Likus be chirurgijos skyriaus, blaškymasis tarp Ukmergės ir Vilniaus

Balandžio 1 dienos „Širvintų krašto“ laikraštyje buvo išspausdintas straipsnis „Chirurgijos skyriaus nebėra. Ir tai – ne Juokų dienos pokštas“. Straipsnyje rašėme apie paskutines ligoninės chirurgijos skyriaus gyvavimo dienas… Tada žadėjome informuoti savo skaitytojus, kokias tiksliai paslaugas nuo balandžio 1-osios teiks rajono žmonėms Širvintų ligoninė ir kokia tolesnė jos vizija… Į klausimus, kokios paslaugos šiuo metu yra teikiamos mūsų ligoninėje, ar rajono gyventojams yra suteikta galimybė rinktis gydymo įstaigą ir t.t., atsako Širvintų ligoninės vyr. gydytoja Dalia Aleknienė:

– Kokias paslaugas nuo balandžio 1-osios teikia Širvintų ligoninė?

– Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 metų gruodžio 7 dienos nutarimą Nr. 1654 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo“ yra įvykdyta restruktūrizacija ir nuo balandžio 1 dienos palikti šie skyriai: priėmimo – skubios pagalbos skyrius, reanimacijos, intensyviosios terapijos ir dienos chirurgijos, vidaus ligų, vaikų ligų, konsultacinės diagnostikos, slaugos ir palaikomojo gydymo bei kiti aptarnaujantys skyriai, t.y., klinikinės diagnostikos laboratorija, rentgeno diagnostikos skyrius, ūkį aptarnaujantis skyrius ir dantų protezavimo kabinetas.

– Kokia situacija yra dėl ginekologinių operacijų?

– Ginekologinės operacijos mūsų ligoninėje buvo labai siauro spektro. Tai netgi buvo ne operacijos, o daugiau neoperacinės nėštumo patologijos paslaugos: pirmojo trimestro patologija ir ginekologinės stebėjimo paslaugos. O nuo balandžio 1 dienos atliekamos tik į dienos chirurgijos 1 ir 2 grupių apimtį įeinančios ginekologinės planinės ir neskubios procedūros. Iš tikrųjų apimtys nėra didelės, o visa skubi ir platesnio spektro pagalba jau yra nukreipiama kitur: paprastesnio profilio – į regioninę, t.y. į Ukmergės ligoninę, o sudėtingesnės – į trečiojo lygio ligonines: Greitosios pagalbos universitetinę ligoninę arba Santariškių klinikas.

– Širvintų ligoninės medicinos darbuotojų susirinkimo metu (kovo 10 dieną) buvo pasakyta, kad yra daromas spaudimas pacientus nukreipti į Ukmergės ligoninę. Kaip yra iš tikrųjų? Ar pacientai turi pasirinkimą?

– Yra 2010 metų vasario 11 dienos LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl pacientų siuntimų į atitinkamo lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl stacionarinių, skubių ir planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuriame suskirstyta, kur ir dėl kokios patalogijos turėtų būti siunčiami pacientai. Asmenys, kuriems reikia suteikti sudėtingas paslaugas, yra siunčiami į Greitosios pagalbos universitetinę ligoninę.  Tai sunkūs trauminiai, chirurginiai, neurochirurginiai ligoniai, pacientai, kuriems reikia urologinės, ginekologinės pagalbos, kraujagyslių chirurgijos. O lengvesnių patologijų ligoniai, kuriems pagalbą galima būtų suteikti antrinio lygio ligoninėse, turėtų būti vežami į Ukmergės ligoninę. Didžiausia atsakomybė šiuo metu tenka Greitosios pagalbos tarnybai, nes ji žino šį įsakymą ir juo vadovaudamasi sprendžia, į kurią gydymo įstaigą ligonį siųsti, t.y., ar į Ukmergės ligoninę, ar į Greitosios pagalbos universitetinę ligoninę.

– Vis kalbama apie tuos „žaliuosius koridorius“. Ar jie tikrai bus „atidaryti“ mūsų rajono žmonėms?

– Mano minėtas ministro įsakymas ir reglamentuoja šiuos „žaliuosius koridorius“. Tačiau pacientas turi teisę rinktis. Buvome nuvažiavę į Greitosios pagalbos ligoninę ir susitikome su skyrių vedėjais, t.y., su chirurgijos, traumatologijos, ginekologijos, priėmimo skyrių vedėjais ir pavaduotojais. Buvo pasakyta, kad Širvintų rajono gyventojams bus suteikta pagalba, niekada nebus atsakyta, o pacientui, vežamam greitosios medicinos pagalbos automobiliu, pagalba turėtų būti suteikta netgi greičiau, kad neužlaikytų šios tarnybos automobilio. Taip sutarėme su Greitosios pagalbos universitetinės ligoninės priėmimo ir kitų skyrių vedėjais. Ligoniai gali ir patys kreiptis į Greitosios pagalbos universitetinę ligoninę, nebūtinai su greitosios pagalbos automobiliu važiuoti. Jie ten bus visada priimti ir aptarnauti.

