Apie galimybę vykdyti reformomis pavadintus mėgėjiškus eksperimentus

„Reformatoriams“ baseinas ir pirtys - Sporto mokyklos padalinys?

„Reformatoriams“ baseinas ir pirtys - Sporto mokyklos padalinys?

Internetas – prieinamas visiems, kas moka juo naudotis. Užmeskit akį į rajono vadovų darbotvarkes – pasitarimai, pasitarimai, viena kita išvyka, ir viskas. Aišku, tai – Širvintose. Yra problemų ir kituose rajonuose, bet jos ten sprendžiamos, konsultuojamasi su specialistais, radus optimaliausią sprendimą – jis įvykdomas, o ne kertama iš peties, atsižvelgiant tik į savo ambicijas, savų poreikių tenkinimą.

Širvintų administracijos vadovė Elena Davidavičienė atvirai džiaugiasi, kad „nesame tarp blogiausių“. Deja, tik po trisdešimtuko.

Savarankiškai kandidatūrą rinkimuose iškėlęs meras Vincas Jasiukevičius gyrėsi, kad „yra patyręs“, antrąkart renkamas meru, dirbęs taryboje, žinąs visas problemas, bus „už teisingą, skaidrią ir ūkišką savivaldą, sieks skaidrumo darbe, rems labai gerai apgalvotų projektų vykdymą, palaikys jaunimo užimtumo gerinimo idėjas ir iniciatyvas“. Bet ar iš tiesų deklaratyvūs žodžiai bent kiek paremti konkrečiais darbais?

Internetas, kuriuo remiasi meras (pagal jo rinkimų programos nuostatas) iš tikro yra veiksmingas. Tarp administracijos direktorės sprendimų radau įsakymą sudaryti komisiją, kuri paruoš realų dokumentą „dėl tolesnio kūno kultūros ir sporto, turizmo plėtojimo bei gyventojų užimtumo programos“. Net suplojau: valio! Ir prisiminiau, kaip pats anuomet ne kartą rengdamas panašias programas, padedant gerai dešimčiai profesorių, veik mėnesį kiekvieną teiginį bei planinį rezultatą grindžiau skaičiavimais ir materialiais resursais. Gal ir čia pasielgta taip pat? Išnaršiau internete visur, kur įmanoma, net bibliotekos darbuotojas talkon pakviečiau. Deja… Ne tik komisijos sudėties, bet ir pačios programos neradau.

Tada ėmiausi „seklio Morkos darbo“ ir prisiminiau teiginį: „Jeigu keli žmonės žino ką nors įdomaus, jie nepiktybiškai, nelengvabūdiškai, bet … išsiplepės“. Mintyse sudaręs rajono sporto atstovų ir jiems prijaučiančiųjų sąrašėlį, ėmiausi aiškintis. Dabartinis sporto vadovas sėdi Švietimo skyriuje, toli nuo valdžios rūmų, mokytojų profsąjungos lyderis tyli kaip vandens į burną prisisėmęs „partizanas“…

Aišku, yra dar vienas būdas, jei sporto darbuotojai nieko nežino. Tai – užsirašyti į priėmimą pas merą, bet jis nusiųs pas patarėją ar pavaduotoją, kurie, be abejonės, rems vadovo poziciją neturėdami nei savos pozicijos, nei nuomonės. O gal tiesiai eiti pas jaunimo užimtumo reikalus kuruojantį mero pavaduotoją Andrių Jozonį? Tik ar bus iš to naudos, jei pastarasis, veik metus savo poste prasėdėjęs ir gyręsis, kad buvo sudaryta komisija (darbo grupė) dviejų organizacijų veiklos optimizavimo variantui nustatyti, tik šįmet susigaudė, kad Laisvalaikio centro (baseino) finansiniai reikalai blogėja? „Sąrašinis socialdemokratas“ užtikrintai ir viešai per spaudą meluoja, kad centras nebuvo parašęs nė vieno didesnio ar mažesnio investicinio projekto, tačiau net man, tolimam nuo rajono reikalų žmogui, aišku, jog tokių projektų gauti Europos Sąjungos lėšų renovacijai buvo. Bet Savivaldybės sprendimu šios lėšos buvo perduotos vaikų darželio rekonstrukcijai.

