A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajono savivakdybės merė Živilė Pinskuvienė ir Iniciatyvinės grupės dėl Širvintų ligoninės išsaugojimo nariai Daiva Puzinienė, Marija Gudonienė, Remigijus Bonikatas, Inga Vaickienė, Aldona Beliakova ir Nijolė Vasiliauskienė po pateikto rašto su 5487 gyventojų parašais gavo Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos atsakymą.

Širvintų rajono savivakdybės merė Živilė Pinskuvienė ir Iniciatyvinės grupės dėl Širvintų ligoninės išsaugojimo nariai Daiva Puzinienė, Marija Gudonienė, Remigijus Bonikatas, Inga Vaickienė, Aldona Beliakova ir Nijolė Vasiliauskienė po pateikto rašto su 5487 gyventojų parašais gavo Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos atsakymą.

Praeitų metų pabaigoje peticiją dėl Širvintų ligoninės išsaugojimo parengusi iniciatyvinė grupė, kurią sudarė asociacijos Širvintų miesto bendruomenės „Mūsų Širvintos“ pirmininkė Inga Vaickienė, VšĮ Širvintų ligoninės atstovės Nijolė Vasiliauskienė, Aldona Beliakova, Tarybos nariai Marija Gudonienė, Daiva Puzinienė ir Remigijus , sulaukė 5487 gyventojų parašų. Gruodžio 16 dieną Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė peticiją „Už Širvintų ligoninės išsaugojimą“, skirtą  Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir Valstiečių ir žaliųjų frakcijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui, pristatė į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Lietuvos Respublikos Seimą.

Sausio 10 dieną buvo gautas Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakymas merei Živilei Pinskuvienei, administracijos direktorei Ingridai Baltušytei-Četrauskienei, Tarybos nariams Marijai Gudonienei, Daivai Puzinienei, Remigijui Bonikatui, Širvintų ligoninės atstovams Nijolei Vasiliauskienei, Aldonai Beliakovai, Širvintų miesto bendruomenei „Mūsų Širvintos“. Atsakymo kopijos nusiųstos LRS Pirmininkui Viktorui Pranskiečiui, LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, LRS nariams Ramūnui Karbauskiui ir Petrui Čimbarui.

Cituojame patį pirmą Sveikatos apsaugos ministro atsakymo sakinį: „Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vardu noriu atsakingai pabrėžti, kad neplanuojame uždaryti nei Širvintų, nei kurios kitos šiuo metu veikiančios ligoninės – tai nėra struktūrinių reformų tikslas.“

Tačiau toliau ministras pabrėžia, kad sveikatos sistemos reforma yra būtina ir neatidėliotina, nes ne visos gydymo įstaigos gali užtikrinti kokybiškas ir prieinamas gydymo paslaugas, todėl „įvertinus jų galimybes, potencialą bei gyventojų poreikius, kai kurių įstaigų veiklos profilis bus keičiamas taip, kad jos veiktų efektyviai, teiktų pacientams maksimalią naudą ir atitiktų regionų gyventojų poreikius.“

Tam, kad gydymo įstaiga galėtų teikti pacientams tam tikras paslaugas, ji turi atitikti keliamus kokybės reikalavimus. Turi turėti kvalifikuotus darbuotojus, reikiamą įrangą. Todėl šioje vietoje vertėtų paklausti ne vienos, o net kelių buvusių kadencijų Širvintų rajono savivaldybės ir ligoninės vadovų – kokiu pagrindu 2007 metais gauta milijoninės vertės ligoninės įranga buvo atiduota Ukmergės ligoninei? Kokiu pagrindu vieno šalyje žinomo „konservatoriaus“ įmonei už centus buvo išnuomotos suremontuotos ligoninės patalpos? Tikriausiai tam, kad padidintų mūsų ligoninės konkurencingumą… Ne, o jei be ironijos, tai visiems turbūt suprantama, kad su modernia įranga įstaigoje noriai dirba kvalifikuoti medikai, didėja pacientų skaičius, o teikiant daugiau paslaugų, uždirbama daugiau pinigų.

