Žoliapjovės priežiūra: ekspertų patarimai

Žoliapjovės

Be geros žoliapjovės sodo priežiūros darbai bus ne tik kad kur kas sudėtingesni, tačiau net ir neįmanomi. Juk graži veja prisideda prie kur kas gražesnio sodo, malonesnio buvimo jame, galiausiai, darbus gali paversti malonumu, tad tinkamiausios pasirinkimas yra būtinas.

Tiesa, žoliapjovės šiuo metu yra tokios įvairios, tad prieš pirkdami būtinai turite palyginti bent jau kelis variantus, kol rasite sau labiausiai tinkamą. Patarimus rasite parkutechnika.lt. Lygiai taip pat čia nemokamai konsultuoja specialistai, kurie pataria dėl pasirinkimo bei priežiūros.

Žinoma, įsigijus gerą įrangą – priežiūra nebus sudėtinga. Tačiau jos – reikia.

Po kiekvieno pjovimo rekomenduojame išvalyti nešvarumus, kurie atsiranda vėjapjovės viduje, dažniausiai greta ašmenų. Žinoma, pirmiausia būtina įrangą išjungti, kad neatsitiktų nelaimė. Dažniausiai žolės bei purvo likučiai joje atsiranda po šlapios vejos pjovimo, tad siūlome nepjauti po lietaus arba kai yra rasa.

Taip pat reikia nepamiršti, kad bent kartą per sezoną turi būti keičiami tepalai. Net ir tokiu atveju, jeigu įranga naudojama retai. Paprasčiausiai pasibaigus sezonui – išpilkite tepalus ir pravalę ertmę – saugiai laikykite įrangą, kol ji vėl bus reikalinga kitais metais. Kai ateis šiltasis metų laikas – patikrinkite sistemą ir būtinai papildykite ją naujais tepalais. Tiesa, jeigu pjovimo metu, sezono įkarštyje, atsiranda keistas urzgimas – tuomet tepalai turėtų būti keičiami dažniau, bent jau kelis kartus per sezoną.

Žinoma, labai svarbus ir peiliukų aštrinimas, kuris gali užtikrinti, kad veja bus nupjauta ne tik greitai, tačiau taip pat ir tvarkingai, neliks jokių nelygumų. Pagaląsti yra paprasta, tik svarbiausia įsigyti reikalingus prietaisus šio darbelio atlikimui.  Vėlgi, patikrinkite, ar energijos tikrai nėra, ar galandimas bus saugus. Jeigu patiems baisu – palikite darbus specialistams.

Svarbiausia įrangos priežiūros taisyklė yra nelaukti, kol maži gedimai virs dideliais, tad jeigu girdite arba matote, kad vejapjovė veikia ne taip gerai, kaip kad iki šiol – svarbiausia yra laiku rasti gedimus. Be patirties siūlome patiems netvarkyti, kadangi taip mažos problemos gali virsti didelėmis. Juolab, dažnai tvarkymui reikalingos pakaitinės dalys, o jų pasirinkimas taip pat reikalauja profesionalumo.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+