Argi pas mus tikrai „boinia“?

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Seima pareiškė, kad šalyje yra gydymo įstaigų, kur per pirmąsias 30 dienų miršta visi dėl miokardo infarkto nuvežti pacientai. Šalyje yra įstaigų, kur mirštamumas dėl šios priežasties skiriasi dešimt ir daugiau kartų.

Reaguodama į tai, DELFI paskelbė sąrašą įstaigų, kuriose paguldytų pacientų santykinai mirė daugiausiai. Štai mirštamumas dėl miokardo infarkto per 30 dienų nuo hospitalizacijios pradžios tarp 45 metų ir vyresnių pacientų Lietuvoje pernai vidutiniškai sudarė 14,72 proc. Tuo tarpu vienuolikoje ligonių jis siekė pusę ar buvo didesnis, tarp jų penkiose (pvz., Kretingoje, Akmenėje, Pakruojyje) – šimtaprocentinis. Tiesa, jose su tokia diagnoze buvo hospitalizuota vos po 1-5 pacientus. Tarp pastarųjų vienuolikos ligoninių situacija, turbūt, prasčiausia Biržuose, kur mirė 12 iš 18 hospitalizuotų pacientų (66,6 proc.), patyrusių miokardo infarktą.

Yra mėgstančių burnoti Širvintų ligoninę, kad čia tariamai guldoma … numarinti. Kaip čia neprisiminus neseno atvejo, kai dėl bendro kūno išsekimo pasimirė iš Vilniaus į Širvintas atvežta senutė, o „teisybės“ ieškančios anūkės anyta mūsų medicinos įstaigą prieš visą Lietuvą išvadino „boinia“ („skerdykla“). Taigi tokie pikti liežuviai bent kiek turėtų prisikąsti: 2017-aisiais pas mus mirė tik 1 iš 7 dėl miokardo infarkto hospitalizuotų asmenų, o letalumas per pirmąsias 30 dienų buvo 14,29 proc. Tai atitinka bendrą situaciją Lietuvoje ir nėra blogesnė, nei pas kaimynus: Ukmergės ligoninėje mirė 10 iš 57 (17,54 proc.), Molėtuose – 4 iš 16 (25 proc.), Elektrėnuose – 6 iš 20 (30 proc.) miokardo infarktą patyrusių ligonių.

DELFI pateikė duomenis ir apie mirtis dėl išeminio insulto. Dėl šios priežasties pernai šalies ligoninėse mirė kas penktas pacientas, o vidutinis mirtingumo letalumas per pirmąsias 30 dienų buvo 19,97 proc. Dešimtyje ligoninių šis rodiklis siekė 50 proc. ar buvo didesnis, o prasčiausiai atrodantis rodiklis užfiksuotas Švenčionyse, kur mirė 30 iš 54 (letalumas – 55,56 proc.) hospitalizuotų asmenų, patyrusių insultą. Širvintų ligoninėje mirė 1 iš 3 (33,33 proc.), Ukmergės ligoninėje – 30 iš 103 (29,13 proc.), Molėtuose – 2 iš 9 (22,22 proc.), Elektrėnuose – 6 iš 10 (60 proc.).

Tiesa, patys medikai tikina, kad šių skaičių negalima vertinti vienareikšmiškai, nes už jų dažniausiai slypi ypač sunki jau pristatytų asmenų būklė, kai medicina bejėgė kuo nors padėti.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Argi pas mus tikrai „boinia“?”

  1. to Monika parašė:

    chamuvka esi

  2. Monika parašė:

    man po chuj

  3. Anonimas parašė:

    ai

Comments are closed.

scroll to top
+