Beje, tas pats paminėtas valdininkas galėtų geriau susipažinti su viešųjų įstaigų galimų projektų teikimo europinei paramai gauti 2013 metais galimybėmis.

Manau, kad rajono vadovams kaip kupstas po kojomis pasipainiojo VšĮ Širvintų laisvalaikio centras. O gal – jo direktorius? Pakankamai keistų sutapimų. Iš pradžių centras tampa biudžetine įstaiga. Paskui laukiama, kol paskelbiama apie sujungimą su Sporto mokykla. Matyt, vicemero komisijai, pasiūliusiai tokį optimizavimo variantą, yra svetimi galiojantys šalies įstatymai. O gal mielesnis jų ignoravimas, perspektyvos nematymas? Pačiam gana ilgą laiką aukštose sporto struktūrose teko spręsti panašius klausimus – domėtis analogiška praktika tiek Vakarų, tiek Rytų šalyse. Deja, šios „komisijos“ nusivylimui galiu pasakyti, kad tokio baseino ir Sporto mokyklos derinio sutikti neteko. Reikės pasiūlyti Kūno kultūros akademijos profesūrai tuo pasidomėti.

Baseine teko lankytis ne vieną ir ne dešimt kartų. Bent du direktoriai pasikeitė per šį laiką. Jų veiklos palyginimo rezultatas akivaizdus – dabar vaizdas keleriopai geresnis, nors šiam objektui verkiant reikia renovacijos. Kasmet kylant energijos kainoms, joks sporto centras pasaulyje be dotacijų neišsilaikė, neišsilaiko ir neišsilaikys. Rajono vadovai, jų sudarytos komisijos, kiek žinau, baseino veikloje ieškojo „galimai padarytų pažeidimų“, nors čia pat „veltėdžių“ (Sporto mokyklos) veikla užimtose baseino patalpose nesidomėta. Ne kartą teko matyti baseino darbuotojus, taip pat – ir jo direktorių, šluojančius kiemą, šienaujančius žolę, tvarkančius aplinką, bet nė karto nepavyko pastebėti tai darant Sporto mokyklos veikėjus. Neaišku, kieno iniciatyva vykdoma „reorganizacija“, bet jau veikiančių 2-4 pirčių, baseino, kaskadų ir kt. tuo nepakeisi.

Vertindamas garsius vicemero pasisakymus, daryčiau prielaidą, kad po „reorganizacijos“ jų „naujadaras“ dirbs be jokių skaičiavimų, be jokių Darbo įstatymo nuostatų taikymo. Man neaišku, kas bus paskui. Greičiausiai, kaip ir su visomis mieste esančiomis „sporto aikštelėmis“… Bet apie tai – kitą kartą.

Akivaizdu, kad „24 valandas per parą dirbančiai“ Administracijos direktorei tokioms problemoms spręsti lieka per mažai laiko, o „neįgalaus“ (nes be padėjėjos nieko negali) mero ir prisitaikančio bei, ko gero, padėties nežinančio vicemero veikla rodo, kad vadovaujantis sudarytų komisijų išvadomis daroma žala ne tik savo autoritetui (jei toks yra?), bet ir visai Širvintų bendruomenei. Tik ar pirmas tai kartas?

Peršasi išvada, kad visų pirma vadovaujamasi modus operandi (veikimo būdo) principu, siekiant savo tikslo, kuris yra tiesiog valdžia. Ji suteikia galimybę vykdyti reformomis pavadintus mėgėjiškus eksperimentus. Iš jų vienas – trepsint kojomis surasti tariamai kaltą.

Minėtai problemai spręsti siūlyčiau visų baseino, Sporto mokyklos vadovų ir trenerių veiklos ir programų atestaciją; baseinui numatyti tikslinę (nuolatinę) dotaciją, plečiant paslaugų rūšis; garantuoti bent minimalią sporto aikštynų renovaciją; skatinti klubinę veiklą, tenkinančią suaugusiųjų sportavimo poreikius; šiuos klausimus koordinuojančių valdininkų ir rajono vadovų viešą atsiskaitymą visuomenei.

