Savivaldybės koridoriuose „pasiklydo“ ne tik parašai, bet ir tiksli informacija

Širvintiškiai pasirašinėja noriai. Bet ar parašai pasieks tikslą?

Širvintiškiai pasirašinėja noriai. Bet ar parašai pasieks tikslą?

Situacija

Nesibaigia aistros dėl šalies ligoninių restruktūrizavimo, kurio metu jos bus suskirstytos į tris lygmenis: respublikos, regiono ir rajono. Sveikatos priežiūros paslaugos restruktūrizuojamos vadovaujantis pagrindiniais kriterijais: atliekamų didžiųjų operacijų skaičiumi (regioninėms ligoninėms ne mažiau kaip 1100 per metus), gimdymų skaičiumi (regioninėms ligoninėms ne mažiau kaip 300 per metus) bei geografiniu atstumu iki artimiausios ligoninės (turi būti ne daugiau nei 50 km). Reorganizuojamų ligoninių sąraše Širvintų ligoninė pateko tarp rajoninio lygio gydymo įstaigų. Tačiau žemiausio lygio ligoninių sąrašas sparčiai trumpėja…

Vasario 8 dienos žurnale „Veidas“ rašoma, kad Sveikatos apsaugos ministerija vėl koreguoja reorganizuojamų ligoninių sąrašą, nes iš dvylikos rajoninėmis turėjusių tapti ligoninių sąrašo reiks išbraukti Kretingos ir Vilkaviškio rajonų ligonines, kuriose pernai gimdymų skaičius viršijo reikalaujama kvotą – 300. Taip pat iš rajoninių į regioninių ligoninių lygmenį turėtų būti perkelta ir Švenčionių rajono ligoninė, nes paiškėjo, kad uždarius šios įstaigos chirurgijos ir akušerijos skyrius žmonės iš kai kurių pasienio vietovių iki artimiausios ligoninės turėtų važiuoti daugiau nei 100 km.

Taigi dar lieka Gargždų, Pakruojo, Naujosios Akmenės, Šilalės, Prienų, Kaišiadorių, Zarasų, Širvintų, Ignalinos ir Molėtų ligoninės, kurios neatitinka nė vieno iš trijų pagrindinių kriterijų. Tačiau Gargždų ligoninės juristas Algimantas Liutkus „Širvintų kraštui“ sakė, kad minėtų ligoninių vadovai susivienijo ir dėl ydingos reformos kreipėsi į šalies vadovus: Respublikos Prezidentę, Seimo Pirmininkę, sveikatos apsaugos ministrą bei visas Seimo frakcijas. Algimantas Liutkus patikino, kad tikriausiai dar šią savaitę bus kreiptasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Anot Gargždų ligoninės juristo, ekonominė logika labai abejotina, nes įgyvendinus reformą teks atleisti dalį darbuotojų, išmokėti išeitines pašalpas (vėliau Darbo birža mokės bedarbio pašalpą), be to, nebuvo padaryta analizė, kiek kainuos reanimobilių, kuriais į aukštesnio lygio ligonines bus gabenami ligoniai, eksplotacija, jame dirbančių specialistų atlyginimai ir t.t. Tikriausiai nesumeluotume pasakę, kad Gargždų bendruomenė ir ligoninės juristas Algimantas Liutkus bene labiausiai pasižymėjo kovodami dėl savo ligoninės išlikimo. Mat į susitikimus su šalies vadovais Algimantas Liutkus atsinešė ir apie 9000 Gargždų gyventojų parašų, kuriuos surinko dar rugsėjį – tik prasidėjus kalboms apie reorganizaciją…

Pavydu žiūrėti, kaip dėl savo ligoninės išlikimo visais įmanomais būdais kaunasi gargždiškiai, o štai kas ir kaip kovoja dėl Širvintų ligoninės, sunku net ir išsiaiškinti. Ligoninės vyr. gydytoja Dalia Aleknienė pareiškė nematanti jokio tikslo pasakoti, kokių priemonių ėmėsi dėl Širvintų ligoninės išlikimo, nes esą jau vienam laikraščiui davė interviu. O ir apie ligoninės juristės jokius konkrečius darbus šiuo klausimu negirdėti. Tikriausiai Meilutei Saidienei sunkiai sekasi suderinti vyr. specialistės darbą Širvintų rajono žemėtvarkos skyriuje ir juristės – Širvintų ligoninėje? Ar tik ne todėl, kad per daug norisi aprėpti?

