+

Vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Patrepsėlis“

Patys mažiausieji folkloro šventės „Patrepsėlis“ dalyviai.

Patys mažiausieji folkloro šventės „Patrepsėlis“ dalyviai.

Šiais metais bus rengiamas VIII Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“, skirtas lietuvių tautosakos rinkėjo ir leidėjo Antano Juškos 200 metų sukakčiai paminėti.

Vilniaus etninės kultūros centro žiniomis, konkursas rengiamas, siekiant skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto, etnografinio regiono tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus, konkurso rengėjai kviečia jame dalyvauti rajonų ir miestų kultūros kultūros centrus organizuoti vietinius „Tramtatulio“ ratus. Konkursą sudaro trys ratai: vietinis, regioninis ir nacionalinis. Širvintose vietinis konkursas vadinasi „Patrepsėlis“, jame dalyvauja 3-7 metų vaikai ir 1-12 klasių moksleiviai. Jie skirstomi į 4 amžiaus grupes: 3-6; 7-10; 11-14; 15-19 metų.

Vasario 28 dieną į Širvintų Kultūros centro parodų salę, į tradicinę vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventę „Patrepsėlis“ susirinko nemažai „žalio“ ir gražaus jaunimėlio. Pasak renginio vedėjos Laimutės Bikulčienės, šiandien į salę susirinko patys gražiausi ir talentingiausi rajono vaikai, besidomintys savo krašto tradicine kultūra.

Pirmoje folkloro šventės „Patrepsėlis“ dalyje savo talentus pademonstravo net 16 lopšelio-darželio „Boružėlė“ dainininkų ir pasakotojų. Debiutuoti didžiulėje Kultūros centro salėje ir susitvarkyti su jauduliu patiems mažiesiems buvo sunki, tačiau visiškai įmanoma misija. Žiūrovai savo plojimais ir skatino, ir vertino „boružiukų“ pasirodymus. Kelialapius į konkurso regioninį ratą pelnė tik du laureatai. Kovo 17 dieną dalyvauti regioniniame konkurso rate Molėtuose vyks pasakotoja Milana Bekionytė (vadovės Virginija Stundytė ir Asta Kavaliauskienė) ir pasakotojas Martynas Šeipūnas (vadovė Aušra Vitkauskienė). Mūsų laureatai varžysis su vaikais iš Ignalinos, Jonavos, Molėtų, Utenos, Švenčionių, Ukmergės, Zarasų rajonų ir Visagino.

Visus šešiolika „boružiukų“ šiam konkursui ruošė vadovės Ramunė Pečiulienė, Virginija Stundytė, Asta Kavaliauskienė, Aušra Vitkauskienė, Danguolė Šeipūnienė, Dalytė Jakštienė, Julija Jadzevičienė ir Aušra Jutelienė.

Bendra vyresniųjų „Patrepsėlio“ konkursantų nuotrauka.

Bendra vyresniųjų „Patrepsėlio“ konkursantų nuotrauka.

Pirmoji dalis baigėsi įdomiu Kultūros centro vaikų folkloro ansamblio (vadovė Kristina Stankevičienė) pasirodymu, kuriems akomponavo mūsų krašto žymūs armonikininkai Jonas Romaška ir Antanas Martinėlis.

Antroje konkurso dalyje 7-10 metų grupėje lauretais tapo dainininkas Hubertas Marcinauskas (vadovė Asta Jurkevičienė), dainininkė Rugilė Kazlauskaitė (vadovė Asta Jurkevičienė), dainininkė Ūla Jutelytė (vadovė Kristina Stankevičienė) ir dainininkė Urtė Stankevičiūtė (vadovė Kristina Stankevičienė). 11-14 metų grupėje tokio pat įvertinimo sulaukė dainininkės Žiedė ir Kamilė Bubelevičiūtės, Urtė Stankevičiūtė, Ūla Jutelytė (vadovė Kristina Stankevičienė). 15-19 metų grupėje geriausi buvo Justas Paulauskas, Linas Paulauskas, Vilius Marcinauskas (skudučiai) (vadovė Kristina Stankevičienė).

Vyresniuosius konkursantus parengė vadovai: Asta Jurkevičienė, Audronė Dabravolskienė, Rūta Tamašauskienė, Kristina Alejūnaitė, Kristina Stankevičienė.

Jaunuosius talentus pasveikino bei vaikams įteikė knygeles, o mokytojams – kalendorių ir suvenyrinį paukštį-švilpynę Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė. Konkursą apibendrino Vilniaus etninės kultūros centro specialistė, respublikinio konkurso „Tramtatulis“ konsultantė Loreta Šarkaitė-Stolerovienė.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kitame marių krante „ganosi“ jau šešiolika širvių

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+