Kada reikia keisti alyvos karterį?

Black jet of used engine oil drains from the engine sump

Karteris yra jūsų automobilio dalis, kurioje yra variklio alyva. Tai taip paprasta. Pastebėsite, kad karteris yra pažeistas vienu svarbiu signaliniu ženklu. Ant žemės, ant kurios buvo pastatytas jūsų automobilis, atsiras alyvos dėmės. Laikui bėgant jie netgi gali susikaupti jūsų įprastoje automobilių stovėjimo aikštelėje kaip vienas didelis aliejaus gabalas. Kuo didesnė karterio problema, tuo didesnis alyvos pleistras. Laimei, alyvos karterio keitimas yra gana paprasta užduotis, kuriai nereikia per daug sudėtingos mechaninės gimnastikos.

Alyvos karterio keitimas

Dėl didelio alyvos kiekio keičiant keitimą jums prireiks pakankamai laiko užduočiai atlikti. Nors tai paprasta operacija, ji gali būti gana ilga. Jums reikės: automobilio domkrato, domkratų stovų, alyvos bako, lizdų komplekto, veržliarakčio ir audinio.

Pradėkite pakeldami automobilį domkratu, tada pakeiskite domkratą fiksuojančiais saugos statramsčiais. Tada padėkite didelę talpyklą po alyvos karteriu, kad būtų išvengta alyvos srauto, kuris atsiras, kai ištrauksite kištuką. Nuimkite kamštį ir palikite pakankamai laiko, kad alyva visiškai ištekėtų iš karterio, prieš išmesdami ją į specialiai tam skirtą vietą.

Alyvos karterio ištuštinimas

Nuimkite alyvos filtrą. Dabar turėsite išimti alyvos filtrą atsargiai nuimdami jį nuo variklio bloko ir naudodami specialias rankenas, kad prilaikytumėte filtrą, jei jis per sandarus. Dauguma gamintojų rekomenduos tuo pačiu metu keisti ir alyvos filtrą, ir alyvą, todėl paprastai saugu seną dalį išmesti ir pakeisti nauja, keičiant karterį.

Pašalinkite esamą surinktuvą

Tada suraskite varžtus, laikančius alyvos karterio dugną, ir nuimkite juos veržliarakčiu arba lizdų rinkiniu. Galiausiai atlaisvinkite karterį iš jo sėdynės. Tai gali būti šiek tiek sunku, bet kokį pasipriešinimą judant galima įveikti geru stumtelėjimu arba švelniu plaktuku bakstelėjimu. Nuėmę nuo automobilio seną dalį, palyginkite ją su nauja dalimi, kad įsitikintumėte, jog visos tvirtinimo angos yra tose pačiose vietose.

Nuvalykite jungiamuosius paviršius

Nuėmę seną dalį, atidžiai patikrinkite visus sujungimo taškus, kad įsitikintumėte, jog sandariklis yra visiškai nepažeistas. Naudodami šluostę, lėtai ir metodiškai nuvalykite visus kontaktinius taškus, kad naujas alyvos karteris tvirtai įsitvirtintų ir nepratekėtų. Daugiau informacijos rasite partecha.lt.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Kada reikia keisti alyvos karterį?”

  1. woltas parašė:

    nu jo

  2. Tutis parašė:

    ….kažkokis briedas…..

Comments are closed.

scroll to top