Tūkstantmečio abiturientams – išbandymų metas

Gegužės 20 dieną per 44 tūkstančius Lietuvos mokyklų abiturientų laikė pirmąjį privalomą lietuvių gimtosios kalbos valstybinį arba mokyklinį egzaminą. Į Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje esantį egzaminų centrą valstybinio lietuvių gimtosios kalbos egzamino laikyti atvyko per šimtą dvidešimt Lauryno Stuokos -Gucevičiaus gimnazijos, Musninkų ir Gelvonų vidurinių mokyklų abiturientų. Egzaminą sudarė 2 dalys. Kandidatai turėjo atlikti vieną iš dviejų užduočių: rašyti publicistinį samprotaujamąjį rašinį apie žmogaus kaukes, klystkelius arba interpretuoti Jono Biliūno, Henriko Radausko, Vandos Juknaitės kūrinių ištraukas. Šiai užduočiai atlikti buvo skirtos 3 valandos.

Tai buvo pirmas rimtas išbandymas Tūkstantmečio abiturientams. Po pirmos egzamino dalies Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos koridoriai prisipildė laikiusiųjų egzaminą šurmulio ir emocijų. Minia jaunuolių skubėjo į lauką, vieni – parūkyti, antri – užkąsti, treti – išsidrėbti žolėje ar pasėdėti ant suolelių ir pasiruošti antrajai egzamino daliai. Kalbinti abiturientai džiaugėsi, kad užduotys nebuvo sunkios, tekstai žinomi, jaudulys, lydėjęs visą rytą, per egzamino pirmąją dalį buvo nugalėtas, pamokose įgytas žinias pavyko pritaikyti praktiškai, todėl tikisi puikių rezultatų. Abiturientė Justina džiaugėsi, kad egzamino užduotyje buvo įdėtas jos mėgiamo poeto Henriko Radausko eilėraštis. Gimnazistė Aura sakė tikinti, jog jai pavyko interpretuoti gerai žinomą Vandos Juknaitės tekstą. Po pusvalandžio pertraukos dar pusantros valandos moksleiviai rašė teksto suvokimo testą. 

Laikiusieji mokyklinį egzaminą rinkosi vieną iš trijų užduočių: publicistinį samprotaujamąjį rašinį, literatūrinį rašinį arba Salomėjos Nėries, Vinco Mykolaičio – Putino, Bitės Vilimaitės kūrinių ištraukų interpretaciją. Mokyklinį egzaminą laikė 79 gimnazistai. Pasak egzamino administratorės Laimutės Kalesnykaitės, Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos direktorės pavaduotojos, egzaminas vyko sklandžiai, pažeidimų neužfiksuota.

Mokyklinio lietuvių gimtosios kalbos egzamino darbai bus įvertinti ir rezultatai paskelbti ne vėliau kaip per devynias darbo dienas. Šįmet Nacionalinis egzaminų centras (NEC) valstybinio lietuvių kalbos egzamino vertinimą organizuoja dviem lygmenimis: teksto suvokimo dalies darbai bus vertinami centralizuotai Vilniuje ir Kaune, kaip ir iki šiol, o teksto rašymo dalies kandidatų darbai bus tikrinami savivaldybių (taip pat ir Širvintų) įsteigtuose vertinimo centruose. Po to lauks teksto rašymo dalies kandidatų darbų kontrolinis vertinimas Vilniuje. Valstybinio egzamino rezultatai bus skelbiami tik po mėnesio. Jei abiturientui nepasiseks išlaikyti vienos egzamino dalies (teksto suvokimo ar teksto rašymo), kita dalis bus įskaityta sumuojant abiejų teksto dalių įvertinimus. Iki šiol vienos egzamino dalies neišlaikymas nulemdavo viso egzamino neišlaikymą.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Tūkstantmečio abiturientams – išbandymų metas”

 1. kasas parašė:

  pakartotine prasides tik birzelio pabaigoje.

 2. as parašė:

  gal kas zinot kaip bus su perlaikymais? sako rezultatus birzelio pabaigoj tik zinosim bet pakartotine sesija jau birzelio 12 prasideda…..

 3. Sauliaks-ui parašė:

  Aciu. irgi reikalinga info.

 4. va kaip parašė:

  Pernykščiai ir ankstesni valstybinių egzaminų rezultatai rodo:
  gavusių 75-100 balų didesnė dalis visų moksleivių buvo ne Vilniuje, bet:

  › Lietuvių kalba – Pakruojo, Kėdainių r., Palangoje…

  › Matematika – Tauragės, Jonavos r., Visagine…

  › Istorija – Tauragės, Klaipėdos r., Palangoje…

  › Chemija – Šilalės, Marijampolės r., Panevėžyje…

  › Fizika – Tauragės, Šilutės r., Elektrėnuose, Klaipėdoje… ir t. t.

  Kiekviename rajone (ir nebūtinai rajono centre) yra bent po vieną mokyklą, kurios abiturientų rezultatai buvo geresni už Vilniaus abiturientų vidurkį.

 5. hjk parašė:

  Kad tik jie išlaikytų tuos valstybinius. O tai kentės piniginės, už mokslą neišsimokėsim.

Comments are closed.

scroll to top
+