Stanislovas Striška

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

39 Atsakymai į “Apie galimybę vykdyti reformomis pavadintus mėgėjiškus eksperimentus”

 1. Ogut parašė:

  jakku Originalai: „Tai yra ūdas kaip ir pigus odekolonas (gerti :D).. Tiesiog minus vaaldnos i gyvenimo kaip ir rodo tame video.Kai tuo tarpu, gali būti vienas su žaidimu kaip Call of Duty.“Ne visi tokie yra geimeriai kaip tu 😀 Tad, nekisk cia tu zaidimu, prie kuriu reikia sedet ne 10min, norint atsiplest nuo darbo.. Geriau jau ne prie pc sedet, o kanors normalaus veikti, o ne CoD lost. FAIL!

 2. Anonimas to parašė:

  ….jo ?

 3. Anonimas parašė:

  kaip baisiai kimbama prie zmogau:((((((((((((((((

 4. to lol parašė:

  Tu ne lok pasislėpęs,o nueik į baseiną ir pasižiūrėk kur tos baidarės.Pagal tave gal ir vandenį iš baseino apavičius pasisavino.Tikrai nepaprasto protingumo esi tik neivertintas tikriausia kad toks piktas.

 5. LoL parašė:

  ei, apaviciau, ar striska, kaip cia tave vadint db… Geriau papasakok kur baidares nukisai 8?Juk pries pora metu nupirktos, idomu kieno rusiuki jos tunoja… ar bent dar egzistuoja…

 6. LoL parašė:

  Kaip tokio klouno, toki straipsni dar spausdino? :DDDDDDDD

 7. reformos reikalingos parašė:

  gal Prijungti Širvintų baseiną su širvintu mariom ir bus tvarka.

 8. ukmė parašė:

  Prijungti Širvintų baseiną prie Ukmergės ir bus tvarka.

 9. jo Degutui parašė:

  Kas parašė straipsnį galima pasiteirauti redakcijoje.Tikriausia pavydi kad žmogus parašė savo nuomonę,o pats sugebi tik komentuoti ir ieškoti melo.

 10. XXX parašė:

  reformos reikalingos,bet jos turi būti paremtos skaičiavimais svariais argumentais ir galutiniu rezultatu.Kuo baigėsi mokyklų ,ligoninės reformos akivaizdu.Baseino padėtis apgailėtina kai ir visų sporto bazių,bet tai ne tik darbuotojų ir direktorių problema.Tai mūsų vadovų požiūris ,reikėtu ir jų paklausti kokią realią pagalbą suteikė,kiek kartu aptarė su vadovais priemones padėčiai pagerinti.Juk rinkome juos ne tam, kad įgyvendintu savo ambicijas o kad įgyvendintu savo programas.

 11. to šias dvi institucijas parašė:

  Seniai baseiną reikėjo nugriaut .

 12. t, – sujungiant šias dvi institucijas. parašė:

  reforma del to kad butu atsikratyta neitikusiu vadovu.

 13. Aušra parašė:

  Šunys loja, bet karavanas visvien juda. Kiekviena valdžios vykdoma reforma bus atlojama. Seniai šitam sektoriuje reikėjo reformų, ir priimtas geriausias rezultatas, – sujungiant šias dvi institucijas.

 14. to Degutas parašė:

  geras kaimynas per trys namus

 15. sdfghj Degut parašė:

  Labai neetiska komentaruose aptarineti kaimynus. Kikevienas turi nuomone ir ja gali laisvai reiksti. Jeigu Jusu nuomone kitokia, rasykite, spaudinkite, bet nesmerkite.

 16. Degutas parašė:

  P.Stanislovas Striška- Apavičiaus kaimynas ir draugas nuo vaikystės , jų tėvų namai šalia. Ko gero, straipsnį tas ponas tik pasirašė, o kas jį parašė, manau, iš turinio aišku. Nebūtų svarbu, kas rašė, kas pasirašė ar pan., jei būtų rašoma teisybė ir netrykštų pyktis ir panieka viskam, kas netinka autoriams.

 17. Jorikui parašė:

  geras biznis butu jungti baseina prie laidojimo namu. juk nabasnikus tai reikai kazkur numazgoti…

 18. ? parašė:

  Kas tas Trasalis. kas ta Marytė ir koks ten tas jų vyras?Neikertu……………………

 19. kaip ir aš parašė:

  pagal ponios scenarijų apavičius greit matyt nesirūpins,pagaliau Marytės vyras burtų lazdelės pagalba padarys stebuklą.Bus ne baseinas o tiesiog Trasalis.Gal tada visi bus laimingi?

