Aplinka, supanti vaikus, buvo tragiška: tualetų santechnika prašosi remonto, elektros instaliacija „ant ribos“, takelis, vedantis į darželį, „subombarduotas“, grupėse sienos šlampa, įskilusios vietos uždangstytos vaikų piešiniais ir auklėtojų pagamintais rankdarbiais, lubose esančios skylės užkaišytos balionais, sporto – žaidimų salėje esančios grindys įlinkusios, o sienos apkaltos dar sovietinėmis kartono plokštėmis. Akivaizdžiai matėsi, kad langų pakraščiai pelija, darželio kieme nėra net ir menkiausio apšvietimo.

Labai nustebino, kad Savivaldybės vadovai, turintys kaimynystėje tokį pastatą, kuriame ugdomi ir jų darbuotojų vaikai, nelinkę spręsti opių problemų. Labai nemaloniai nuteikia valdančiųjų noras skirti didžiausias sumas abejotinos vertės projektų vykdymui, o pamirštamas už Savivaldybės rūmų tvoros esantis vaikų darželis. Svarstant lėšų paskirstymą, lieka neaiškūs Savivaldybės prioritetai, verta suabejoti, ar jie iš viso yra sudėlioti.

Pasikalbėjęs su „Saulutės“ auklėtojomis ir administracija, priėjau prie išvados, kad mūsų rajono valdžia imasi veiksmų tik tada, kai mažos bėdelės virsta didelėmis bėdomis. Jei ne tėvelių geranoriškumas padėti, tai darželis būtų panašus į apleistą pašiūrę. Vieni tėvai geranoriškai padažo, kiti paklijuoja, treti padovanoja inventoriaus, kad vaikams grupėse būtų jaukiau ir maloniau. Išvada viena – reikalinga skubi darželio renovacija. Neatidėliojant, nesiteisinant ir neverkšlenant, kad nėra pinigų. Rajono vadovams būtina rodyti iniciatyvą, dalyvauti pirmo būtinumo projektuose, įgyti lėšų ir už gautus pinigus organizuoti vidaus remonto darbus: pakeisti vamzdynus, sanitarinius mazgus, įrengti tualetų kabinas, pakeisti ventiliacijos sistemą, pakeisti grindų dangą, atlikti dažymo darbus žaidimų, grupių miegamųjų, rūbinių, prausyklų, tualetų, virtuvėlių patalpose, įdiegti naują apšvietimo sistemą, pakeičiant esamus šviestuvus naujais ekonomiškais šviestuvais.

Tik nuo rajono administracijos vadovų norų priklauso, ar greitai nusišypsos saulutė „Saulutėje“. Kol kas ji slepiasi po giliais abejingumo ir nerangumo debesimis.

Rimas Stepaitis
Rajono tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

26 Atsakymai į “Kodėl nesišypso „Saulutė“?”

 1. to skaitytojai parašė:

  ne is 2 proc. Buratinas sutvarkytas. Neklaidinkite zmoniu.

 2. skaitytoja 1 parašė:

  Vadovo pareiga rūpintis įstaigos įvaizdžiu.Jeigu tu ,,nesibelsi“ į duris, tau jų niekas neatidarys.Jeigu vadovas ateina į darbą tik pabūti valandas, taip ir būna.Galima rašyti projektus, yra 2%, kuriuos galima tikslingai panaudoti.Viskas priklauso nuo įstaigos vadovo veiklumo.To galima pasimokyti iš darželio ,, Buratino“

 3. TAIP parašė:

  PRIE RUSO BUVO GERIAU – TVARKA BUVO

 4. *** parašė:

  ir ten gerai

 5. x parašė:

  cia gerai

 6. NU ..... parašė:

  TAIP….. Iskelta labai rimta problema.Bet jeigu karas rytoj?
  – ir kam ta problema.

 7. lHK parašė:

  Iskelta labai rimta problema.

 8. Buratinas parašė:

  Mano ir Direktorė europinė
  Ir galva Jos nemedinė.

 9. malvina parašė:

  ,,Buratino“ir direktorės alga didžiausia ir renovacija europinė……………….

 10. mama parašė:

  koks skirtumas diktanta neparasytu.cia kalba eina apie musu vaiku sauguma ir gerove

 11. Rimai, parašė:

  maniau, tu penktoko diktanto be klaidų neparašytum, o čia visas rašinėlis gavosi. Mat kaip išprusai Tarybos nariu tapęs.

 12. x parašė:

  p.Stepaitis teisus.

 13. to smalsu parašė:

  Kaip gražiai parašyta

 14. smalsu2 parašė:

  O Investicijų skyrius projektus rašo?

 15. Smalsu parašė:

  O už ką Saulutės direktorė algą gauna? Tai ir jos pareiga rūpintis darželiu! Ar šiandien dažai nusilupo? Ar šiandien santechnika suseno? Tikrai ne! Kasmet kažką patvarkius galima spinęti! Juk ir tėveliai prisijungtų. Tegu ne kavas geria, o lėšų ieško, projektus rašo. Savivaldybė, manau, padėtų.
  Ir dar. Tarybos narys pasakė, kad remonto reikia, nes savivaldybės darbuotojų vaikučiai lanko. Nesutinku! Remonto reikia, kad VISIEMS vaikučiams gera būtų.

 16. teveliai parašė:

  parasyta teisingai,tik ar kam idomu?

 17. cipolinas parašė:

  cia jam ne vieta

 18. to blyn vaizdzialis parašė:

  bekyte taip šniekieci jys pac gierieusies rajuono tarybas narys – mes stavim tu JĖGA.
  Labai teisingai viskas surašyta.

 19. blyn vaizdzialis parašė:

  blaivas ir be fanaro – ne kasdien !!!

 20. PASTABA parašė:

  LABAI GERAS BUTU MERAS

 21. Gerai pastebeta parašė:

  Labai teisingai viskas surašyta. Ura druzja! Pobeda uze blizka i ona budet za nami.

 22. to xe xe parašė:

  Gerai pastebeta 🙂

 23. xexe parašė:

  is to kaip komentatoriu yra puolama opozicija galima spresti kad valdantieji nujaucia savo liudna kracha ir desperatiskai kandziojasi kaip uzspeisti i kampa sunes 🙂

 24. Anonimas parašė:

  Labai teisingai viskas surašyta. Rajono vadovai turėtų užsiimti ir padėti.

 25. ... parašė:

  is pagausejusiu straipsniu galima sprest kas kitus mero rinkimus kels savo kadencija

 26. tuk tuk parašė:

  kaip grazu – ……..

Comments are closed.

scroll to top
+