Tikras detektyvas prasidėjo, kai antradienio rytą (vasario 9 dieną) pamėginome išsiaiškinti, kiek Širvintų rajono gyventojų pasirašė po Rezoliucija, kurioje prašoma ligoninėje palikti dienos chirurgijos, reanimacijos ir neurologijos paslaugas. Vyr. gydytoja Dalia Aleknienė pareiškė nežinanti, kiek buvo surinkta gyventojų parašų, ir pasiūlė kreiptis į Savivaldybės gydytoją. Tačiau Savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė (gydytoja) Valentina Deisadzė irgi sakė nieko nežinanti, nes ta informacija esą disponuoja mero patarėja. Tiesa, Savivaldybės gydytoja nepamiršo pasigirti, kad pati surinko net 50 parašų – perbėgo per Savivaldybės kabinetus. Aišku, tikslaus surinktų parašų skaičiaus nežinojo ir Jadvyga Barbaravičienė, neva, visi duomenys pas merą. Tik užsiminė, kad jų yra apie 700. Vis dėlto pažadėjo paprašyti Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistės Aušrinės Miliukaitės-Janovskienės, kad toji susisiektų su meru ir sužinotų, kiek tiksliai parašų surinkta. Keista, kad mero patarėja – žmogus esantis arčiausiai rajono vadovo, nežino tokių svarbių dalykų ir net pati negali jo pasiteirauti.

Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė po paros „Širvintų kraštą“ informavo, kad dėl ligoninės buvo surinkta apie 3000 rajono gyventojų parašų ir šių metų sausio 6 dieną kartų su Rezoliucija jie buvo pristatyti… Kur? Neaišku! Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė paprašė dar laiko išsiaiškinti šiam faktui.

Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu. Mat antradienio popietę į „Širvintų krašto“ redakciją užėjo buvusi ilgametė ligoninės vyr. seselė, dabar pensininkė, Nijolė Romaškienė ir paprašė pasirašyti, kad Širvintų ligoninėje būtų paliktos jau mūsų minėtos paslaugos. Moteris papasakojo, kad pamačiusi Savivaldybės fojė besimėtančius lapus su žmonių parašais dėl ligoninės išlikimo, kreipėsi į Jadvygą Barbaravičienę ir pasiūlė savo pagalbą. Taigi dabar drauge su kita buvusia kolege vaikšto po miestą ir renka parašus. Mero patarėja, paprašyta paaiškinti situaciją, nepaneigė šio fakto, tik pasipiktinusi atrėžė, kad tai pačių žmonių iniciatyva ir jeigu jie nori, tegul renka… Žinoma, žmonių iniciatyvą reikia palaikyti, „Širvintų krašto“ redakcijos darbuotojos irgi pasirašė, tik kodėl Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė patikino, kad surinkti gyventojų parašai atiduoti dar prieš mėnesį?..

Kadangi Savivaldybėje kaip visada vieni siunčia pas kitus, o jokių konkrečių atsakymų vis tiek nėra, tai kreipėmės į Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos komiteto narę Dangutę Mikutienę klausdami, kokius dokumentus ir kiek gyventojų parašų pristatė Širvintų rajono Savivaldybės vadovai.