– Visai neseniai Širvintų ligoninės chirurgijos skyriui buvo nupirkta nauja, moderni įranga. Koks jos likimas?

– Tai buvo valstybės investicinės lėšos, taigi laukiame nurodymų. Kol kas dar nėra nuspręsta, kas bus daroma su ta aparatūra. Dalis įrangos liks pas mus, nes nuspręsta, kad dienos chirurgija lieka. Kita dalis tikriausiai bus nenaudojama, bet bus kažkoks bendras sprendimas, ką su ja daryti. Juk į šį restruktūrizacijos etapą pakliuvo ir kitos renovuotos ligoninės, taigi įranga liko ir kitose gydymo įstaigose. Todėl manau, kad gali būti sprendžiama centralizuotai.

– O kas bus suremontuotose chirurgijos skyriaus patalpose?

– Labai negerai, kad chirurgijos skyrius lieka tuščias. Kol nebuvo patvirtintas restruktūrizacijos planas, mes planavome visai kitaip tas paslaugas išdėstyti, tačiau dabar jos yra tokios, kokios yra. Todėl derinsim su steigėjais, mąstysim, kaip išplėsti paslaugas. Dabar yra plečiama slauga, nes šiek tiek daugiau gavome slaugos kvotų. Svarstysim, žiūrėsim…

–  Ar labai ligoninei sumažintas finansavimas?

– Negana to, kad įkainis mažėjo 20 proc., mums dar sumažino guldomų ligonių kvotas. Yra labai sumažintas finansavimas ir įvedamos kvotos bei hospitalizacijos rodiklis 18-ai tūkstančių gyventojų. Jeigu mūsų rajono gyventojų atsigula daugiau, negu numatyta kvotoje, tai mums tiesiog nebemoka už išgydytus ligonius. Ministerija pati supriešina medikus su visuomene, kadangi deklaruojama, kad lyg ir visi turėtų gauti paslaugas, o mes per 2 mėnesius patyrėm didžiulių nuostolių, nes už išgydytus ligonius, kurie gulėjo ligoninėje, nebemoka arba sumoka pusę įkainio kainos – pvz., jeigu vieno ligonio įkainis 1000 litų, tai tesumoka 600 litų.

– Ačiū už pokalbį.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Likus be chirurgijos skyriaus, blaškymasis tarp Ukmergės ir Vilniaus”

 1. Ngoc parašė:

  Penktadienį, liepos 30 dieną, 18 val. kviečiame į kitrinę masę Marijampolėje ir visoje Lietuvoje! Laikas išbandyti ar žiemos šalčius atlaikę mūsų dvire2čiai draugai ir užsiauginti pilvukai atlaikys nelygių gatvių ir rūškanų automobilininkų metamus iššūkius! įsiskaitykit gerai į straipsnį

 2. Martin parašė:

  Penktadienį, liepos 30 dieną, 18 val. kviečiame į krtiinę masę Marijampolėje ir visoje Lietuvoje! Laikas išbandyti ar žiemos šalčius atlaikę mūsų dvire2čiai draugai ir užsiauginti pilvukai atlaikys nelygių gatvių ir rūškanų automobilininkų metamus iššūkius! įsiskaitykit gerai į straipsnį

 3. Andrius parašė:

  sveiki noreciau paklausti ar ukmergeje daro valyma nes mes su drauge biski prisidirbome;( ir jai galite rasykite i numeri 867443468 dekui

 4. to rajono gyventojai parašė:

  nejuokink,rupi tam pinskui tos sirvintos,anekdotas…artistu krastas „gali padeti isgelbeti“,ka jis gali,liezuviu pamalti,tokiu dabar pilni patvoriai…

 5. juokis parašė:

  jai butu norejas butu padejas, tas jusu se.. nary…
  o paplepet ir pazadet galim bet ka visi ;(

 6. rajono gyventoja parašė:

  Gal p.Pinskus gali padėti išgelbėti ligoninę .Jis būdamas seime turi didžiausias galimybes.

 7. Tai bent parašė:

  Žlugdoma medicina Lietuvoje centralizuotai. Ypač rajonų ligoninės kenčia nuo tos reorganizacijos.
  Per mažai guli ligonių ligoninėje – blogai.
  Per daug guli – irgi blogai.
  Koks „gudrutis“ sveikatos priežiūros įstaigoms kvotas sugalvojo? Niekas negali tiksliai nuspėti kada kokios ligos protrūkis prasidės, kiek žmonių susirgs, ar kada koks kiaulių, paukščių ar asilų gripas ateis.Tai kokios dar kvotos??? Vilniaus ligoninėse irgi reorganizacija, irgi kvotos. Jei sergamumas Lietuvoje padidėja, šitie centrai kaip mat užsikiša vietiniais ligoniais ir rajonų žmonėms atsidarys tie žali ar balti koridoriai tik nuvažiavus su pilna pinigine. Ligonio be pinigų ten niekas nelaukia.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+