Juristė ir vadovė pasiklydo įstatymų labirintuose?

Aldona Kriaunaitienė turi visus dokumentus, įrodančius, kad antras įspėjimas dėl darbo sutarties nutraukimo, ko gero, negalioja.

Aldona Kriaunaitienė turi visus dokumentus, įrodančius, kad antras įspėjimas dėl darbo sutarties nutraukimo, ko gero, negalioja.

Praėjusį penktadienį į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino Aldona Kriaunaitienė, kuri panoro papasakoti savo atleidimo iš Širvintų ligoninės istoriją ir, jos manymu, padarytus teisinius pažeidimus.

Aldona Kriaunaitienė Širvintų ligoninėje išdirbo 40 metų, iš jų 30 – dietiste. Tačiau lapkričio 2 dieną, kaip ponia Aldona sakė, jai vienai iš pirmųjų buvo įteiktas įspėjimas dėl darbo sutarties nutraukimo. Priežastis – ligoninėje vykdoma reorganizacija ir sunki finansinė būklė. Įteiktame įspėjime buvo parašyta: „Atleidimo iš darbo diena – 2010 metų sausio 2-oji. Jums bus sumokėtas neišmokėtas darbo užmokestis, 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka pagal LR darbo kodekso 140 str. ir kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas.“

Viskas lyg ir tvarkoje. Tačiau tokia žinia dietistei buvo skaudi. Juk ji tiek metų išdirbo vienoje darbovietėje, o dabar gavo atleidimo lapelį. Juo labiau, kad, pasak Aldonos Kriaunaitienės, ligoninėje nėra žmogaus, kuris galėtų eiti jos pareigas. 1999 metais ponia Aldona baigė dietinio gydymo organizavimo, dietologijos, dietoterapijos, dietinio maisto ruošimo technologijos kursus ir įgijo dietistės kvalifikaciją. „Mano kvalifikacijos pažymėjimas yra aukso vertės, nes dabar tokių specialistų jau niekas neruošia. UAB „Dietos sistemos“ gydytoja dietologė Edita Gavelienė sakė, kad šiam etatui užimti žmogus 3 metus turėtų mokytis medicinos kolegijoje. Juk dietistas turi žinoti, kokiomis ligomis sergant, koks maistas tinka, o koks – ne,“ – pasakojo Aldona Kriaunaitienė.

Tiesa, ponia Aldona save ramino, kad atleidimas iš darbo dar ne pasaulio pabaiga, nes ji turi pragyvenimo šaltinį – pensiją, tačiau, nepaisant savikontrolės, lapkričio 13 dieną moterį ištiko infarktas… Aldonai Kriaunaitienei nedarbingumas baigėsi šių metų vasario 8 dieną, taigi darbo sutartis buvo nutraukta tik vasario 9-ąją. Deja, tuo viskas nesibaigė. Pasak ponios Aldonos, balandžio 15 dieną jai paskambino ligoninės vyr. gydytoja Dalia Aleknienė ir paklausė, ar moteris negalėtų pasirašyti atbuline data ant įspėjimo dėl darbo sutarties nutraukimo, nes reikėjo pakeisti datą. Moteris pamanė, jog viskas dėl to, kad gal ligoninės teisininkė Meilutė Saidienė apsižiūrėjo, jog poniai Aldonai įspėjimas dėl atleidimo turėjo būti įteiktas ne prieš 2, o prieš 4 mėnesius iki atleidimo, mat ji turi neįgalumą. „Kai pas mane į namus atvažiavo Meilutė Saidienė, tai net nespėjau perskaityti, ant ko pasirašau. Ji vis ragino pasirašyti, nes, neva, labai skuba,“ – sakė ponia Aldona.

Tik išėjus Meilutei Saidienei moteris perskaitė, po kokiu dokumentu taip skubiai ir atbuline data pasirašė. Tai buvo… antrasis įspėjimas dėl darbo sutarties nutraukimo, kuris buvo, neva, įteiktas 2009 metų gruodžio 19 dieną. Buvo įrašyta ir kita atleidimo priežastis – dėl ligoninės vykdomų struktūrinių pertvarkymų. Tačiau kaip galima įspėjimą dėl atleidimo įteikti ligoninėje gulinčiam žmogui (Aldona Kriaunaitienė nuo 2009 lapkričio 30 dienos iki 2009 metų gruodžio 20 dienos gydėsi Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, Kardiologijos skyriuje) ir dar šeštadienio data? Įdomu, kaip tai paaiškintų ligoninės teisininkė Meilutė Saidienė? Juk Darbo kodekso 131 straipsnis numato tam tikrus darbo sutarties nutraukimo apribojimus, tarp to – ir draudimą įspėti apie darbo sutarties nutraukimą ir atleisti iš darbo darbuotoją jo laikino nedarbingumo laikotarpiu. LR valstybinės darbo inspekcijos konsultantė patvirtino, kad neįgalumą turintį žmogų reikia įspėti prieš 4 mėnesius iki dienos, kai su juo bus nutraukta darbo sutartis, o toks įspėjimas negalėjo būti įteiktas jam sergant ir turint nedarbingumo pažymėjimą. Išeina, kad antrasis įspėjimas dėl darbo sutarties nutraukimo negalioja, nes paprasčiausiai nuo 2009 metų lapkričio 13 dienos iki 2010 metų vasario 9 dienos jis Aldonai Kriaunaitienei negalėjo būti įteiktas. Nebent ligoninės juristė vadovaujasi kokiais nors kitais įstatymais?