Dangutė Mikutienė sakė, kad LR Seimo Sveikatos komitetas šių metų sausio 6 dieną yra gavęs Širvintų ligoninės darbuotojų susirinkimo Rezoliuciją, kurią pasirašė posėdžio pirmininkė ponia Vilma Lučiūnienė. Rezoliucijoje prašoma Širvintų ligoninėje palikti dienos chirurgijos, reanimacijos II ir neurologijos II paslaugas. Anot Dangutės Mikutienės, taip pat gautas Širvintų rajono mero raštas, kuriame informuojama, kad yra surinkti rajono gyventojų parašai. Tačiau, anot Dangutės Mikutienės, nėra pateikta nei parašų, nei nurodytas jų skaičius. „Gal tie parašai liko pas merą?“ – svarstė LR Seimo Sveikatos komiteto narė ir pabrėžė, kad iš kitų rajoninių ligoninių jau seniai yra gauta dešimtys tūkstančių gyventojų parašų.

Šis įvykis parodo, kaip iš tikrųjų Širvintų ligoninės ir Savivaldybės vadovai „kovoja“ dėl savo ligoninės išlikimo. Kokias kitas išvadas galime daryti, jei Savivaldybėje niekas (net pati mero patarėja) negali pateikti tikslios informacijos, kiek gyventojų parašų surinkta, kur jie yra ir ar iš viso yra. Galiausiai – rajono gyventojai patys priversti eiti į Savivaldybę ir prašyti, kad jiems duotų lapus parašams rinkti… Taigi, kyla abejonių, kad rajono meras, ko gero, bus vėl negražiai apsimelavęs, girdamasis, kad labai rūpinasi ligoninės ateitimi? Iš tikrųjų tai širvintiškiai ir vėl vejasi benuvažiuojantį traukinį.

Ivona Komarovska

P. S. Prieš rengdami „Širvintų krašto“ šeštadienio, vasario 13-osios numerį spaudai, gavome Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistės Aušrinės Miliukaitės-Janovskienės dar vieną laišką (atsakymą): „2010-01-06 buvo išsiųstas raštas LR Seimo sveikatos reikalų komitetui, LR Ministrui pirmininkui, LR Sveikatos apsaugos ministerijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai „Dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo VšĮ Širvintų ligoninėje“, prie kurio pridėta 2009-12-17 Širvintų ligoninės darbuotojų susirinkime priimta rezoliucija. Rašte buvo paminėta, kad yra surinkti gyventojų parašai. Sąrašai su gyventojų parašais yra pas rajono savivaldybės merą K.Pakalnį. Rajono gyventojai, reikšdami savo iniciatyvą, parašus dar renka ir nuolat atneša juos į Savivaldybę.“

Taigi, po truputį, po truputį „Širvintų kraštas“ ir privertė, Savivaldybės „galvas“ pagaliau išsiaiškinti, kokia situacija dėl parašų rinkimo. Tik kažin ar „vadai“ pripažins, kad nežinojo padėties, kad bandė meluodami išsisukinėti, ar ir toliau atkakliai gins savo „teisybę“?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

18 Atsakymų į “Savivaldybės koridoriuose „pasiklydo“ ne tik parašai, bet ir tiksli informacija”

 1. kofgtjpd parašė:

  Q6LuuL yahfpyszbqmm, [url=http://czzzecvghaui.com/]czzzecvghaui[/url], [link=http://hkfxxvhassnn.com/]hkfxxvhassnn[/link], http://hmkqfzujfvyp.com/

 2. o parašė:

  ar jiems rupi parasai ar zmones ponai gydosi t ik vilniuje

 3. Tiksliai parašė:

  Nu jo…. geras komentaras

 4. mafija parašė:

  Po truputi ateina akmens amzius ir dar vienas verslas suklestes tai laidojimo paslaugu, reikes akcijas isleist, nes visi kas nedavaziuos lig Vilniaus susirge sunkiau pateks i ana pasauli. Valio valdziai ir merui atidaranciam dangaus vartus….AMEN

 5. anonimui parašė:

  kiekvienas sprendžia pagal savo sygedimo laipsnį.

 6. Anonimas parašė:

  Jei žmogus turėjo savo verslą,rūpinosi savo bizniu,davė žmonėms darbo,buvo kaip ir gero vardo žmogus…Į valdžią…Nieko neliko;nei verslo,nei žmoniškumo…TURBŪT LABAI GERAS LOVYS,KAD JAU NIEKS NERŪPI?

