Aš mačiau, girdėjau malūne naujieną…

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Ilgai lauktas rajono seniūnijų kultūros dienų „maratonas“ prasidėjo. Pirmieji pasirodymu džiugino – Širvintų seniūnijos kolektyvai (Širvintų kultūros centro Družų ir Motiejūnų filialai). Penktadienio vakarą Avižonių bendruomenės namus drebino besisukantys malūno sparnai: „Ant Širvintos upės kranto stovėjo ūkininko vėjinis malūnas. Nuo neatmenamų laikų mosavo jis savo dideliais sparnais, tarytum norėjęs pasikelti ir nuskristi… Jo sparnų ūžimas susiliedavo su upės murmėjimu į vieną svaiginantį gaudesį, kuris užkerėdavo savo paslaptingumu…“. Šiais kiek perfrazuotais Kazio Borutos kūrinio „Baltaragio malūnas“ žodžiais atsivėrė durys į nematytą ir neregėtą linksmybių kupiną gyvenimą, kuris virte virė malūno viduje.

Malūnas nuo seno yra laikomas smagių susibūrimų vieta, karščiausių kaimo naujienų židiniu ir sunkaus bei atsakingo darbo simboliu. Kadangi Širvintų rajone gyvena nemažai ūkininkų, kodėl gi negrąžinus senų laikų ir nesubūrus visų į malūną, kuriame galima išgirsti ir pamatyti neregėtų dalykų? Tad organizatoriai, remdamiesi Kazio Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ motyvais, visus sukvietė pažiūrėti smagios malūnininko gyvenimo istorijos.

Viskas, kaip ir dera smagiai vakaronei, prasidėjo nuo dainų. Kotryna Janukaitytė, Dagnė Kamarauskaitė ir Ugnė Savickaitė užtraukė lietuvių liaudies dainą „Naujienos“. Nuo pirmųjų akordų paaiškėjo, kad svečiai išgirs intriguojančių naujienų. Regis, senas malūnininkas (vaidmenį atliko Adomas Virmauskas) gyveno itin ramų gyvenimą. Malė savo malūne ir vargo nejautė, kol vieną dieną jo gyvenime pasirodė Pinčiukas (Danguolė Lapinskienė). Velnias sudrumstė ramybę. Nuo tos dienos į malūną plūste plūdo įvairiausi svečiai. Pirmoji savo kūriniais stebino smuikininkė Ugnė Savickaitė, kuri drauge su savimi atsivedė pasakorių Norbertą Polonską. Berniukas publiką pakerėjo nuotaikingais Širvintiškių tarmės tekstais. Nė viena vakaronė neapsieina be dainų ir smagių šokių. Tad griausmą malūne sukėlė Avižonių kaimo kapela, prie kurios prisijungė Motiejūnų kaimo saviveiklininkai, ir malūnas drebėjo dainų bei šokių ritmu. Kadangi malūnininko noras buvo vesti, – Pinčiukas jam suteikė tokią galimybę ir atvedė mergelių pulkelį. Scenoje dainas traukė Širvintų kultūros centro Družų filialo moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, vadovaujamas Audronės Burakovienės. Malūnininkas su Pinčiuku pasirašė sutartį, kad už vedybas velnias gaus tai, ko dabar senas malūnininkas neturi, bet gaus po vedybų. Kad ir koks bebūtų tas velnias gudrus – malūno šeimininkas buvo gudresnis. Jis atidavė velniui Uršulę (Dovilė Janukaitienė) – seną, niurzgančią, jo namuose tvarką palaikančią „davatką“, nuo kurios velnias vos galo negavo. Nieku gyvu malūnininkas nebūtų atidavęs mylimiausios dukters Jurgos (Odeta Kuročkina) – nutrūktgalvės, linksmybių sūkuryje gyvenančios mergaitės. Tik ją vieną ir teturėjo. Tad taip ir liko apgautas velnias malūne tarnauti ilgus gyvenimo metus. Malūno sparnai ir toliau sukosi, darbai vis sklandžiau ėjosi, ir svečių niekados netrūko. Armonikininkai (Juozas Mateika, Jonas Sakalas) džiugino lietuvių liaudies kūriniais, kurių ritmu sukosi šokių entuziastai. Žmonės dar ilgai traukė dainą „Stovi malūnas prie kelio“ ir smaguriavo įstabiomis vaišėmis.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Šio nuostabaus reginio vadovė – Ramunė Savickienė atliko ir pasakotojos vaidmenį. Renginį stebėjo ir vertino kompetentinga komisija: Janina Greiciūnaitė – Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės padėjėja, Rytė Bareckaitė – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė, Vilma Bartusevičienė ir Daiva Puzinienė – rajono Tarybos narės, Irena Petuškienė – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centro kaimo kultūrinio darbo ir profesionaliojo meno koordinatorė.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Susirinkusius svečius, komisijos narius ir renginio dalyvius bei organizatorius sveikino, tarė padėkos žodžius – merės padėjėja Janina Greiciūnaitė. Ji džiaugėsi, kad rajone yra tiek daug talentingų žmonių, kad visi darniai, su įkvėpimu dirba, ir to sunkaus darbo rezultatai kasmet kelia džiaugsmą. Linkėdama tokių susibūrimų dar daugiau, įteikė padėkos dovaną, kurią siuntė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Merė perdavė arbatų rinkinį ir medaus, linkėdama, kad visuomet būtume sveiki, kad susirinkus pasitiktų karštas arbatos puodelis, kuris suartina bendrauti, dalytis džiaugsmu ir problemomis, išsaugoti gražius prisiminimus.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Prie sveikinimų prisijungė ir Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė, kuri taip pat džiaugėsi gražiu renginiu ir įteikė organizatoriams skanėstų vaišių stalui. Penktadienio vakarą Avižonių malūnas dar ilgai šurmuliavo džiugia nuotaika, dainomis ir šokiais.

Odeta Kuročkina

Naujausi komentarai
  • labai    2017-02-17 16:16         

    Ačiū Odetai už pozityvą. Galėtų opozicijos trubadūrės pasimokyti iš jaunos merginos, kaip rašyti be pykčio ir pagiežos.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip turi būti pasielgta su posėdžių nelankančiais tarybos nariais?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.