8 praktiškų dovanų idėjos vaikams

Per metus pasitaiko ne viena šventė, kuomet naudinga dovana turime nustebinti vaikus. Tai ypač sunku padaryti tais atvejais, jei atžalos nėra mūsų, tačiau ir patiems tėvams neretai iškyla dilemų, ką vaikams padovanoti šį kartą. Jei norisi, kad dovana ne tik patiktų išrankiesiems mažyliams, bet ir tuo pačiu turėtų tam tikros praktiškos naudos, siūlome susipažinti su keliomis vertingomis idėjomis – tarp jų surasite ne vieną dėmesio vertą variantą.

Lavinamieji žaislai

Tai – kone populiariausias pasirinkimas, kuris pasiteisina praktiškai visais atvejais. Lavinamieji žaislai naudingi dėl to, jog pasitelkę juos, vaikai žaisdami gali išmokti ir sužinoti naujų naudingų dalykų. Ypač dažnai pasirenkami kūrybinį potencialą atskleidžiantys žaislai, tokie kaip kinetinis smėlis, plastilinas bei įvairūs kūrybiniai rinkiniai. Taip pat itin palankiai vertinami įvairūs konstruktoriai – atžalos pirmiausia turi juos surinkti, o po to gali pritaikyti įvairiems žaidimams, taigi veiklos užteks itin ilgam laikotarpiui.

Aksesuarai

Tokios dovanos dažniausiai parenkamos mergaitėms – juk jos, kopijuodamos savo mamas, dažnai mėgsta pasipuošti. Tam tinka apyrankės, rankinės, grandinėlės, auskarai, skarelės ir daugybė kitų panašių aksesuarų, kuriuos mielai rinktųsi kiekviena moteris. Tačiau tai nereiškia, jog apie tokią dovaną negalima pagalvoti ir sveikinant berniuką. Tiesa, pasirinkimai tuomet turėtų būti šiek tiek kitokie: tikėtina, kad jiems labiau patiks kepuraitės, akiniai nuo saulės ar, pavyzdžiui, žavingos peteliškės.

Įvairių profesijų žaislai

Dar kartą grįžkime prie žaislų temos – jei žinote, kad vaikai jau dabar svajoja apie vieną ar kitą specialybę, galite jiems padovanoti su atitinkama profesija susijusius žaislus. Virtuvėlės, gitaros, jaunojo meistro ar daktaro rinkiniai – tai tik keletas galimų pasirinkimų. Tokia dovana vaikams ne tik leis „pasimatuoti“ naująją profesiją, bet ir užtikrins smagų ir turiningą laisvalaikį.

Vaikiški kvepalai

Jei parinksite mėgstamais jų herojais papuoštus flakonėlius, vaikai tokia dovana tikrai liks sužavėti – labai tikėtina, kad žaismingas įpakavimas juos žavi labiau nei pats aromatas. Atkreipkite dėmesį, kad neretai tokie kvepalai yra parduodami rinkiniuose kartu su kūno priežiūros priemonėmis – tokia dovana bus dar naudingesnė ir vertingesnė, todėl ja patenkinti liks ne tik vaikai, bet ir jų tėvai.

Aktyvaus laisvalaikio reikmenys

Tokios dovanos kaip paspirtukai, dviratukai, riedučiai ar, pavyzdžiui, batutai, paskatins vaikus dažniau pajudėti ir daugiau laiko praleisti gryname ore. Jei vaikas kiemą vis dažniau iškeičia į kompiuterio ekraną, tokie gaminiai gali ištaisyti šią situaciją. Galbūt atžala paprasčiausiai neatrado įdomios, jį įtraukiančios veiklos – parinkdami tikslingą dovaną, paskatinsite ją išbandyti kuo daugiau naujų dalykų.

Knygos

Jei ieškotumėte pačios naudingiausios dovanos, būtent knygos galėtų pretenduoti į pirmąją vietą tokiame sąraše. Ne paslaptis, kad skaitymas turi nemažai naudos: taip ne tik lavinama fantazija, bet ir gerėja rašymo įgūdžiai. Be to, tai puikus būdas geriau suprasti save, aplinkinius ir visą mus supantį pasaulį. Šiuo atveju svarbiausia parinkti vaikams įdomią tematiką, kad ši veikla juos iš tiesų „užkabintų“. Daug dėmesio vertų skaitinių siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – šioje svetainėje tikrai surasite vaikams patiksiantį kūrinį.

Išmanieji laikrodžiai

Nors jaunesnėms atžaloms puikiai tinka ir paprasti laikrodukai, išmanieji jų modeliai suteiks jiems dar daugiau galimybių. Dažniausiai vaikams pritaikyti modeliai negali pasigirti ypatinga funkcijų gausa, tačiau visų jų puikiai užteks, kad tokį laikrodį būtų galima pritaikyti kasdienybėje. Tokia dovana sužavės vaikus, tad jei ruošiatės sveikinti išrankesnę atžalą, turėkite tai omenyje – tuomet tikrai neprašausite pro šalį.

Sezoninė avalynė

Nors tokia dovana labiausiai pradžiugintų tėvus, pasipuošti mėgstančioms atžaloms tai taip pat gali būti tinkamas pasirinkimas. Ypač tuomet, jei parinksite atžalų mėgstamas spalvas ar netgi atrasite smagių personažų atvaizdais papuoštus modelius. Šiltajam sezonui ypač tinka basutės – platų jų pasirinkimą apžiūrėti galite čia. Svarbiausia, jog parinktumėte tinkamą bet kurių batų dydį – jei atžala yra ne Jūsų, dėl šio niuanso vertėtų pasitarti su vaikų tėveliais.

Tarp visų šių variantų tikrai surasite bent vieną, kuris visapusiškai patiks net ir išrankesniems mažyliams. Rinkdami labiausiai tiksiančią dovaną, nepamirškite atsižvelgti ir į vaiko asmenybę – net ir jaunesniame amžiuje išryškėja tam tikri jų pomėgiai ir norai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+