Prieš sirgdami pasitarkite su šeimos gydytoju

Susirgus savaitgalį gali kilti rimtų problemų. Būtent apie tai ir papasakojo į „Širvintų krašto“ redakciją paskambinusi Zita Čekienė: „Vieną šeštadienį pasijutau labai blogai, temperatūra siekė daugiau nei trisdešimt devynis laipsnius ir niekaip negalėjau jos „numušti“.

Neiškentusi paprašiau sūnaus, kad nuvežtų mane į polikliniką. Tą dieną ten budėjo gydytoja S. Miselienė. Ji liepė pasidaryti plaučių rentgeno nuotrauką. Pasirodo, man buvo prasidėjęs plaučių uždegimas. Gydytoja mane nusiuntė į priėmimo skyrių, kad šie sutvarkytų dokumentus ir paguldytų į ligoninę.

Nuėję ten radome jauną gydytoją, kuri paaiškino, jog į ligoninę gultis aš galiu, bet iki pirmadienio jokio tinkamo gydymo negausiu. Pasirodo, antibiotikus gali išrašyti tik šeimos gydytojas. O jei mano šeimos gydytoja ir pirmadienį nedirbs? Man buvo atsakyta, kad niekuo negalima padėti.

Tiesiog pasipiktinau, kad sergantis žmogus atvykęs į ligoninę negauna pagalbos. Juk per visus tikrinimus ir pokalbius temperatūra man dar nebuvo nukritusi, bet niekam tai nebuvo įdomu.

Tada man buvo pasiūlyta pasirašyti dokumentą, kuriame nurodoma, kad atsisakau gultis į ligoninę. Aš pasakiau gydytojai, kad sutinku, bet noriu, kad man būtų suteiktas gydymas. Tačiau gydytoja vis tiek sakė, kad vaistų sulauksiu anksčiausiai pirmadienį.

Tai kam man toje ligoninėje gulėti, jei niekas negydys? Teko pasirašyti tą dokumentą.

Beje, dar bandžiau tartis, kad leistų man pačiai tuos vaistus nusipirkti, bet ir vėl tas pats atsakymas: antibiotikus gali išrašyti tik šeimos gydytojas…

Grįžau pas gydytoją S. Miselienę. Paprašiau, kokių nors vaistų, kad bent jau to išsvajotojo pirmadienio sulaukčiau. Gydytoja man išrašė kažkokių vaistų, sūnus nuvažiavo paimti. Ir, pasirodo, tokių vaistų jau nebegamina. Tada jau ir man, ir mano sūnui kantrybė buvo pasibaigusi. Teko dar kartą keliauti iki S. Miselienės durų.

Be to, man prasidėjo ir radikulitas, bet į tai niekas jokio dėmesio nekreipė, nors ir sakiau gydytojai. Labai skaudėjo, negalėjau paeiti: stoviu ir verkiu. Bet Širvintose gal jau taip įprasta nekreipti dėmesio į žmogų?

Buvau labai pasipiktinusi tokia tvarka. Negi žmogus turi rinktis, kada jam susirgti? O nuėjusi savaitgalį pas gydytojus jokios pagalbos nesulaukiau. Drąsiai galiu pasakyti: nusivyliau tiek ligonine, tiek dabartine situacija.

Todėl ir nusprendžiau netylėti. Tikriausiai, nuo šiol reiks iš karto vykti į kitus miestus pagalbos.“

Panašu, kad širvintiškiai privalo išmokti planuoti net ir savo ligos laiką, nes tinkamos pagalbos savaitgalį gali ir nesulaukti.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Prieš sirgdami pasitarkite su šeimos gydytoju”

 1. to Irena parašė:

  Bet ir dekinguma jauciame. Ypac Siukstienei ir Jotauciui. Tai daktarai nuo Dievo.

 2. Irena parašė:

  Ko gero nėra nei vienos šeimos, kuri nenukentėjo nuo Širvintų medikų nemokšiškumo.

 3. ? parašė:

  o koki skyriu ten vel panaikino? Nu baisu..

 4. MAMA parašė:

  Zinokit, kita kart kazkoks sedi ne savo kedej, sumeta durniu, o tas zmogelis taip ir supranta, kad gydymo ner iki pirmad. Kazkoks nonsensas, pneumonia gali per viena nakti nuvaryti zmogu, o cia iki pirmad…

 5. veronika parašė:

  sitas staipsnis kazkoks nesusipratimas…antibiotikus israso seimos,ligonineje budintis gydytojas,gali net stomatologas,galiausiai ginekologas.Pirma karta girdziu,kad zmogus atsigules i ligonine gydymo lauktu iki pirmadienio.Kazkas cia ne taip,kazkas kazko nesuprato arba nesako.

 6. tak tak parašė:

  kaip baisūūūūūūūūūūūūū

 7. iks parašė:

  I ligonine paguldyta visais laikais buvo sunku. Nesinori pyktis, ne kita karta reikia vel prasyti. Taip zmones ipratinti tyleti ir nesiskusti.

 8. Lina parašė:

  Siaubas :X O vyr.gydytojai priedus didina(kazkuris straipsnis) (bet lyg nedidins)…
  Siaubas…

Comments are closed.

scroll to top
+