+

Dauguma rinkėjų balsavo už Dalią Grybauskaitę

Šiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose Širvintų rajone duris atvėrė 24 rinkimų apylinkės, kuriose savo pasirinkimą galėjo pareikšti 15 946 rinkėjai. Pagal išankstinius duomenis teise rinkti šalies vadovą pasinaudojo daugiau kaip pusė jų (50,71 proc.). Tai vos procentu mažiau nei šalyje (51,67 proc.).

64,63 proc. rinkėjų balsų gavo Dalia Grybauskaitė, 15,38 – Algirdas Butkevičius, 6,22 – Valentinas Mazuronis, 5,82 – Loreta Graužinienė, 3,95 – Valdemar Tomaševski, 2,77 – Kazimira Danutė Prunskienė, 1,22 – Česlovas Jezerskas.

Iki gegužės 17-osios balsavo 1323 mūsų rajone įregistruoti rinkėjai (8,33 proc.): 277 jų – iš anksto, 83 – spec. paštu, 963 – namuose. Šis aktyvumas buvo gerokai didesnis už šalies vidurkį (5,12 proc.).

Rinkimų dienos rytas nebuvo aktyvus: 10 val. mūsų rajone buvo balsavę vos 4,78 proc. užregistruotų rinkėjų, beje, lygiai tiek pat, kiek ir Kauno mieste. Prieš penkerius metus Širvintų rajone rinkėjai buvo šiek tiek aktyvesni nei šįmet – tada balsavo 6,54 proc. tokią teisę turinčių gyventojų.

Šiųmečiuose rinkimuose iki 10 val. mūsų rajone aktyviausiai balsavo Anciūnai (8,12 proc.).

Situacija pasikeitė 14 val., kai šalyje savo balsą jau buvo atidavęs kas ketvirtas rinkėjas (25,29 proc.). Labai panašiai balsuota ir mūsų rajone (24,13 proc.), o didžiausias aktyvumas pastebėtas vienoje iš mažiausių rajono rinkimų apylinkių – Kiaukliuose, kur iki to laiko prie urnų atėjo kas trečias (34,58 proc.) rinkėjas.

Antros pagal didumą rajone Širvintų miesto 1-osios rinkimų apylinkės komisijos narys Leonas Vaicekauskas apie 13 val. sakė, kad balsavo maždaug penktadalis (550 iš užregistruotų 2954) rinkėjų. Anot jo, situacijos išskirtine pavadinti negalima, tendencija ta pati: žmonės aktyviai balsuoja grįždami iš bažnyčios. Iki 14 val. Širvintų miesto „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje įsikūrusią rinkimų apylinkę buvo aplankę 22,27 proc. rinkėjų ir ji pagal aktyvumą buvo tryliktoji rajone. Tuo metu prasčiausiai balsuota Alionyse – iki 14 val. savo balsą atidavė tik kas šeštas rinkėjas (15,47 proc.).

Tačiau visiems žinoma, kad viščiukus skaičiuoja rudenį, o rezultatus – rinkimams pasibaigus. Suskaičiavus visus biuletenius paaiškėjo, kad kiaukliečiai išsaugojo aktyviausių rinkėjų pozicijas – Prezidento rinkimuose dalyvavo beveik du trečdaliai (65,56 proc.) šios apylinkės rinkėjų. Beje, Kiaukliai – ne vienintelė rinkimų apylinkė rajone, kur balsavo daugiau kaip pusė rinkėjų: 50 proc. barjeras peržengtas dar devyniose.

Mažiausiai aktyvūs buvo družiškiai: balsų skaičiavimo komisija nustatė, kad rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau nei trečdalis šios apylinkės rinkėjų (36,81 proc.). Tai buvo galima įtarti dar ryte, kai iki 10 val. Družų rinkimų apylinkėje apsilankė vos 1,97 proc. rinkėjų.

Apskritai pagal aktyvumą šie rinkimai nebuvo patys prasčiausi. 1997 metais pirmajame ture balsavo net 60,78 proc. rajono rinkėjų. Paskui žmonių susidomėjimas Prezidento rinkimais slopo: 2002 metais šalies vadovą rajone išrinko 46,94 proc., o 2004 metais – 36,59 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Pusė „krašto naujienų“ – juodžiausias melas

Politikos čiuožėjas

Opozicija į sceną meta naują juokdarį?

Rajono taryba – cirkas, į kurį net bilieto nereikia

Kaimas be kaimo pavadinimo

Informacija iš naujausio numerio: Kaip kiškis vanoja nustipusią mešką

Informacija iš naujausio numerio: Kodėl minios buvo nušvilptas Gabrielius Landsbergis?

Vietoje skundų – subtili užuomina

Parodė, kas bus su neištikimaisiais?

Informacija iš naujausio numerio: Ar sulauksime sekmadienį ko nors už 1 ct?

Informacija iš naujausio numerio: Ne pensininkams suprasti, kaip krizė nuskriaudė vargšą Kubilių

Didžioji socialdemokratų paslaptis

Kokių politinių jėgų merai surinktų didžiausias rinkėjų kariuomenes?

Pagal kieno patirtį valstybę valdytų Nausėda?

Ar per vieną dieną išnagrinėti vieną skundą laiko nepakanka?

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Jeigu niekas nesikeis, norinčių dirbti teks ieškoti su žiburiu

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

Kodėl netaiko jokių nuolaidų už savitarną?

Pasiuntė žinutę, kad laikas išeiti?

Apie „turtingą“ Rasos žodyną

Kaip brangiai pasiskolintus pinigus naudingai perskolinti … pigiau?

Būtume patrauklesni, jeigu nebūtų skundų

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+