Ir mūsų rajonas patenka į „partijos šeimos“ įtakos zoną?

Evaldas Čijauskas

Evaldas Čijauskas

„Viešpatie, apsaugok mus nuo „konservatorių“, o nuo kitų kaip nors apsisaugosime patys!“ Šiame pasakyme slypi graudi ironija: sunku kvestionuoti politinę partiją, kuri dangstosi pamatinėmis valstybės vertybėmis ir tai pateikia kaip savo prigimtinę ir net monopolinę teisę. Visi, bandantys mesti iššūkį, yra įvardijami kaip „Rusijos išlaikomi tautos vertybių“ priešai.

Penktadienio „Širvintų krašto“ numeryje užsiminėme apie naujai iškeptą tautos milijonierių Gabrielių Landsbergį, kuriam turtus neša nežinia kokie aitvarai. Tame straipsnyje buvo paminėtas ir „partijos anūko“ uošvis Evaldas Čijauskas, Austėjos Landsbergienės tėvas, galimai prižiūrintis ir sutepantis visą tą mechanizmą, iš kurio nasrų, ko gero, į Landsbergių užančius byra nemažai raguolių. Taip nutiko, kad per ilgą savo karjerą valstybės tarnyboje Evaldas Čijauskas ėjo tokias pareigas, nuo kurių daug kas priklauso.

Dar gegužės pradžioje „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Patriotai“ kūrybinė grupė aiškinosi, ar Gabrieliaus Landsbergio uošvis už 2000 eurų algą leidžia laiką sodyboje vietoje to, kad darbuotųsi pareigose, kurios neva buvo įsteigtos jo paties pageidavimu. Kaip teigiama, netekęs ankstesnių pareigų, „partijos anūko“ uošvis pageidavo, kad jam būtų įkurtas koks nors departamentas, o jame įsteigta direktoriaus pareigybė. Mainais už tai, kaip prisipažino premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas, „partijos uošvis“ netgi žadėjo Seimo konservatorių frakcijos palaikymą tam tikrais klausimais.

Evaldas Čijauskas anuomet vadovavo Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA), iš kurios labai nenoriai pasitraukė beveik prieš 15 metų, kai kilo skandalas dėl išvogtų Europos Sąjungos milijonų. Paaiškėjo, kad agentūra pervedinėjo lėšas vadovo žmonos N. Čijauskienės draugų firmoms. Kitas už tai būtų sėdęs į teisiamųjų suolą, tačiau ne Evaldas Čijauskas. Netekęs darbo NMA, jis tapo VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinio direktoriaus pavaduotoju, paskui ėjo Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos prie ŽŪM viršininko pareigas, dar vėliau ėmė vadovauti Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžiai Valstybinei augalininkystės tarnybai, jo žmona, Gabrieliaus Landsbergio uošvė, ėjo vyriausiosios specialistės pareigas kitame ŽŪM padalinyje – Žuvininkystės tarnyboje.

Taip sutapo, kad šios Čijauskų šeimyninės rangos Lietuvos labui liudininke tapo ir dabartinė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, 2013-2014 metais ėjusi viceministrės pareigas Žemės ūkio ministerijoje. Kai ministerijoje buvo užsiminta apie neskaniai kvepiantį „konservatorių“, prieš tai ketverius metus valdžiusių ministeriją, palikimą, griežtą poziciją išreiškusi Živilė Pinskuvienė labai greitai atsidūrė Landsbergių partiją globojančios Prezidentūros „juodajame viceministrų sąraše“. Rezultatas – Prezidentei reikalaujant, Živilei Pinskuvienei teko trauktis iš užimamų pareigų, o štai G. Landsbergio uošvis nėrė į įtakingesnius vandenis – tapo Nacionalinės žemės tarnybos vadovo pavaduotoju.

Tiesa, ir šį postą jam teko apleisti. Pensinio amžiaus sulaukęs įtakingas „partijos uošvis“ dar šį pavasarį už solidžią 2000 Eur algą patarinėjo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovui. Sakė, jau keliąs sparnus į pensiją, kad galėtų rūpintis anūkais. Kaip galima suprasti – keturiais „partijos proanūkiais“.

Apie E. Čijauską vėl garsiau šiais metais prabilta, kai į dienos šviesą išplaukė istorija, susijusi su Landsbergių šeimai priklausančia žeme šalia Telšių miesto. Neatmetama, kad anuomet NŽT dirbusio Evaldo Čijausko ryšių dėka privačia žento motinos valda buvo paverstas vietos gyventojų dešimtmečiais naudojamas kelias. Maža to, kyla įtarimų, kad šeimos taikinyje atsidūrė ir Getautės piliakalnis, kurį viename interneto portalų buvo siūloma įsigyti kartu su žeme.

Kelio šešėlis ant Evaldo Čijausko krito ne vien dėl Žemaitijoje kilusio skandalo. Anot minėto laidos „Patriotai“ reportažo, „partijos marčios“ Austėjos Landsbergienės tėvas jo nuosavybe tapusiu keliuku neleidžia naudotis ir pas mus, Širvintų rajone. Čia prie vieno vaizdingo ežeriuko (suprantama, „partijos šeimos“ visokie ten šabakštynai paprasčiausiai nedomina) jis turi 3 ha sklypą, kuris yra įsiterpęs tarp kitų savininkų valdų, todėl kaimynai į jas kelio neturi. Šie tikina, kad negalintys naudotis tuo keliuku, nes Evaldas Čijauskas jiems neleidžia, o kitaip patekti į savo žemę jie negali.

Vaizdingas ežeriukas...

Vaizdingas ežeriukas...

Keliukas, kurio nėra...

Keliukas, kurio nėra...

Pasiteiravus, kodėl keliukui nebuvo nustatytas servitutas, „partijos uošvis“ pareiškė, kad tai joks keliukas, pagaliau kodėl jis servitutais turėtų bloginti savo žemę?

Gintaras Bielskis
Laidos „Patriotai“ kadrai

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (2 įvert.)

4 Atsakymai į “Ir mūsų rajonas patenka į „partijos šeimos“ įtakos zoną?”

 1. vilkelis parašė:

  Apie kokį ežeriuką kalba,lyg mūsų rajone visus žinau,o čia naujiena

 2. to to parašė:

  Labai linksmas komentaras.

 3. Širvintiškis parašė:

  Balsuosiu už konservatorių kandidatą į merus, jeigu naujai iškeptas konservatorių lyderis Sarpauskas prisiriš prie šlagbaumo per šį keliuką ir garsiai šauks, kad atsiriš tik tada, kai partijos uošvis Čijauskas vargšams kaimiečiams leis naudotis tuo keliuku.

 4. tikrai parašė:

  tikrai, kad grazu, seimyneles klanas platus konservuku

Comments are closed.

scroll to top
+