Kaip paruošti butą nuomai?

Vis daugiau žmonių perka nekilnojamą ne tam, kad jame gyventų, bet tam, kad jį nuomotų. Toks tikslas paverčia būstą nebe pirkiniu, o investicija. Tam, kad investicija atsipirktų – reikia ja rūpintis ir ją puoselėti. Šie dalykai aktualūs ir būstui, ypač butams, kuriuos ruošiatės nuomoti. Konkurencija nuomos rinkoje yra milžiniška, todėl norint gauti gerus nuomininkus bei paversti butą pajamas nešančiu objektu, kuris nebūtų nuostolingas galvos skausmas – reikia įdėti darbo. Štai pagrindiniai patarimai, kaip paruošti butą nuomai.

Pirmiausia – supraskite savo buto vertę bei žinokite, kokiems žmonėms nuomosite

Prieš įkeliant buto skelbimą, reikia žinoti jo vertę bei tai, koks nuomos dydis atitiks buto vertę. Jeigu suma bus per didelė – nesulauksite susidomėjimo, jeigu nuoma bus per maža (pasiūlymas bus per geras) – turėsite nesibaigiantį interesantų ratą, tarp kurių gali būti jūsų netenkinantys kandidatai.

Jeigu jūsų butas yra arti universiteto – įrengti pilnos marmuro apdailos tikrai neverta. Paruoškite kuklią, minimalistišką apdailą ir taikykite į kiek žemesnę kainos kategoriją, kad būtų susidomėjimas iš studentų.

Jeigu jūsų butas centre arba prabangesniame užmiesčio kvartale – verta investuoti į kokybę ir taikyti į didesnes pajamas gaunančius žmones ar pasiturinčias šeimas. Ir taip toliau…

Nebandykite būti aukso viduryje, nes kada kalba eina apie būstą, žmonės turi aiškią viziją ir norus, todėl nuomojasi pagal kišenę ir pagal galimybę. Jie ieškos tik to, kas bus geriausia, o jūs turite atitikti tuos kriterijus. Jeigu visur butas atrodys „vidutinis“ – didelio susidomėjimo nesulauksite.

Paruoškite erdvę gyvenimui

Butas, kuris bus nuomojamas negali būti nepilnai paruoštas. Visi reikalingi baldai bei buitinė technika turėtų būti vietoje. Dažnai įprasta nuomoti butus be televizoriaus ar kompiuterio, bet skalbimo mašina, orkaitė, viryklė, pageidautina ir mikrobangų krosnelė tikrai turėtų būti.

Prie to paties verta paminėti ir paslaugas. Internetas, televizija, kitos aktualios paslaugos turėtų būti atvestos į butą, kad nuomininkams atvykus nereikėtų sėdėti ne ryšio zonoje.

Higiena ir švara – aukščiau visko

Nuomojamas butas turi būti švarus ir higieniškas. Jame neturėtų būti įkyrių ar nemalonių kvapų, pelėsio, purvo ar kitų įsisenėjusių nešvarumų. Švarus ir išvalytas butas, net ir su prastesniais baldais ar mažiau komforto įrangos bus išnuomotas už didesnę kainą nei pilnas technikos butas, kuris nėra išvalytas. Žmonėms turi būti malonu ir jauku būti vietoje, todėl negalima visko apleisti.

Detalės, kurios prideda komforto – labai svarbios

Jeigu pasirūpinsite mažomis detalėmis, butas bus išnuomotas greičiau ir už didesnę kainą. Pavyzdžiui, kai renkate veidrodį – rinkitės LED veidrodį su apšvietimu. Vietoje užuolaidų pakabinkite žaliuzes, juolab, kad žaliuzės internetu kainuoja ganėtinai nedaug, o ir pasirinkimas – platus.

Parinkite patogias dušo galvutes ir čiaupų mechanizmus, įrenkite rozetes prie lovų ir sėdimų vietų, įrenkite oro kondicionierių, reikalui esant ir sausintuvą arba drėkintuvą, palikite vietą prisėsti prieškambaryje ir taip toliau. Tai tik kelios detalės, bet jos labai iškelia buto vertę.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+