Opozicijos „sensacija“ – dar viena „antis“ prieš Širvintų ligoninę?!

Lietuvos sveikatos apsaugos politika pražūtinga – šalį palieka daugelis jaunų gydytojų, slaugytojų, geresnės ateities beieškantys Norvegijoje, Airijoje, kitose išsivysčiusiose šalyse. Sudėtinga mažųjų rajonų ligoninių padėtis, atrodo, Vyriausybės labai nejaudina. Politinės valios ir realių sprendimų, kaip joms padėti neparodė dar nei vienas ministras.

Sudėtinga situacija daugelyje šalies mažųjų ligoninių. Tačiau mes, širvintiškiai, esame išskirtiniai kitu bruožu – mūsų rajone prie tokios valstybinės politikos savo sisteminga kenkiančia veikla prisideda ir kai kurie politikai.

Prisiminkime, kaip 2007 metais Širvintų rajono savivaldybės administracijai vadovaujant dabartinei merei Živilei Pinskuvienei, buvo gauta brangi operacinės įranga, kurią buvusi kadencija laisva ranka atidavė Ukmergės ligoninei. O ko vertas faktas, kad Vilniui atiduota Greitoji pagalbos stotis? Juk būtent dabartinės opozicijos – tuomet valdžiusios Širvintų rajoną sprendimu Greitoji pagalba buvo atiduota Vilniui – taigi, atsikratyta bene didžiausios atsakomybės už rajono gyventojų sveikatą kritiniais momentais.

Tuomet šie sprendimai atrodė tiesiog nelogiški, galbūt – politinės buvusios rajono valdžios klaidos, tačiau žvelgiant iš dabartinės situacijos, panašu, kad jau nuo 2007 metų dabartinė opozicija sistemingai ir nuosekliai dirba, kad Širvintų ligoninė būtų sužlugdyta.

Iš viešų Savivaldybės pranešimų ir rajono vadovių darbotvarkių matome, kad daroma daug, siekiant šią mūsų rajono žmonėms svarbią sveikatos priežiūros įstaigą išsaugoti. Dar šiais metais buvo praplėsta konsultacinių paslaugų sistema, pernai į suremontuotas patalpas perkeltas vidaus ligų skyrius. Dėl ligoninės likimo sveikatos sritį kuruojančios vicemerė I. Vasiliauskienė ir Administracijos direktorės pavaduotoja E. Pečiukaitienė susitiko su pačiu Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, dažni susitikimai su Ligonių kasų atstovais. Vietoj to, kad palaikytų šias ir kitas pastangas, K. Pakalnis kartu su savo bendraminčiais įvairias instancijas užpila skundais, pramanytais „signalais“.   Ne be opozicijos įsikišimo, spėjama, atsiranda ir pramanytų „signalų“.

Prie tokių prasimanymų galima priskirti ir su Pakalnių šeimos valdoma įmone UAB „Underhill Baltic“ turtiniais susijusios VšĮ Širvintų spauda interneto svetainėje „Krašto naujienos“ (direktorė N. Tuškevičienė) pasirodžiusi informacija, kurioje nurodyta, kad VšĮ Širvintų ligoninė vykdo veiklą (anksčiau vykdytą adresu P. Cvirkos g. 13, Širvintose) neturėdama leidimo-higienos paso.

Visuomenės sveikatos saugos informacinės sistemos duomenimis, VšĮ Širvintų ligoninė 2014-2016 metais buvo išduoti trys leidimai-higienos pasai įvairiai nurodytai veiklai vykdyti, o 2017 metų rugsėjo 21 dieną pateikta paraiška leidimui-higienos pasui gauti, kad būtų galima 2016 metų vasario 4 d. išduotą leidimą-higienos pasą praplėsti 9 naujomis paslaugomis, o bendrosios praktikos slaugą padidinti nuo 10 iki 14 darbo vietų. Spalio 6 dieną raštu ligoninės buvo paprašyta pateikti trūkstamus dokumentus, informaciją.

Įdomus sutapimas: lapkričio 8 dieną VšĮ Širvintų ligoninė informavo, kad nustatyti trūkumai pašalinti, tą pačią dieną atsirado ir tarnybinis pranešimas dėl internete pateiktos informacijos apie neteisėtai vykdomą veiklą.

