+

Tūkstantmečio abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Praėjusį penktadienį daugelyje Lietuvos mokyklų per 40 tūkstančių dvyliktokų nuskambėjo paskutinis skambutis. Paskutinį kartą čirškiantį skambutį išgirdo ir 252 Širvintų rajono abiturientai: 192 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 16 Gelvonų ir 44 Musninkų vidurinių mokyklų dvyliktokai.

Kaip jau tapo tradicija, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientai pirmiausiai nuėjo į bažnyčią maldoje paprašyti stiprybės gyvenimo kelyje. Dvyliktokai turėjo ir netradicinę paskutinę pamoką su savo auklėtojomis. Vėliau į abiturientų klases sugužėjo pirmokėliai, kurie ir palydėjo vyriausiuosius savo draugus į salę, kur vyko Paskutinio skambučio šventinis koncertas.

Gimnazijos direktorė savo kalboje prisiminė abiturientų gyvenimą mokykloje, palinkėjo sėkmės per egzaminus ir stiprybės einant suaugusiųjų gyvenimo keliu.

Šventės kaltininkams dainavo ir šoko Širvintų pradinės mokyklos pirmokėliai. Jų pasirodymai susilaukė audringiausių aplodismentų. Matyt, dvyliktokai puikiai prisimena, kaip patys buvo tokie maži, ir kaip tada būdavo nedrąsu lipti į sceną.

Visus mokyklos salėje buvusius prajuokino vienuoliktokų originalus, kasdieninį mokyklos gyvenimą vaizduojantis pasirodymas. O štai jų palinkėjimai į naują gyvenimą išeinantiems draugams – ne vieną sugraudino.

Buvo apdovanoti gimnazijos dvyliktos klasės šokėjai ir dainininkai, kurie šioje scenoje sušoko paskutinį šokį ir sudainavo paskutinę dainą.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė sakė, kad ši abiturientų laida yra išskirtinė, ir tokios daugiau nebus. Visų pirma, tai Tūkstantmečio dvyliktokai, antra – būtent prieš 12 metų prasidėjo švietimo reforma ir dabartiniai abiturientai per visus šiuos metus ėjo sunkiu ir nežinomu mokslo keliu. O ir dabar jiems išeinant į universitetus – vėl naujovės, nes būtent šių metų pavasarį buvo patvirtinta nauja aukštojo mokslo reforma. Tačiau R. Jagminienė teigė tikinti, kad abiturientai neišsigąs naujovių, nes jie jau priprato eiti permainų keliu.

Sveikinimo žodžius bei palinkėjimus naujo gyvenimo kelyje tarė ir buvusios bei esamos auklėtojos. Savo ruožtu, dvyliktokai nuoširdžiai padėkojo savo auklėtojoms už meilę ir rūpestį bei įteikė joms po puokštę pavasarinių gėlių.

Paskutinio skambučio šventinį koncertą vainikavo Mokyklos himnas.

Penktadienį dar visiškai nerūpestingai dvyliktokai atsisveikino su mokykliniais suolais, o jau šiandien laiko lietuvių kalbos – pirmąjį brandos egzaminą. Tačiau tam, kad gautų brandos atestatą, turės išlaikyti dar bent jau du vidurinio ugdymo programos dalykų pasirinktus brandos egzaminus.

Ivona Komarovska

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+