Vidiniame kiemelyje prie terasos bus dar jaukiau…

Neseniai viena Kultūros centro pastato siena pasipuošė labai įdomiu ir labai tikrovišku piešiniu.

Neseniai viena Kultūros centro pastato siena pasipuošė labai įdomiu ir labai tikrovišku piešiniu.

Einant nuo Igno Šeiniaus gatvės pro Širvintų knygyną link Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, pastebi, kad ant Kultūros centro pastato neseniai „išdygo“ labai įdomus ir labai tikroviškas piešinys. Jis toks natūralus, jog kyla noras pasukti piešinyje pavaizduota senamiesčio gatvele, prisėsti ant suolelio… Daugelis širvintiškių klausinėja, iš kur atsirado šis piešinys, o gal jis nepaskutinis?

Pasak savivaldybės adiministracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės, piešinius ant Kultūros centro ir Knygyno sienų sugalvojo Architektūros ir kraštotvarkos planavimo skyriaus vedėja Deimantė Oršauskaitė, kuri ir surado dailininką, išpiešusį paveikslą ant sienos.

Deimantė Oršauskaitė papasakojo, jog šią idėją puoselėjo jau kelis metus. „Pagalvojome, kad toks piešinys suteiks jaukumo. Dažnai būna, jog kartais sėdi terasoje vienas su kavos puodeliu ir savo mintimis, o čia šalia gražus piešinys, ir tu pasijauti jau lyg ir ne vienas…“ – sako Deimantė. Piešinys dar nebaigtas, jis tęsis ligi pastato viršaus, be to, dar bus piešiama ant kavinės „Terasa“ abiejų sienų pusių.

Dailininkas Linas Atgalainis savo mintis pirmiausia išdėsto ant popieriaus lapo.

Dailininkas Linas Atgalainis savo mintis pirmiausia išdėsto ant popieriaus lapo.

Dailininką Liną Atgalainį Deimantė surado internete. Per visagalį Facebook-ą ne tik dailininką surado, tačiau ir piešinukus suderino. Visi piešiniai bus susiję su menu. Dailininkas pažadėjo, jei leis oras, darbą baigti po trijų – keturių savaičių. Linas Atgalainis šioje meno šakoje stažavosi Italijoje, visus piešinio elementus sudėlioja pats, darbui naudoja fasadinius dažus ir laką.

„Sienų paviršius gana grubus, todėl iš pradžių kontūrus piešiu su anglimi. Šis menas taip ir vadinamas – sienų tapyba, tiesa, galima dar vadinti ir freska, nors jų technologija šiek tiek skiriasi, tačiau abu šie menai priskiriami senovinei tapybai,“ – pasakoja menininkas.

Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Vidiniame kiemelyje prie terasos bus dar jaukiau…"

  1. neringa parašė:

    Nuostabu.

Comments are closed.

scroll to top