Remiantis opozicijos tribūna įvardijamoje svetainėje paskelbta informacija, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Širvintų skyrius lapkričio 9 dienos rytą ligoninėje atliko patikrinimą. Jo metu buvo nustatyta, kad prie tikrinamų gydytojų konsultantų kabinetų pacientų nebuvo, kabinetai rasti užrakinti, kokie nors neleistini užsiėmimai nevyko, t. y. ligoninė veiklos, kuriam reikalingas leidimas-higienos pasas, nevykdė.

Štai taip subliuško dar vienas nustumtųjų nuo valdžios tribūnos paskleistas prasimanymas. Paleidus bulvarinę „antį“, buvo ant kojų sukeltos atsakingos institucijos, gaištamas laikas, trukdomas normalus įstaigos darbas. Jei paprastai reikalaujama, kad būtų atlyginamos melagingai iškviestų specialiųjų tarnybų patirtos išlaidos, gal panašius standartus derėtų taikyti ir prasimanymų skleidėjams?

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

17 Atsakymų į “Opozicijos „sensacija“ – dar viena „antis“ prieš Širvintų ligoninę?!”

 1. Anonimas parašė:

  opozicija labai silpna, va anksciau tai oho buvo

 2. sima parašė:

  aciu merei uz nuosirdu ir atsidavusi darba, jus saunuole

 3. gerda parašė:

  labai didziuojuosi musu egle ir musu rajonu, pagaliau apie mus zino visa lietuva

 4. Anonimas parašė:

  Labai teisingas straipsnis.

 5. apatiniam parašė:

  Esate chamas ir nepraustaburnis. Turbūt priklausote DP?

 6. tučiui parašė:

  Maziau gerk, rukyk , riebaus maisto esk, tai nereikes po ligonines ir polikliniokas ltrankytis.Busi linksmas ir laimingas.

 7. tutis parašė:

  tai kad nera tvarkos nei toj ligoninej nei tuo labiau poliklinikoj

 8. ?? parašė:

  o KAS uzdare taip reikalingą Chirurgijos skyrių?

 9. urte parašė:

  nieko naujo, anciu skleidima ju gyvenimo budas

 10. x parašė:

  tikrai taip

 11. nustebino parašė:

  Labai nustebino opozicijos raginimas aukoti pinigų viešojo intereso gynybai. Gal ideja ir kilni, nesiginčysiu, juk artėja rinkimai ir piaras reikalingas. Bet kodel pinigus reikia pervesti K.N. laikraštuku???i, va šito as tikrai nesuprantu. Man idėja neskaniai kvepia, todel uždirbtais pinigus nesišvaistysiu.

 12. inkarvietė parašė:

  As manau, kad visi politikai privalo susilaikyti nuo bet kokios neigiamos ligonines veiklos vertinimo. Tegul ji tik buna nors kokia, nes kazkur i kitą miesta neprilakstysi. O prie jos marininmo prisidejo visi buvusieji, todel dabar geriau patyletu.

 13. Deja parašė:

  Bet tie kabinetai dirba. Tai mato žmonės. Komisiją gal pavyko apgaut , bet ne žmogų

 14. birute parašė:

  Jau tiek prisikvatojau is Varnalesšu istoriju, kad skaiciau kelis kartus. Taip taikliai parasyta.

 15. Rūtai parašė:

  Net aukų prasytojai neparase kreipimosi be klaidu ir nieko, juk tokia „zurnaliste“ mokino, o cia kas..

 16. Rūta parašė:

  „kenkiančia“, o ne „kenkenčia“. Gal laikas pradėti mokytis rašyti be klaidų? Kaip ne kaip, bet esate spauda. Gėda turėtų būti…

  Ačiū už pastabą, pataisyta.

 17. iš šono parašė:

  tai kad ligoninės kryptimi ridenimąsi bankroto kryptimi ypatingai pagreitino šios valdžios administracijos nuo 2015 m vasaros priimti sprendimai. Turėkime vilties, kad iki rinkimų gal kas ypatingai bloga nenutiks.

Comments are closed.

scroll to top