8 kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis gartraukį

Tam, kad gaminimo metu būtų galima sumažinti įvairiausių kvapų ir garų kiekį, į pagalbą pasitelkiami gartraukiai. Juos galime sutikti kiekvienoje virtuvėje, tačiau kai ateina metas atsinaujinti, tenka susipažinti su plačia jų įvairove. Norint pasirinkti visus lūkesčius pateisinantį variantą, pravartu atkreipti dėmesį į kelis esminius kriterijus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Tipas

Prekyboje šiuo metu sutinkami dviejų tipų prietaisai – tai ištraukiantys (kamininiai) ir įsiurbiantys (recirkuliaciniai). Pirmojo tipo gaminiai yra prijungiami prie ventiliacijos sistemos – tuomet visi kvapai ir riebalai per kaminą yra pašalinami į išorę. Tokių modelių pajungimas yra kiek sudėtingesnis, tačiau tiek jie patys, tiek ir eksploatacija – pigesnė. Tuo tarpu recirkuliacinis gartraukis gali būti lengvai tvirtinamas bet kurioje vietoje, kadangi jo nereikia jungti prie ventiliacijos angos. Šis įrenginys orą įtraukia, išvalo ir tuomet sugrąžina atgal į virtuvę. Verta paminėti, jog toks gartraukis su anglies filtru, kurį reikia reguliariai pakeisti, taigi tokių prietaisų naudojimas reikalauja papildomų išlaidų.

Montavimo būdas

Priklausomai nuo montavimo būdo, gartraukiai gali būti pakabinami arba įmontuojami. Pirmojo tipo modeliai žavi tuo, jog gali būti tvirtinami bet kurioje vietoje – jie gali būti erdviniai, sieniniai ar kampiniai. Nesklandumų nekils net ir tuomet, jei juos norėsite pritvirtinti virš viryklės, kuri yra sumontuota „saloje“. Tuo tarpu montuojami garų surinkėjai yra pasirenkami tuomet, kai šią įrangą norisi subtiliai paslėpti: tai galima padaryti įmontuojant šį įrenginį į lubas, spinteles, stalviršius, pritvirtinant juos prie sienos ar paslepiant po spintele.

Galingumas

Galia yra skaičiuojama atsižvelgiant į virtuvės dydį. Jos plotą padauginę iš aukščio, gautą rezultatą turėtumėte padauginti iš 6 ir iš 12 – taip gausite minimalų ir maksimalų galingumo rėžį, kuris išreiškiamas kubiniais metrais per valandą. Kuris skaičius bus labiau tinkamas Jums, priklauso nuo to, kaip dažnai virtuvėje gaminate stipriau garuojančius ar ryškesnį aromatą skleidžiančius patiekalus.

Triukšmo lygis

Gamindami maistą, triukšmo neišvengiame, tačiau jei virtuvė yra sujungta su svetaine, norisi jo lygį kaip įmanoma labiau sumažinti. Tokiais atvejais verta atkreipti dėmesį į gartraukius, kurių triukšmingumas neviršija 45dB – tuomet jie nesukels jokio diskomforto. Tačiau ir 50-60db modeliai nebus labai garsūs, tad šis aspektas renkantis gartraukius dažniausiai yra pasitelkiamas kaip papildomas privalumas, padedantis greičiau apsispręsti.

Dydis

Jums turėtų būti aktualus gartraukio diametras, kurį reikėtų derinti prie kaitlentės. Efektyviausiai šis įrenginys dirbs tuomet, jei jis pilnai apims visą viryklės plotį, o dar geriau – jei bus bent šiek tiek už ją platesnis. Žinodami kaitlentės išmatavimus, nesunkiai surasite tinkamą variantą – dabar skirtingų dydžių įvairovės tikrai netrūksta.

Stilius

Nors įmontuojami gartraukiai matomi labai menkai, net ir renkantis juos, norisi pritaikyti tokio įrenginio dizainą prie virtuvės interjero, tad ką jau kalbėti apie visuomet matomus pakabinamus modelius. Gerai tai, jog bet kuriuo atveju galėsite rinktis iš plataus spalvų spektro, tad vienintelė Jūsų laukianti užduotis – nutarti, koks atspalvis geriausiai derės prie visos aplinkos. Apsispręsite paprasčiau, jei iš anksto pagalvosite, ar norėsite, jog garų surinkėjas visiškai susilietų su aplinka, ar visgi interjere jam paskirsite didesnį vaidmenį.

Gamintojas

Atsižvelgdami į prekinį ženklą, galime spręsti apie gartraukių kokybę ir tam tikras jų ypatybes. Tarp patikimiausių dažnai minimos tokios kompanijos kaip Cata, Bosch, Elica, Allenzi, Gorenje, Beko ar Schlosser, tačiau vien šiais prekiniais ženklais dėmesio verti variantai tikrai nesibaigia. Verta apžiūrėti ir Electrolux kompanijos pasiūlymus – tai padarysite apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje. Pasidomėkite šių firmų vertybėmis, paskaitykite kitų pirkėjų atsiliepimus ir tikrai lengvai suprasite, kuris prekinis ženklas labiausiai tinka ir patinka Jums.

Papildomos funkcijos

Jutiklinis valdymas, ekranėlis, integruotas apšvietimas ar galimybė valdyti šį įrenginį nuotoliniu būdu yra dažniausiai pasitaikančios, tačiau tikrai ne vienintelės garų surinkėjų funkcijos. Jos gali palengvinti įrenginių naudojimą, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad dažnu atveju už šias galimybes gali tekti susimokėti papildomai, tad pravartu pagalvoti, kaip jos pasitarnaus praktikoje.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite visus lūkesčius pateisinantį gartraukį. Įvairovės tikrai netrūksta, tad svarbiausia išsigryninti, kokių ypatybių labiausiai reikia Jūsų virtuvei.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top