Pasak Sveikatos apsaugos ministro, reformos metu kaip tik planuojama sustiprinti gydymo jstaigas regionuose – išgryninti reikalingiausias paslaugas ir taip išryškinus jų stiprybes, padėti šioms įstaigoms tapti labiau konkurencingoms.

Įdomu, kad savo rašte ministras pateikia tam tikras opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), kuri „netgi savo programoje nurodė nematanti šviesios ateities mūsų šalies gydymo įstaigoms“ politines manipuliacijas. Pasak Aurelijaus Verygos, įgyvendinus „konservatorių“ siūlymus, visoje Lietuvoje tektų atsisakyti tik apie 1500 lovų ligoninėse, tai TS-LKD rinkiminėje programoje minimas tikslas, kuris reikštų maždaug 9800 lovų atsisakymą visoje Lietuvoje. „Jei TS-LKD būtų turėjusi galimybę įgyvendinti savo rinkiminę programą, jokios kalbos apie rajono ligoninių išsaugojimą negalėtų būti, nes tokio skaičiaus lovų atsisakymas reikštų dešimčių ligoninių uždarymą. Tenka apgailestauti, kad mūsų siūlomi sveikatos apsaugos sistemos reformos sprendimai, kurie turėtų padėti žmonėms konsultuotis su geriausiais specialistais ir gauti profesionaliausias paslaugas, susiduria su melu ir specialiai sukuriamais barjerais. Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų. Opozicija siūlomus reformos projektus naudoja visuomenei kiršinti, sėti nerimui ir panikai, taip pat dirbtinai klaidina visuomenę netgi klastodama duomenis, pvz. sudarinėdama tariamai uždaromų ligoninių sąrašus, – savo atsakomajame rašte teigia ministras.

SAM vadovybė nusprendė svarbiausius reformos projektus, susijusius su ligoninių tinklo sudarymu ir kriterijais, teikti Seimo pavasario sesijoje.

Sveikatos ministras pabaigoje rašo: „Tik pertvarkius dabartinę sveikatos sistemą, galima užkirsti kelią sveikatos priežiūros įstaigų savaiminiam žlugimui dėl nepakankamo finansavimo, kvalifikacijos kriterijų neatitikimo ar medikų stygiaus. Tad sveikatos sistemos reforma yra ir būdas apsaugoti gydymo įstaigas nuo jų durų užkalimo lentelėmis ar leidimo užsidaryti natūraliai nieko nedarant“.

Tūkstančiai Širvintų krašto žmonių savo parašais Lietuvos Vyriausybei išsakė savo nuomonę dėl  Širvintų ligoninės ateities. Belieka laukti Seimo pavasario sesijos ir tikėtis, kad, kaip vaizdžiai įvardijo „valstiečių“ ministras Aurelijus Veryga, Širvintų ligoninės durų po sveikatos reformos neužkals lentelėmis.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“”

 1. klementina parašė:

  Gerai , kad yra zmoniu , kuriems rūpi Širvintu ligonine.

 2. Kleopatra 5 parašė:

  Čia tiems kuriems pavydas šikną graužia šaunuolė Živilė gerai dirba sėkmės kad taip būtų dirbę skundikai gyventume dar geriau

 3. ? parašė:

  o jusu teisuoliai i privacius islakste…. ale kodel, gi taip optimizavo medicina, taip taupe, kazi kodel nenori dabar gydytis?

 4. Juozas parašė:

  Girdejsu kad jusu kristolinio skaidrumo grazuole i renimacija Sirvintu papuole!!!!!Idomu ar Sirvintu daktarsi ja gyde???

 5. darius parašė:

  bent kazka daro, imasi veiksmu, saunu, palaikau iniciatyvine grupe

 6. usnė parašė:

  Matosi, kas rūpinasi ligonine. Aciū.

Comments are closed.

scroll to top
+