+

Argi pas mus tikrai „boinia“?

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Seima pareiškė, kad šalyje yra gydymo įstaigų, kur per pirmąsias 30 dienų miršta visi dėl miokardo infarkto nuvežti pacientai. Šalyje yra įstaigų, kur mirštamumas dėl šios priežasties skiriasi dešimt ir daugiau kartų.

Reaguodama į tai, DELFI paskelbė sąrašą įstaigų, kuriose paguldytų pacientų santykinai mirė daugiausiai. Štai mirštamumas dėl miokardo infarkto per 30 dienų nuo hospitalizacijios pradžios tarp 45 metų ir vyresnių pacientų Lietuvoje pernai vidutiniškai sudarė 14,72 proc. Tuo tarpu vienuolikoje ligonių jis siekė pusę ar buvo didesnis, tarp jų penkiose (pvz., Kretingoje, Akmenėje, Pakruojyje) – šimtaprocentinis. Tiesa, jose su tokia diagnoze buvo hospitalizuota vos po 1-5 pacientus. Tarp pastarųjų vienuolikos ligoninių situacija, turbūt, prasčiausia Biržuose, kur mirė 12 iš 18 hospitalizuotų pacientų (66,6 proc.), patyrusių miokardo infarktą.

Yra mėgstančių burnoti Širvintų ligoninę, kad čia tariamai guldoma … numarinti. Kaip čia neprisiminus neseno atvejo, kai dėl bendro kūno išsekimo pasimirė iš Vilniaus į Širvintas atvežta senutė, o „teisybės“ ieškančios anūkės anyta mūsų medicinos įstaigą prieš visą Lietuvą išvadino „boinia“ („skerdykla“). Taigi tokie pikti liežuviai bent kiek turėtų prisikąsti: 2017-aisiais pas mus mirė tik 1 iš 7 dėl miokardo infarkto hospitalizuotų asmenų, o letalumas per pirmąsias 30 dienų buvo 14,29 proc. Tai atitinka bendrą situaciją Lietuvoje ir nėra blogesnė, nei pas kaimynus: Ukmergės ligoninėje mirė 10 iš 57 (17,54 proc.), Molėtuose – 4 iš 16 (25 proc.), Elektrėnuose – 6 iš 20 (30 proc.) miokardo infarktą patyrusių ligonių.

DELFI pateikė duomenis ir apie mirtis dėl išeminio insulto. Dėl šios priežasties pernai šalies ligoninėse mirė kas penktas pacientas, o vidutinis mirtingumo letalumas per pirmąsias 30 dienų buvo 19,97 proc. Dešimtyje ligoninių šis rodiklis siekė 50 proc. ar buvo didesnis, o prasčiausiai atrodantis rodiklis užfiksuotas Švenčionyse, kur mirė 30 iš 54 (letalumas – 55,56 proc.) hospitalizuotų asmenų, patyrusių insultą. Širvintų ligoninėje mirė 1 iš 3 (33,33 proc.), Ukmergės ligoninėje – 30 iš 103 (29,13 proc.), Molėtuose – 2 iš 9 (22,22 proc.), Elektrėnuose – 6 iš 10 (60 proc.).

Tiesa, patys medikai tikina, kad šių skaičių negalima vertinti vienareikšmiškai, nes už jų dažniausiai slypi ypač sunki jau pristatytų asmenų būklė, kai medicina bejėgė kuo nors padėti.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

Nuo žvaigždučių iki kavos puodelių. Kuo daugiau – tuo geriau!

Ministras A. Veryga ragina patikrinti vaikų sveikatą iki mokslo metų

Apie žarnyno infekcines ligas

Poliklinikoje įdiegta eilių valdymo sistema

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Didmiesčių ligoninės atsigauna, o rajoninės?

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Pirmieji Lietuvoje: Širvintų rajono PSPC veikia nauja telefonijos sistema

Apie tymus

Psichologė įvardijo, kokie sunkumai lydi iš nedarnių šeimų kilusius suaugusiuosius

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajonas kaunasi dėl „manekenių krašto“ titulo, bet tai nėra gerai

Sergamumas didėja

Neoficialių padėkų gydytojams mažėja

Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Širvintų rajono vanduo saugus

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Seminaras maitinimo įmonių darbuotojams

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+