 20. parašė:

  kaip apavičius rūpinosi baseinu, toks ir liko

 21. to w parašė:

  Tai kodėl ukmergiškiai atvažiuoja pas mus į baseiną?

 22. w parašė:

  Pasimokykit iš Ukmergės. baseinas švarus, sutvarkytas, šilta, pirtelės geros, eh……, gaila, kad užsidarė. O pas jus, baseine antisanitarinės sąlygos, baisu kaip apleistas.

 23. ogi parašė:

  kad-oazes-niekas-nemato-.tvarkantis-nekimba-niekam.

 24. L.BLOGAI parašė:

  …. kaip pas MUS blogai

 25. to ** parašė:

  Kas tau amzinai blogai???

 26. ** parašė:

  kaip blogai

 27. nagi parašė:

  Įdomu, kokios srities specialistas Stanislovas Striška? Ir kodėl baseinas taip netinka prie sporto mokyklos? Ir kodėl „naujadaras dirbs be jokių skaičiavimų, be jokių Darbo įstatymo taikymo nuostatų“? Ir pagaliau iš kur tas įsitikinimas, kad bus taip blogai? Ne straipsnis, o kažkokia“kiaušinienė“.

 28. kaip parašė:

  zmogus,man apavicius tik neigiamas,bet kaip specialistas tai nezinau

 29. Jorikas parašė:

  Ech, komentatoriai… Pagrindini dalyka tai visi pamirsot… Juk visa si reforma musu valdininku buvo sumanyta tam kad is darbo butu ismestas baseino direktorius Apavicius. Galima jungti baseina kad prie Muzikos mokyklos ar Laidojimo namu… Niekas nepasikeis…

 30. straipsnius objektyviai. parašė:

  apie sporta galima net maziau rasyti.skustis sarmata.

 31. 69 parašė:

  nu kaip blogai

 32. 666 tup.. parašė:

  kaip blogai

 33. to taigi parašė:

  ──╔╦═══╦═══╦═══╗
  ──║║╔══╣╔═╗║╔═╗║
  ╔╗║║╔══╣║╔═╣╚═╝║
  ║╚╝║╚══╣╚═║╔═╗║
  ╚══╩═══╩═══╝─╚╝

 34. taigi parašė:

  Niekas gi neneigia sportinių laimėjimų ir trenerių pasiekimų.,,Atžalyno mokykloje taurių ir laimėjimų daug daugiau bet tai netrukdo rūpintis savo aplinka ir organizuoti talkas.Joks darbas nėra gėdingas.

 35. Juozas parašė:

  Tai kad cia nekas sportinyku nepeikia. Kiek skaitau laikrasti tai bent du puslapiai buna apie sporto pasiekimus. Megi dar maza prirasyta. Dar reikia???

 36. C.R. parašė:

  Visiskai pritariu Sportininkui. Straipsnis apgailetinas, viskas is pirsto lauzta. Pasidomekis sporto mokyklos nuveiktais darbais, o poto galit rasyt.

 37. Anonimas parašė:

  Objektyvumas irgi turi savo kampus. Ziurint ,kaip ji pakreipsi. Kiekviena tiesa yra tiesa.

 38. ? parašė:

  Gerbemieji laikraščio autoriai, rašykite straipsnius objektyviai.

 39. Sportininkas parašė:

  Labai ,,graziai“ pavadinta straipsnio autoriaus ,,veltėdžiais „(Sporto mokykla).Jo,kad tie ,,veltėdžiai“auklėja vaikus,mokina juos.Tie vaikai tampa Lietuvos čempionais,gina garbę Lietuvos rinktines Europoje,Pasaulyje.Kad tie vaikai užauge tampa patys pedagogais.Širvintu sporto mokyklos auklėtinių labai aukšti pasiekymai.Man labai įdomų ar Stanislovas buvo užėjas i Sporto mokyklą ir matė,kiek taurių yra vaikų iškovota.O šluoti aplink baseiną yra lengvesnis darbas,kai nera kitų rimtų darbų.

Comments are closed.

scroll to top
+