Žemės diena Širvintų lopšelyje-darželyje „Buratinas“

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje, kuri suvienija visus žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų. Šią dieną ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose. Kartu su Žemės diena pradedamas švęsti ir Žemės mėnuo, kuris baigiasi balandžio 22 dieną.

Kovo 20-ąją Žemės dieną minėjo ir Širvintų lopšelio-darželio „Buratinas“ bendruomenė. Žemės dienos renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

Renginio metu vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus apie gamtos taršą, šiukšlių rūšiavimą, grožėjosi žemės vaizdais, kartu su auklėtojomis rašė pasižadėjimus. Po rimtos ir prasmingos veiklos vaikai, išbėgę į pavasarėjantį kiemą, žemę puošė pačių pagamintomis gėlėmis, iš antrinių žaliavų sudėliojo gulbių ežerą. Daug emocijų sukėlė inkilų kėlimas. Dėkojame tėveliams, kurie padovanojo sugrįžusiems paukščiams naujus namus.

Kovo 20-24 dienomis lopšelio-darželio bendruomenė aktyviai dalyvavo gerumo akcijoje „Vaikai – gyvūnams“. Akcijos metu parėmė Ukmergės gyvūnų globos namų „Klajūnas“ augintinius maistu, kraiku, gyvūnams skirtais žaisliukais, nenaudojamais pledais, dubenėliais.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

bur5

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Kovo 28 dieną vaikai dalyvaus edukacinėje valandėlėje „Inkilų gyventojai“, kurios metu Lietuvos ornitologas Gediminas Petkus rodys filmuotą medžiagą ir fotografijas iš paukščių gyvenimo, taip pat mokys vaikus juos atskirti iš išvaizdos ir supažindins su elgesio ypatumais. Pamokos gale žinių įtvirtinimui vaikai žais viktoriną ir turės galimybę susipažinti su profesionalia įranga paukščiams stebėti – žiūronais ir teleskopu.

Kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą – popieriaus, elektros ir vandens taupymą, langų ir durų sandarumą, atliekų rūšiavimą, plastiko naudojimo mažinimą buityje, ekologiškų valymo ir skalbimo priemonių naudojimą, kurie padeda tausoti senkančius Žemės išteklius ir padeda apvalyti mūsų planetą. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi, nes Žemė priklauso ne mums, o mūsų vaikams…

Kristina Lieparskienė
Širvintų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Inga Maslinskienė
Socialinė pedagogė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • y parašė:

  Labai malonios naujosios abiejų darželių vadovės. Linkiu neprarasti žavesio ateityje.

 • valio2 parašė:

  abu šaunūs.

 • Valio parašė:

  Saunus darzelis!

 • dar nuoširdžiau parašė:

  Labai šaunio ir Saulutes auklėtojos. Labai graziai ugdo mažuosius širvintiškius. Džiugu, kasd šitame laikrašytyje visada randame pozityvių dalykų.

 • nuoširdžiai parašė:

  Kokios šaunios, išmoningos, darbščios „Buratino“ darželio auklėtojos. Gera matyti kaip gražiai ugdo mūsų mažuosius. Ačiū Jums, mielosios, gražaus pavasario, sėkmės Jūsų darbuose ir sumanymuose, laimės Jūsų šeimose.

Kiti straipsniai:

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos