Dėl ko „užsisiuvo“ burnas valdininkai?

Keliame problemą


Seimo nario Jono Pinskaus iniciatyva Širvintų ligoninėje pernai apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas sakė, kad jeigu širvintiškiai gerai atliks užduotus „namų darbus“ ir tinkamai vykdys tolesnius įsipareigojimus (tinkamai panaudos gautus pinigus), rajono Ligoninės patalpų rekonstrukcijai ir medicinos įrangai įsigyti gali būti skirta apie 10 mln. litų. Pirmoji dalis lėšų (2,4 mln. litų) jau pasiekė Širvintas, bet sklando gandai, kad dalis minėtų pinigų nubirės kažkam į kišenę.

Aišku, dauguma mūsų Savivaldybės vadovų tikrai nesiskundžia pinigų stoka, pvz.: Kęstutis Pakalnis, vos tapęs meru, viename iš interviu gyrėsi, kad metinė jo įmonės apyvarta viršija mūsų rajono biudžetą. Suprantama, kad tokius pinigus turintiems asmenims, tikrai nėra sunku nuvažiuoti į Vilniaus privačias klinikas ir sveikatą pasitikrinti su geriausia įranga. Tačiau ką daryti paprastiems žmonėms, kurie neturi ne tik galimybės, bet ir pakankamai lėšų nuvažiuoti į didmiestį? Galimybes pasitikrinti sveikatą, neišvažiuodami iš Širvintų, galėtų turėti ir mūsų rajono gyventojai, nes pusė minėtų pinigų skirta Širvintų rajono ligoninei aprūpinti chirurgine ir ambulatorine įranga. Bet ar visos gautos lėšos tikrai bus panauduotos pagal paskirtį? Matyt, mūsų valdžiai nelabai rūpi paprasti rajono gyventojai bei jų sveikata, nes kalbama, kad viešasis konkursas dėl medicinos įrangos pirkimo nėra labai skaidrus. Pasirodo, kad iš 20 įmonių, kurios teiravosi apie konkursą, jame dalyvavo tik viena. Atsitiktinumas? Gal. Tačiau paaiškėjo, kad tos kitos įmonės savo teises perdavė tai vienai dalyvavusiai ir aišku, laimėjusiai. O čia jau sunku kalbėti apie atsitiktinumą. Be to, sako, kad laimėjusi įmonė esą priklauso tarybos narės Jadvygos Raudeliūnienės sūnui. O ir planuojamos nupirkti įrangos kaina esą gerokai viršija tikrąją jos vertę. Tai reiškia, kad, ko gero, bus nupirkta tik dalis planuotos įsigyti įrangos. Jeigu tokie negražūs dalykai vyksta gavus pirmąją dalį pinigų, tai kas užtikrins, kad Širvintas pasieks likusioji pinigų suma?

Į klausimą, kaip planuojama panaudoti 2,4 mln. litų, skirtų Ligoninės patalpų rekonstrukcijai ir medicininei įrangai pirkti, meras K. Pakalnis, Administracijos direktorius P. Kamienas ir jo pavaduotojas J. Purvaneckas nepanoro atsakyti žodžiu. Toks Savivaldybės vadovų nenoras šiuo klausimu bendrauti su žurnalistais tik sustiprino įtarimus, dėl konkurso skaidrumo. Tas pats klausimas buvo užduotas ir tarybos narei J. Raudeliūnienei, kuri yra Socialinės apsaugos ir sveikatos komiteto pirmininkė. Iš atsakymo paaiškėjo, kad tarybos narė ne tik nesidomi, ar tinkamai bus panauduoti minėti pinigai, bet nežino, ar jos sūnaus įmonė dalyvavo konkurse medicinos įrangai įsigyti. Tad kyla pagrįstas klausimas, ar pelnytai tarybos narei patikėtos Socialinės apsaugos ir sveikatos komiteto pirmininkės pareigos ir dar labiau stiprėja įtarimai dėl konkurso skaidrumo.

Tą pačią dieną susitarėme susitikti su vyr. gydytoja D. Alekniene ir pasikalbėti apie Ligoninės patalpų rekonstrukcijai ir medicininei įrangai įsigyti skirtus 2,4 mln. litų. Tačiau kitą dieną vyr. gydytoja jau nepanoro susitikti motyvuodama, kad neturi laiko. Laimei, pavyko susitarti dėl susitikimo pirmadienį. Vyr. gydytoja paaiškino, kiek pinigų skirta vaikų ir chirurgijos skyrių rekonsrukcijai, ir kiek medicinos įrangai įsigyti, tačiau neprisiminė, už kokią sumą ketinama nupirkti įrangos iš konkursą laimėjusios įmonės.

Jeigu viešasis konkursas yra visiškai skaidrus, tai kodėl Savivaldybės vadovai vengia šiuo klausimu kalbėti arba teigia nieko apie tai nežinantys?

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Dėl ko „užsisiuvo“ burnas valdininkai?”

  1. Weder parašė:

    Yo, good lokoin out! Gonna make it work now.

  2. Sabrina parašė:

    That’s the best answer by far! Thanks for countibrting.

Comments are closed.

scroll to top
+