Susitikimų ciklas su kraštiečiu rašytoju, literatūrologu dr. Sauliumi Vasiliausku

Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vykdo projektą „Vilnijos krašto kūrėjų pristatymas Lietuvoje“, kurio tikslas pristatyti kraštiečių rašytojų ir dailininkų kūrybą. Šį kartą renginių ciklu pristatėme kraštiečio Sauliaus Vasiliausko kūrybą. Projekto partneriai: Vilnijos krašto bibliotekų asociacija, Širvintų kultūros centras, Elektrėnų, Švenčionių, Trakų viešosios bibliotekos.

Spalio 8 dieną Švenčionių savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju, literatūrologu ir humanitarinių mokslų daktaru Sauliumi Vasiliausku. Buvo pristatoma Sauliaus Vasiliausko pirmoji knyga „Dabar aš ramiai papietausiu“. Ši knyga Lietuvos rašytojų sąjungos pirmosios knygos konkurse laimėjo pirmąją vietą.

Spalio 19 d. knygos pristatymas vyko Kultūros centro konferencijų salėje, Širvintose. Renginyje dalyvavo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai ir lietuvių kalbos mokytojos (Edita Rutkauskienė ir Rasa Baranauskienė).

Gimnazistams rašytojas papasakojo apie tai, kaip gimė jo pirmoji knyga, skaitė knygos pasakojimus. Renginiui baigiantis Saulius Vasiliauskas atsakė į užduodamus klausimus.

Lapkričio 18 d. susitikimas Sauliumi Vasiliausku vyko Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

„Dabar aš ramiai papietausiu“ – taip pavadinta pirmoji prozininko knyga, į kurią sudėti trumpieji autobiografiškumo atspalvį turintys pasakojimai, kuriuose iš pirmo žvilgsnio paprastos, gyvenimiškos istorijos tampa buvimo dabartyje, „čia ir dabar“ svarbos liudininkėmis, nuolat primenančiomis, kad gyvenimą reikia iš tikrųjų patirti, o ne prabėgti manant, kad jau patyrei.

Tekstai žanro požiūriu knygoje įvairuoja – miniatiūros, esė, (labiau) tradicinė proza – su visais rašytojas turi vienokį ar kitokį santykį, daugelis savaip artimi, nors nemažai pirminiame variante buvusių kūrinių liko ir rankraščio paraštėse, į knygą nepateko.

Rašytojui renginių ciklo metu buvo užduota daug klausimų, į kuriuos autorius išsamiai ir nuoširdžiai atsakė. Į klausimą: „Ką planuojate veikti toliau?“ rašytojas atsakė „Gyventi“ ir filosofiškai nusišypsojo.

Dalia Taparauskienė
Projekto vadovė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top