Kas kaltas: riedlentės ar bloga darbų priežiūra?

laiptai1.JPGgSavivaldybės darbuotojų ir rajono tarybos narių darbo grupė išklausė Savivaldybės įmonių vadovus ir finansininkus, su kokiais rūpesčiais jie susiduria, kokios problemos svarbiausios. Suprantama, netrukus bus tvirtinamas rajono 2010-ųjų metų biudžetas. Tarybos nariams reikia tvirtai apsispręsti, kam skirti daugiau lėšų, o kam mažiau. Pokalbį pradėjo nuo Pirminės sveikatos priežiūros centro (Poliklinikos). Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia rūpesčių turėtų būti mažiausia, nes kada tik beužeisi, ligonių eilės prie kiekvieno gydytojo kabineto – kaip Vilniuje. Kas jau kas, bet gydytojai turėtų užsidirbti atlyginimams. Pasirodo, taip nėra. Nors atlyginimams išleidžiama tikrai ne daugiau, negu nustatyta norma (68 procentai visų lėšų), bet jie mažinami. Pasak vyriausiosios gydytojos Nijolės Dimšienės, antraip pritrūktų pinigų kitiems reikalams. Nors patalpos neseniai kapitališkai rekonstruotos, remontui reikia skirti vis daugiau lėšų.

Pasak vyriausiosios gydytojos, didžiausias rūpestis – vandentiekio ir termofikacinio vandens vamzdynai. Nespėjama jų lopyti. Avarijos pasidarė labai dažnos, būtina vamzdynus keisti. O tam reikia ne vieno tūkstančio litų, kurių įstaiga neturi.

Tarybos nariai Vincas Jasiukevičius, Marija Gudonienė pastebėjo, kad vadovams būtinai reikėtų susirūpinti centrinių laiptų remontu. Kelinti metai jų būklė yra nepavydėtina, apie tai replikas rašo rajono spauda, skundžiasi žmonės, betrūksta rimtos nelaimės, o Poliklinikos ir rajono vadovai visiškai nekreipia dėmesio. Laiptams suremontuoti, pasak V. Jasiukevičiaus, nereikia milijonų, Savivaldybė keletą tūkstančių litų tikrai galėtų surasti, o M. Gudonienė sakė, kad apie tai reikėjo mąstyti, kol nebuvo pasibaigęs garantinis rekonstrukcijos laikotarpis. Juk tai akivaizdus remontą atlikusios bendrovės darbo brokas.

Vyriausioji gydytoja kalbėjo, kad yra ne visiškai taip. Ji teigė, kad kalčiausi yra riedlentininkai. Ant šių laiptų vakarais jiems esą labai patogu važinėtis, šokinėti. Tačiau tarybos narys gydytojas Antanas Lidžius pastebėjo, kad vis dėlto kalti statybininkai, o dar teisingiau – techninę darbų priežiūrą vykdžiusi Savivaldybė. Gero darbo riedlentėmis nesugadinsi. Pagaliau, galima buvo apie tokią situaciją pamąstyti prieš darant darbus, ir ne plytelėmis laiptus apklijuoti, bet iškloti trinkelėmis. Ne ką daugiau būtų kainavę.

Problema iškelta, atrodo, visu griežtumu. Tarybos nariai perspėjo Savivaldybės merą, administracijos direktorę, Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovę dėl akivaizdaus neūkiškumo. Pasak V. Jasiukevičiaus, jei įvyks rimta nelaimė, eidamas pas gydytojus ligonis ant laiptų nugrius ir susilaužys stuburą, klubo sąnarį, koją ar ranką, tegul vadovai kaltina tik save.

– Tokius didelius atlyginimus Poliklinikos ir Ligoninės vadovės gauna, gali susidėti po keletą šimtų litų ir tuos laiptus sutvarkyti, – pamatę mane fotografuojant sakė praeidami Poliklinikos pacientai. – Paprasčiausias neūkiškumas ir gėda.

Ste
ponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

21 Atsakymas į "Kas kaltas: riedlentės ar bloga darbų priežiūra?"

 1. Adam parašė:

  RealEfect O tu is vis nerasyk gaeiru, vaikas del, kad tavo supratimo ribos labai siauros 😀 Visu pirma as norejau parasyti, kad nezinau, ar breivikas yra sveikas, ar ne, o galbut jis ant tiek i tuos zaidimus buvo isijautes, kad jam tai buvo sunku padaryti.As tikrai neaiskinsiu kiekvienam kvailiui visko zodis po zodzio, reikia iski ir paciam pamastyti.