 7. Sergu parašė:

  Esu už tai, kad ligoninė liktų ir dar plėstų paslaugas. Nereikia ant personalo varyt! Yra superinių gydytoju, med seserų, sanitarių. Jie profesionalūs, dėmesingi, jautrūs. Rajono ir ligoninės vadovai PRIVALO išsaugoti ligoninę. Už tai algas gauna!

 8. nina parašė:

  baisu net pagalvoti, kad rajonas gali netureti savo ligonines.
  Juk avarijos ar kitu ekstremaliu atveju, kuris vyktu musu rajone, zmogus, vezamos GMP gali nepasiekti Vilniaus ar Ukmerges ligoniniu. Susidari ispudis, kad isiems nusispjauti, kaip gyvens Sirvintu rajono gyventojai. Bekit mielieji nuo tokiu kuo toliau, jei tik pasitaikys galimybe. Nes ne valdzia ten sedi, o parazitai, kurie ziuri tik saves ir savo artimuju, o jus paprastieji, isdveskite ten…

 9. Kostė parašė:

  netikiu, kad mūsų žmonės ką nors dėl savęs darys. Įpratę viską gauti piršto nepajudindami. Tegul kas nors viską organizuoja, o išmintingieji palauks, gal pavyks. O jei nepavyks, tai durnas ir kaltas bus tas, kuris organizavo ir bandė… ot lietuviška viskas

 10. xxx parašė:

  kol vadovaus K. Pakalnis ir jo gimines, nieko gero nelaukit, nieks nepasikeis, aiskiai matyt, kad jam sios pareigos yra persunkios!

 11. Ona parašė:

  Tai visi parašus pristate o Širvintos ne? To Širvintose dar nebuvo manau pradėsim mitinguoti Pakalni lauk….. Pakalni lauk…..Apsišaukėlis

 12. silpniems nerekomenduoju parašė:

  komentatoriau Viliau ar ne pats busi vienas iš tu rajono vadovu apie kuriuos taip asaroji kad nemini neraso širvintos krastas neverkslenk….. rašo rašo pavardes nebutinos ir taip visi zinom baig asaroti eik miegoti užteks tos garbes ir pagyru savam laikrasti.Labanakt

 13. ech parašė:

  koks absurdas nesugebejo parasu i seima nuvezti o mes kvailiai dejom tikejom kad stengiasi del ligonines o matot kas vyksta o gal Pakalnis grizes is „darbines“ keliones po Amsterdama uz musu visu mokesciu moketoju pinigus ras minutele del zmoniu geroves atrasti tuos parasus ir nuvezti TIK GAILA JAU PERVELU

 14. Viliui parašė:

  Skaitau ne tik kra6t1, per=i8riu visus 3 ir isitikinau, kas tendencingas. jeigu jau laikrastis nori bnut objektyvus, tai ir rašyk kaiup yra. Pažiūrėkit, kaip aprašomi renginiai, Krašte niekada neminimi rajono vadovai, tarsi nebuvę tose renginiuose. tai kaip tikėt ir dėl kitokios informacijos. Pradėkit galvot, žmonės ir matyt ne vien krašto tendencingąmelą.

 15. Valius parašė:

  O dėl parašų taigi įrodyta „Širvintų krašte“ – dar tik dabar renka, kai žmonės patys pradėjo rūpintis….

 16. nekeista parašė:

  Krasto naujienos turbut netiesa parase, nes ligonine isties uzdaro. Zmones atleidimo lapelus gavvo.Va kaip.

 17. Keista parašė:

  Krašto naujienose del šios situacijos visai kitokia informacija. neabejoju, kad Širvintų kraštas eilinį kartą tendencingai meluoja. Žmonės nekvaili, gyvena Širvintose ir patys mato tikrą situaciją ir tikrus veiksmus. Ivona, nepudrink smegenų, jei pati jų gal neturi?

 18. Ivonai parašė:

  oi. kokią baisią dar vieną sensaciją sukūrei. Svieto pabaiga toji savivaldybė.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+