Tūkstantmečio abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Praėjusį penktadienį daugelyje Lietuvos mokyklų per 40 tūkstančių dvyliktokų nuskambėjo paskutinis skambutis. Paskutinį kartą čirškiantį skambutį išgirdo ir 252 Širvintų rajono abiturientai: 192 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 16 Gelvonų ir 44 Musninkų vidurinių mokyklų dvyliktokai.

Kaip jau tapo tradicija, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientai pirmiausiai nuėjo į bažnyčią maldoje paprašyti stiprybės gyvenimo kelyje. Dvyliktokai turėjo ir netradicinę paskutinę pamoką su savo auklėtojomis. Vėliau į abiturientų klases sugužėjo pirmokėliai, kurie ir palydėjo vyriausiuosius savo draugus į salę, kur vyko Paskutinio skambučio šventinis koncertas.

Gimnazijos direktorė savo kalboje prisiminė abiturientų gyvenimą mokykloje, palinkėjo sėkmės per egzaminus ir stiprybės einant suaugusiųjų gyvenimo keliu.

Šventės kaltininkams dainavo ir šoko Širvintų pradinės mokyklos pirmokėliai. Jų pasirodymai susilaukė audringiausių aplodismentų. Matyt, dvyliktokai puikiai prisimena, kaip patys buvo tokie maži, ir kaip tada būdavo nedrąsu lipti į sceną.

Visus mokyklos salėje buvusius prajuokino vienuoliktokų originalus, kasdieninį mokyklos gyvenimą vaizduojantis pasirodymas. O štai jų palinkėjimai į naują gyvenimą išeinantiems draugams – ne vieną sugraudino.

Buvo apdovanoti gimnazijos dvyliktos klasės šokėjai ir dainininkai, kurie šioje scenoje sušoko paskutinį šokį ir sudainavo paskutinę dainą.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė sakė, kad ši abiturientų laida yra išskirtinė, ir tokios daugiau nebus. Visų pirma, tai Tūkstantmečio dvyliktokai, antra – būtent prieš 12 metų prasidėjo švietimo reforma ir dabartiniai abiturientai per visus šiuos metus ėjo sunkiu ir nežinomu mokslo keliu. O ir dabar jiems išeinant į universitetus – vėl naujovės, nes būtent šių metų pavasarį buvo patvirtinta nauja aukštojo mokslo reforma. Tačiau R. Jagminienė teigė tikinti, kad abiturientai neišsigąs naujovių, nes jie jau priprato eiti permainų keliu.

Sveikinimo žodžius bei palinkėjimus naujo gyvenimo kelyje tarė ir buvusios bei esamos auklėtojos. Savo ruožtu, dvyliktokai nuoširdžiai padėkojo savo auklėtojoms už meilę ir rūpestį bei įteikė joms po puokštę pavasarinių gėlių.

Paskutinio skambučio šventinį koncertą vainikavo Mokyklos himnas.

Penktadienį dar visiškai nerūpestingai dvyliktokai atsisveikino su mokykliniais suolais, o jau šiandien laiko lietuvių kalbos – pirmąjį brandos egzaminą. Tačiau tam, kad gautų brandos atestatą, turės išlaikyti dar bent jau du vidurinio ugdymo programos dalykų pasirinktus brandos egzaminus.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+