 2. Laima parašė:

  Parka normalu vaikams padarykit vazinet ir nebus problemu su isdauzytais laiptais. Logiskai galvokit.

 3. Juozas parašė:

  Ką Saidys ten veikia?

 4. tukas parašė:

  riemontuj laiptu.uztektu.ir.1000 litu .samata reik.darit protingai o ne ispusti ja kat liktu atkato

 5. To tuturikui parašė:

  Kam čia atrodo, kad ligoninėje aukso kasyklos, tegul pabando už minimalų sanitarės ir keliais litais didesnį seselės atlygį kasdien pakilnoti, nuprausti ir pampersus pakesti keliasdešimčiai gulinčių ligonių, dar viską suspeti sutvarkyti, išplauti, pamaitinti, nuvežti ligonius tyrimams ir konsultacijoms, popierių kruvas surašyti ir dar meiliai kiekvienam nusišypsoti. Įdomu, ar norėtumėt tokių „aukso kasyklų“.
  O kad vadovai ir iš kitų miestų pusdieniui atvažiuojantys daktarai didžiulius atlyginimus gauna – tai tiesa.

 6. vap parašė:

  jo jo aukso kasyklos tik ne seselems ar sanitarems o kad viršunelems kasyklos tai tikrai tikiu

 7. “tuturikas” parašė:

  ligonineje aukso kasyklos

 8. kini parašė:

  jo penktadienis biski uzgeriau vakar tai einu blaivytis 🙂

 9. Anonimas parašė:

  issiblaivyk kini.

 10. kini parašė:

  ai ne viskas gerai ne ten paziurejau 🙂

 11. kini parašė:

  geras vakar buvo 17 komentaru siandien 10 tik kas cia dabar a Lina

 12. Tomas parašė:

  kur buvo paskelbtas konkursas į ligonines pavaduotojo ūkio reikalams vieta kodel viskas taip slaptai seku visus konkursus ir skelbimus(pastebejimas savivaldybes tinklapi jokios informacijos apie panasius dalykus) niekur nemačiau kad reikalingas toks žmogus-darbuotojas,o gal čia buvo reikalinga kažkieno protekcija gal rekomenduosit kas dalina-skirsto tokias vietas

 13. kaimynas parašė:

  Saaidys savo zemetvarkininke pietauti vezasi labai graziu nauju ir brangiu automobiliu nejau ligonine stovedama ant bado slenkscio gali savo pavaduotojams pirkti tokius automobilius?…….o gal cia nuosavas? Atsiprašau…..

 14. hi hi hi parašė:

  O kodėl nė vieno klausimo Pinskui. Juk jam ligi šiol dėl Širvintų ligoninės „skaudėjo“ labiau, nei bet kuriam mirtingąjam.

 15. xy parašė:

  Prisimenu Naujosios Sąjungos ir jos lyderio A.Paulausko šūki į rinkimus( NUSIPELNĖME GYVENTI GERIAU) tai aš norečiau prideti sąraša nusipelniusiu gyventi geriau R.Saidys, J.Purvaneckas,N. Dorofejevas šie ponai ir yra šios partijos nariai

 16. Anonimas parašė:

  užtat kaip sniegą gerai nuvalė… nepaslysim eidami. Kaži kieno darbas?

 17. kolegos parašė:

  Ger. komentatoriai prašau neklaidinti skaitovu p.Alfonsas Dargis dirba .vyr gydytojos Dimšienes sveikatos priežiūros centre. Na oooo….. R.Saidys vyr.gydytojos Aleknienes pavaduotojas ūkio reikalams nesusimaukit kreipdamiesi į………. Saidys Ne ūkvedys o vyr gydytojos pavaduotojas ūkio reikalms šioks toks algos skirtumas nuo vyr.gydytojo iki pavaduotojo

 18. x parašė:

  įdomu kaip Saidys pateko į tokias paregas

 19. Pilietei parašė:

  šioje įstaigoje ūkvedžiu dirba p. Dargis.

 20. pilietis parašė:

  Kur ziuri ukvedys ponios zemetvarkos teisininkes,ligonines juristes, ir t.t. Meilutes Saidienes vyras ar neliko pinigeliu laiptukams pabaigti……..

 21. širvintiškė parašė:

  Prieš keletą dienų pažįstama moteris sulaužė koją ant poliklinikos laiptų!!!!!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+