+

Tūkstantmečio abiturientams – išbandymų metas

Gegužės 20 dieną per 44 tūkstančius Lietuvos mokyklų abiturientų laikė pirmąjį privalomą lietuvių gimtosios kalbos valstybinį arba mokyklinį egzaminą. Į Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje esantį egzaminų centrą valstybinio lietuvių gimtosios kalbos egzamino laikyti atvyko per šimtą dvidešimt Lauryno Stuokos -Gucevičiaus gimnazijos, Musninkų ir Gelvonų vidurinių mokyklų abiturientų. Egzaminą sudarė 2 dalys. Kandidatai turėjo atlikti vieną iš dviejų užduočių: rašyti publicistinį samprotaujamąjį rašinį apie žmogaus kaukes, klystkelius arba interpretuoti Jono Biliūno, Henriko Radausko, Vandos Juknaitės kūrinių ištraukas. Šiai užduočiai atlikti buvo skirtos 3 valandos.

Tai buvo pirmas rimtas išbandymas Tūkstantmečio abiturientams. Po pirmos egzamino dalies Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos koridoriai prisipildė laikiusiųjų egzaminą šurmulio ir emocijų. Minia jaunuolių skubėjo į lauką, vieni – parūkyti, antri – užkąsti, treti – išsidrėbti žolėje ar pasėdėti ant suolelių ir pasiruošti antrajai egzamino daliai. Kalbinti abiturientai džiaugėsi, kad užduotys nebuvo sunkios, tekstai žinomi, jaudulys, lydėjęs visą rytą, per egzamino pirmąją dalį buvo nugalėtas, pamokose įgytas žinias pavyko pritaikyti praktiškai, todėl tikisi puikių rezultatų. Abiturientė Justina džiaugėsi, kad egzamino užduotyje buvo įdėtas jos mėgiamo poeto Henriko Radausko eilėraštis. Gimnazistė Aura sakė tikinti, jog jai pavyko interpretuoti gerai žinomą Vandos Juknaitės tekstą. Po pusvalandžio pertraukos dar pusantros valandos moksleiviai rašė teksto suvokimo testą. 

Laikiusieji mokyklinį egzaminą rinkosi vieną iš trijų užduočių: publicistinį samprotaujamąjį rašinį, literatūrinį rašinį arba Salomėjos Nėries, Vinco Mykolaičio – Putino, Bitės Vilimaitės kūrinių ištraukų interpretaciją. Mokyklinį egzaminą laikė 79 gimnazistai. Pasak egzamino administratorės Laimutės Kalesnykaitės, Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos direktorės pavaduotojos, egzaminas vyko sklandžiai, pažeidimų neužfiksuota.

Mokyklinio lietuvių gimtosios kalbos egzamino darbai bus įvertinti ir rezultatai paskelbti ne vėliau kaip per devynias darbo dienas. Šįmet Nacionalinis egzaminų centras (NEC) valstybinio lietuvių kalbos egzamino vertinimą organizuoja dviem lygmenimis: teksto suvokimo dalies darbai bus vertinami centralizuotai Vilniuje ir Kaune, kaip ir iki šiol, o teksto rašymo dalies kandidatų darbai bus tikrinami savivaldybių (taip pat ir Širvintų) įsteigtuose vertinimo centruose. Po to lauks teksto rašymo dalies kandidatų darbų kontrolinis vertinimas Vilniuje. Valstybinio egzamino rezultatai bus skelbiami tik po mėnesio. Jei abiturientui nepasiseks išlaikyti vienos egzamino dalies (teksto suvokimo ar teksto rašymo), kita dalis bus įskaityta sumuojant abiejų teksto dalių įvertinimus. Iki šiol vienos egzamino dalies neišlaikymas nulemdavo viso egzamino neišlaikymą.

Romas Zibalas

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • kasas parašė:

  pakartotine prasides tik birzelio pabaigoje.

 • as parašė:

  gal kas zinot kaip bus su perlaikymais? sako rezultatus birzelio pabaigoj tik zinosim bet pakartotine sesija jau birzelio 12 prasideda…..

 • Sauliaks-ui parašė:

  Aciu. irgi reikalinga info.

 • va kaip parašė:

  Pernykščiai ir ankstesni valstybinių egzaminų rezultatai rodo:
  gavusių 75-100 balų didesnė dalis visų moksleivių buvo ne Vilniuje, bet:

  › Lietuvių kalba – Pakruojo, Kėdainių r., Palangoje…

  › Matematika – Tauragės, Jonavos r., Visagine…

  › Istorija – Tauragės, Klaipėdos r., Palangoje…

  › Chemija – Šilalės, Marijampolės r., Panevėžyje…

  › Fizika – Tauragės, Šilutės r., Elektrėnuose, Klaipėdoje… ir t. t.

  Kiekviename rajone (ir nebūtinai rajono centre) yra bent po vieną mokyklą, kurios abiturientų rezultatai buvo geresni už Vilniaus abiturientų vidurkį.

 • hjk parašė:

  Kad tik jie išlaikytų tuos valstybinius. O tai kentės piniginės, už mokslą neišsimokėsim.

Kiti straipsniai:

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+