Kaip Aldona Kriaunaitienė ir įtarė, visa ši dokumentų painiava, matyt, užvirė dėl jos išeitinės kompensacijos. „Remiantis lapkričio 2 dienos įspėjimu dėl darbo sutarties nutraukimo, išeitinė išmoka man turėjo būti išmokėta iš ligoninės biudžeto, o pagal antrą įspėjimą išeitinę išmoką tikriausiai turėtų išmokėti ligonių kasos. Mat 2009 metų gruodžio 7 dieną buvo patvirtintas LR Vyriausybės nutarimas „Dėl Sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo,“ – svarstė dietistė.

Moteris buvo visiškai teisi, nes, kaip sakė Širvintų ligoninės vyr. gydytoja Dalia Aleknienė, vadovaujantis 2010 metų kovo 19 dienos LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-202 dėl privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete numatyto stabilizavimo fondo (sveikatos sistemos pertvarkai) lėšų naudojimo tvarkos aprašu, restruktūrizuojamos įstaigos išlaidos, patirtos dėl darbuotojų, kurie netenka darbo restruktūrizuojamoje įstaigoje, kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. O jeigu darbuotojas būtų atleidžiamas ligoninės vadovybės iniciatyva, tai jo išeitinė kompensacija būtų išmokėta iš ligoninės lėšų.

Peršasi išvada, kad ligoninės juristė M. Saidienė ir vyr. gydytoja D. Aleknienė „taupė“ įstaigos pinigus galimai pažeisdamos įstatymus. Įdomu, koks Darbo inspekcijos ir Ligonių kasų požiūris į tokias „vingrybes“?

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

18 Atsakymų į “Juristė ir vadovė pasiklydo įstatymų labirintuose?”

 1. Pastebejimas.... parašė:

  Meilutės Saidienės braižas – pilkasis kardinolas ligoninėje.

 2. KITAS parašė:

  D. Aleknienė ir ne vieną taip apmovė

 3. jprst parašė:

  Alekniene privalo atsistatydinti už tokias bezobrazijas, o juriste senai reikejo mesti lauk tai ne…. dar ir savo vyra atsitempe ukvedys matai…..

 4. x parašė:

  ir as uz tai kad vieta uzleistu jaunimui,bet cia straipsnio esme kita.Manau Aleknenei ir Saidenei istatymai negalioja cia didziausia blogybe

 5. jis parašė:

  gauna pensija ir tegul sėdi namuose, o dirba tegul jauni

 6. Zigmas parašė:

  Mielute Saideine visu galu meistre “tvarkesi“ juriste žemetvarkoje “susitvarkys“ ir ligonineje. Kada jai bus gana…….?

 7. jo parašė:

  aferiugos

 8. joo parašė:

  Kam reikalinga juristė ligoninei, kam jai mokėti algą, jei daromos tokios nesąmonės? Matyt, tokia ji ir juristė, kaip ir Astikas su trim nusipirktais (?) diplomais.

 9. jaronimas parašė:

  man atrodo kad sutvarke kedi sutvarkis ir aldona…

 10. palaikom parašė:

  Skaičiau nauja Širvintos krašta ir stebėjausi kaip greitai reaguoja į straipsnius vyr.gydytoja ir juriste baimės akys didelės stiprybes jums ponia Aldona kovojant su tokiais žmonėmis

 11. Anonimas parašė:

  Kas valdo rajona?

 12. pilietis parašė:

  Kas isdrys liepti atsistatydinti vyr. gydytojai ji šokejele kartu su Simoneliu o kaip suprantu rajona ir toliau valdo Simonelis su Abromaviciene. Pakalnis mano nuomone tik marijonete,lydekai paliepus jiems panorejus Pakalnis gali lėkti iš mero kedes ir jis ta puikiai supranta apmaudu kad turime labai silpna mera labai silpna.

 13. edma parašė:

  ar tik nereiktu vyr gyditojai atsistatydint ?

 14. rasa parašė:

  aldona laikykis

 15. tuska parašė:

  na ir fornografija sirvintu ligoninej

 16. Kodėl?????? parašė:

  Ką galvoja mūsų tarybos nariai? Kodėl yra leidžiama ligoninės gydytojai ir „juristei“ taip elgtis su eiliniais darbuotojais kaip su šiukšlėmis?

 17. Josif parašė:

  Ar čia ta ? Pas kuria viskas matuojama ne arais,o …………………duokit žurnalistai savo elektronini pateiksiu įdomesnės info

 18. Liuda parašė:

  Na stai ir atsirado drasi moteryte kuri nepabijojo sitos velniavos. Stiprybes jums ponia.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+