Lūžus kojai laukia kelionė į Ukmergę arba Vilnių

Širvintose nuo gegužės pirmosios nebeliko skubiosios pagalbos skyriaus. Tai reiškia, kad patyrus traumą ar netikėtai susirgus reiks kreiptis į Ukmergę arba į Vilnių.

Ligoninės vyriausiosios gydytojos Dalios Aleknienės teigimu, skubiosios pagalbos skyrius panaikintas dėl lėšų stokos. „Šiuo metu Sveikatos ministerija ieško papildomų lėšų. Jei jų atsiras, skubiosios pagalbos skyrius veiklą atnaujins. Tačiau geriausiu atveju – tik iki kitų metų, nes ateinančiais metais šio skyriaus vis tiek nebeliks, “ – teigė D. Aleknienė.

Gyventojai esą galės išsikviesti greitosios pagalbos automobilį, kuris juos ir nuveš į kitą miestą. Tačiau ne visada, o tik esant traumoms arba ūmiems susirgimams. Jei sergama lėtine liga, į Ukmergę arba Vilnių gali tekti važiuoti nors ir autobusu, nes greitosios pagalbos automobilis tiesiog atsisakys vežti. Pasak D. Aleknienės, jei tikrai būtina, greitosios pagalbos automobilis būtinai nuveš į kurią nors gydymo įstaigą.

Tik kaip bus sprendžiama, kada tikrai reikia, o kada nelabai? Kiekvienam žmogui jo liga yra pati baisiausia, tačiau atvykęs pagalbos jis gali gauti ne gydymą, o tik kelialapį į kitą miestą. Maža paguoda sergančiajam, ar ne?

Nors teko girdėti kalbų, jog nuvykus į kitą miestą gali būti ir nepriimtas, nes kitur savų ligonių apstu, tačiau Ukmergės skubiosios pagalbos skyriaus vedėja patikino, jog bus priimami visi atvykę žmonės. Ar tai tiesa, parodys tik laikas.

Dabar kviečiantis greitąją pagalbą naudojamasi bendruoju numeriu, todėl į kurį miestą bus išsiųsti susirgę širvintiškiai, bus sprendžiama iš centrinės stoties Vilniuje.

Tikriausiai, širvintiškiai, nenorintys važinėti iš vieno miesto į kitą, turės grįžti prie natūralių gydymo priemonių, skaudančias vietas apkaišyti kokiais nors trauklapiais ir melstis, kad išgis, nes sulaukti skubiosios pagalbos Širvintose jau tapo svajone. Juokai juokais, bet tokia pinigus taupanti „reforma“ gali kainuoti ne vieną gyvybę.

Vis dėlto, keista ta mūsų šalies politika: ligoninėse paslaugų mažėja, pinigų nerandama net svarbiausiems skyriams, o vyr. gydytojų atlyginimų priedams – pinigų yra. Nauju Sveikatos ministro įsakymu, vyr. gydytojų priedo dydis turėtų siekti ne mažiau nei dešimt procentų, o anksčiau galėjo būti ir mažesnis.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

16 Atsakymų į “Lūžus kojai laukia kelionė į Ukmergę arba Vilnių”

 1. Wallace parašė:

  sveiki,as sriubu neiaivru gal 15 metu, o praeitais metais pradejau virti. Neviriau nes tai buvo is vaikystes kazkoks uzsiciklines protestas , kad yra ka valgyti ir be sriubu. Be to mamos sriubos budavo skystos ir vandeningos, todel as verdu tirstas ir gausias ivairiausiais priedais. Dziaugiuosi kad bus nauju variaciju Beatos laidoje, nes vakar ilsejomes Druskininkuose ir laidos nemaciau, o tv3 play kokybe pagerejo, kas liecia laidu perziurejima, as pastebejau ne savaitgaliais kai zmoniu maziau narso, pasikarauna greitai ir perziureti eina paprasciau.

 2. michase parašė:

  apie prasta zmogu niekas negalvoja

 3. DAR po Viena parašė:

  ZIVLE – I Aleknienes vieta ir bus tvarka kaip ………

 4. frase parašė:

  o man nejuokinga. problema rimta ir visikai nesprendziama.

 5. ES parašė:

  Nusiraminkit tuoj pastatysim krosnį vietoj ligoninės ir visus paliegėlius utilizuosim, ir bus natūrali atranka…

 6. Anonimas parašė:

  O apie kiekvieno mokesciu moketojo islaidas ar kas nors pagalvojo. Kiek kainuos, tarkime, kelione i Vilniu? 2-3-4 kartus ir daugiau?

 7. gal parašė:

  del lesu stokos reikejo pirma panaikint vyr gyditojos etata pasirasinet poperiukus ipareigojant sarga?

 8. Anonimas parašė:

  Ar Alekniene turi pavaduotoja? I r kas ji?

 9. praeivis parašė:

  vaziuojam i ukmerge gyventi, ten bustas bigesnis

 10. vera petrovna parašė:

  Ka padare valdzia kad sitaip nebutu su Sirvintu ligonine??

 11. tutis parašė:

  cha cha cha stai laisvoji lietuva……net prie piktojo okupanto tokio debilizmo nebuvo dabar iseina kad sergaciuju gydymas paciu serganciuju reikalas tada kam mokam ta sveikatos draudima o pinigu vistiek gydimui ner…..didziuliais zingsniais artejam su tokia sveikatos apsauga prie gudziausiu afrikos saliu…..

 12. jo parašė:

  taigi normalu Lietuvos valdžia duoda uždibti lenkams o mūsų rajono valdžia kitiems rajonams

 13. jo parašė:

  taigi normalu Lietuvos valdžia duoda uždibti lenkams o mūsų rajono valdžia kiteims rajonams

 14. batonas parašė:

  Taigi kasdien senstam, ne jaunejam. Kaip ta Vilniu pasiekti reikes, kaip is jo sugrizti. Kazkokios pievos.

 15. Bedarbe parašė:

  Taip iseina, kad musu valdzia duoda darbo kitam miestui, o saviskiam priima skausmingus sprendimus. Galvokit zmones , ka isrinkome. Ukmergeje darbo bus… As vaziuosiu i Vilniu. Pasakykit, kas uz ju galvas priima tokius sprendimus, nesuprantu.? I rinkimus eina nuo sio krasto, o paskui apzlimba ir kokia geda…

 16. Lina parašė:

  Bet tai baisu… Visi senstam. Puola ligos. Trūksta žodžių kažką parašyt. Aišku, kaltas ne Širvintų rajonas, čia Lietuvoj gal vyksta daug kur taip :X a?

Comments are closed.

scroll to top
+