Į Konstitucinį teismą. Ir dėl Širvintų ligoninės

 

Susitikime su Darbo partijos frakcijos nariais dalyvavo ir Širvintų ligoninės vyr. gydytoja Dalia Aleknienė.

Susitikime su Darbo partijos frakcijos nariais dalyvavo ir Širvintų ligoninės vyr. gydytoja Dalia Aleknienė.

Nerimsta aistros dėl šalyje rengiamos sveikatos reformos. Reali grėsmė neišlikti tokiai, kokia yra dabar, yra iškilusi ir Širvintų ligoninei. Ne kartą rašėme apie tai, kad pasigendama Širvintų rajono mero konkrečių žingsnių šiai problemai spręsti. Lapkričio mėnesį rajone lankęsis Seimo narys Jonas Pinskus sakė, jog situacija dėl ligoninės tinklo pertvarkos jam yra žinoma ir nepateisino mero neveiklumo (tuo metu Seime buvo gauti 59 šalies Savivaldybių, sveikatos priežiūros įstaigų vadovų ir profsajungų pareiškimai, kuriuose prašoma nenaikinti ligoninių, tačiau mūsų rajono vadovai tokio prašymo nepasivargino parašyti).

Ne tik Seimo sveikatos reikalų komiteto narė „darbietė“ Dangutė Mikutienė, bet ir visi Seimo Darbo partijos frakcijos nariai gilinasi į rengiamos sveikatos reformos peripetijas, analizuoja padėtį ir įvairias galimybes.

Trečiadienį Seimo Darbo partijos frakcijos nariai susitiko su Prienų, Kaišiadorių, Ignalinos, Pakruojo, Zarasų, Naujosios Akmenės, Molėtų, Širvintų, Šilalės ir Gargždų rajoninių ligoninių vadovais (Jonas Pinskus apgailestauja, kad kaip tik tuo metu buvo iškviestas į Vilniaus regioninio parko administraciją, tad susitikime dalyvauti negalėjo, tačiau jis puikiai žino esamą padėtį, pasižada ir toliau stebėti, kaip bus sprendžiami sveikatos reformos reikalai mūsų rajone, ir pagal galimybes padėti spręsti iškylančias problemas).

Susitikime buvo kalbėta apie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vykdomą sveikatos reformą ir planuojamą ligoninių restruktūrizaciją. Įgyvendinus valdančiųjų planus, šalyje funkcionuos 2 universitetų mokslo ir gydymo centrai, 8 respublikinio lygmens ligoninės, 8 regiono ir 39 rajono lygmens ligoninės. Po ligoninių tinklų optimizavimo šalyje liks 24 gydymo įstaigomis mažiau. Gydytojams ir Seimo nariams kyla pagrįstų abejonių ne tik dėl tokios pertvarkos ekonominio pagrįstumo, bet ir dėl jos teisėtumo.

„Yra neatliktas išplėstinis sveikatos reformos poveikio vertinimas, kurį pagal teisės aktus privalu atlikti. Reforma įgyvendinama remiantis Vyriausybės nutarimu, o ne Seimo priimtu įstatymu. Be to, Vyriausybės nutarimo „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo“ nuostatos gali prieštarauti Lietuvos Respublikos Konstitucijai bei Vyriausybės, Sveikatos sistemos, Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo, Sveikatos draudimo ir Konkurencijos įstatymams. Tai leidžia mums abejoti reformos teisėtumu. Todėl mes palaikome ligoninių vadovų iniciatyvą kreiptis į Konstitucinį teismą ir inicijuosime tokią procedūrą parlamente“, – sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė.

Preliminariais gydytojų skaičiavimais, restruktūrizavus 12 rajoninių ligoninių reikės atleisti nuo 500 iki 700 gydytojų, vien jų išeitinėms kompensacijoms reikės 12 mln. litų, neskaičiuojant žalos, kuri bus padaryta sveikatos sistemai ir šių rajonų gyventojams.

„Buldozeriai gerai tinka žiemą valyti sniegą, bet ne valdyti šalį. Galbūt Sveikatos apsaugos ministrui – geodezininko išsilavinimą turinčiam Algiui Čaplikui, kaip ir visai Vyriausybei, buldozerio principas yra mielesnis, sprendžiant šaliai svarbius klausimus, bet demokratinėje Europos šalyje sveikatos sistemos pertvarkos klausimai turi būti sprendžiami viešai, atsižvelgiant į žmonių ir šios srities specialistų nuomonę, o ne siaurus politinius interesus“, – mano D. Mikutienė.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

9 Atsakymai į “Į Konstitucinį teismą. Ir dėl Širvintų ligoninės”

 1. Vygui parašė:

  Jau geriau nersidomėtų ir nemeluotų, žmonių nebalamutytų.

 2. Vyga parašė:

  Dar ačiū Dievui, kad bent Pinskus pasidomi, kas pas mus dedasi, nors jam ir nepriklausytų, gi ne vienmandatėj išrinktas. O kas ką girdėjot ar kur matėt Michalą Mackevič, kuris išrinktas pas mus ?Tai va.

 3. istabusis indas parašė:

  Anieji patvarkė mokyklas. Šitie patvarkys ligoninę. Įdomu, ką tvarkys ateisiantys?

 4. gerai gerai parašė:

  O JUMS PAVYDAS BAMBA GRAUZIA KAD PINSKAI SAUNIAI KARTU DARNIAI DIRBA

 5. Харитонов parašė:

  Это очень ценный ответ

 6. Jo jo parašė:

  Teisingai jis seime nedirba, o tik rajono reikalus „Tvarko“. Ir žmonelės .

 7. piksalai parašė:

  Ka te n valdžia. Jos nėra. Viską rajone padaro tik Pinskus. Jis vienas už visus rūpinasi, visiems patarinėja, už vius dirba. Kad tik nbepatrūktų

 8. prasau patikslinimo parašė:

  paskutiniame jusu leidini skaiciau kiek uzdirba musu daktares o jus cia rimtai ar postringaujate gal klaida isivele nuliukuose

 9. pliksala parašė:

  Palikit ligonine be reformu. Tai butu didziausias sios valdzios nuopelnas.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+