Vasaros stovykla „Draugystės taku“

Susipažinkime...

Susipažinkime...

Pasibaigus mokslo metams, veikla Širvintų pradinėje mokykloje nesibaigė. Birželio pradžioje 35 mokiniai susirinko į vasaros stovyklą „Draugystės taku“, kuri finansuojama iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Visą savaitę stovykloje buvo vykdomos veiklos, skirtos smurto ir patyčių prevencijai, draugiškumo, bendravimo, socialinių-emocinių kompetencijų ugdymui.

Susirinkę stovyklautojai susipažino su stovyklos veikla, kūrė stovyklos taisykles, susitarimus, gamino plakatus, išklausė instruktažą. Dalyviai, susipažinę vieni su kitais, pažadėjo tęsti draugystę visos stovyklos metu, o vėliau susitikti ir rudenį. Kiekvieną rytą jie mankštinosi, išmoko „Draugystės šokį“, dainą „Draugystės šaly“, naujų žaidimų, mokėsi draugauti, atsiprašyti, padėti kitiems.

Kiekvieną dieną vaikai pamatydavo, išmokdavo arba sužinodavo kažką naujo ir įdomaus. Talkinant visam būriui mūsų mokyklos mokytojų, specialistų ir darbuotojų, mokiniai išmoko gaminti draugystės aitvarus, vasarines kepurėles, gėles draugui bei fantastinius gyvūnus. Taip pat susipažino su Joninių tradicijomis ir papročiais, miesto paplūdimyje pynė ir plukdė vainikus.

Patyrimų muziejuje po atviru dangumi „Vikingų kaimas“ stovyklautojai dalyvavo edukacijoje „Draugų rate“. Vaikai susipažino su senovės karyba, valgiais ir buitimi. Gamtoje žaidė senovinius žaidimus, suposi ant sūpynių, pabuvojo namelyje ant medžio.
Stovyklautojai aplankė Kernavę ir jos apylinkes, kopė į piliakalnius, sužinojo Kernavės istoriją ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Draugystės tiltas“ H. Orakausko studijoje-galerijoje „Šulinys“. Vaikai lankėsi Širvintų ŽŪB „Žirgynas“, smagiai praleido laiką Širvintų vaikų žaidimų kambaryje „Pipiras“, poilsio ir pramogų skvere „Vaikystės stotelė“.

[nggallery id=453]

Mokykloje stovyklos dalyviai piešė ant asfalto, pasigamino ir išbandė antistresinius žaisliukus, kurie lavina emocinį intelektą, padeda nurimti supykus ar jaučiant nerimą. Lauke daug teigiamų emocijų ir džiugesio suteikė veikla su „parašiutu“, grupelėse atliekami bandymai. Mokyklos kieme vaikai stiprino imunitetą, vaikščiodami basomis ant skirtingos faktūros paviršių, lavino judesius, kalbą ir aktyvino dėmesį žaisdami. Mokyklos bibliotekoje vyko knygų apie patyčių prevenciją pristatymas ir aptarimas, personažų piešinių paroda.

Svečiuose lankėsi stovyklautojai su mokytojomis iš Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro. Drauge praleidome dieną sportuodami, žaisdami, bendraudami prie vaišių stalo.

Susitikę su Amsiu ir jį atlydėjusia Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne G. Čepiene, vaikai pakartojo saugaus elgesio taisykles, palinkėjo vienas kitam saugios ir smagios vasaros.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie gražesnės mokinių vasaros, ir linkime puikių atostogų!

Jolanta Vilkienė, Rasa Žygienė
Stovyklos vadovės

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+