Širvintų meno mokykloje – projekto „Muzika mus vienija renginys“

Respublikinio projekto „Muzika mus vienija“ renginys

Respublikinio projekto „Muzika mus vienija“ renginys.

2019 metų vasario 7 dieną Širvintų meno mokykloje vyko respublikinio projekto „Muzika mus vienija“ renginys. Tą dieną Meno mokykloje kartu su savo mokytoja Maryte Stumbriene lankėsi Vilniaus rajono Buividyškių pradinės mokyklos I klasės mokiniai Projekto dalyvius pasveikino Meno mokyklos direktorė Daiva Vinciūnienė. Ji pakvietė dalyvius į improvizuotą pamoką-kelionę po muzikos pasaulį, susipažįstant su muzikos instrumentais, kūriniais, muzikuojančiais vaikais. Gal būt susitikimas su Širvintų meno mokykla daliai svečių bus tik trumpa pažintis, kitiems gali būti ilgos kelionės pradžia. Juk pasak maestro Mstislavo Rostropovičiaus, muzikinis išsilavinimas dar niekam gyvenime nepakenkė, net jei žmogus vėliau tapo verslininku ar vairuotoju. Išgyvenimai, kurių suteikia muzika, daro sielą atviresnę viskam – ir grožiui, ir žmonėms, ir santykiams su šeima ar draugais.

Vėliau pamoką tęsė Širvintų meno mokyklos mokytojos. Vyresnioji fortepijono mokytoja Jurgita Reneckytė Žemaitienė papasakojo apie fortepijoną ir pianiną – instrumentus, kuriais ji moko groti savo mokinius. Vaikai sužinojo, kuo vienas instrumentas skiriasi nuo kito, kodėl vieną kartą grojant muzikantams fortepijono dangtis būna atidarytas, kitą kartą uždarytas. Projekto dalyviai ne tik klausėsi mokytojų Eilinos Stropaitės ir Jurgitos Reneckytės-Žemaitienės, Ilonos Berdikšlienės mokinių atliekamų kūrinių, bet ir sužinojo, kokiam žanrui jie priklauso, kūrė šių kūrinių pavadinimus.

Akordeono mokytoja metodininkė Tatjana Maciulevič atskleidė visiems gerai žinomo, bet iš tiesų nepažįstamo akordeono instrumento paslaptis. Meno mokyklos svečiai klausėsi akordeonistų ansamblinio muzikavimo, plojimais drąsino solistę, kuriai tai buvo pirmas viešas pasirodymas. Po to visi kalbėjosi apie scenos baimę ir apie tai, kaip ją galima įveikti.

Vyresnioji smuiko mokytoja Loreta Ardzevičiūtė supažindino su smuiku. Buivydiškių mokyklos pirmokai žinojo, iš kokių medžiagų gaminamas strykas. Skaitytojams, nežinantiems šios paslapties, jos ir neatskleisime. Teks priimti pirmokų iššūkį ir panaršyti internete.

Dailės mokytoja metodininkė Sigita Kaminskienė pristatė Dailės skyriaus mokinių parodą, skirtą Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Mokytojos metodininkės Julijos Jadzevičienės mokinės pamoką praturtino atliekamomis dainomis. Pamokos dalyviai, klausydamiesi dainavimo mokėsi ritmiškai ploti.

Šioje improvizuotoje pamokoje tilpo daug dalykų – naujos žinios, mokymasis išklausyti vieniems kitus, žinomų dalykų siejimas su naujais, mokymasis klausytis muzikos kūrinius pasitelkiant į pagalbą vaizduotę, patriotiškumo ugdymas. Kai kam galbūt ši pamoka taps paskata ieškoti savo aplinkoje esančios meno mokyklos ir savo gyvenimą glaudžiau sieti su muzika ar daile.

Daiva Chadusevičienė
Metodininkė

     
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Širvintose atidarytas vaikų universitetas

Zibaluose išgirstas jaunų šeimų balsas

Užgavėnės Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Patrepsėlis“

Vijo vijo ir išvijo…

Širvintų meno mokykloje – projekto „Muzika mus vienija renginys“

Musninkuose – dėmesys Vytauto Kernagio kūrybai

Širvintose kuriasi Vaikų universitetas

Smulkiosios tautosakos naudojimas ugdymo procese

Gimtinės keleliai lydėjo Širvintų seniūnijos saviveiklininkus

Seniūnijų kultūros dienų maratonas pradėtas Alionyse

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi dailininkas Arvydas Bagdonas

„Esu Musninkų krašto žmogus…“

Filosofas Vytautas Radžvilas: apie globalizmą ir savivaldą, provinciją ir provincialumą, „žalius“ ir „mūsiškius“…

Informacija iš naujausio numerio: Mindaugas Papinigis: „Dainavimas man, kaip aktoriui, kelia nerimą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

Bendrystė jungia ir stiprina

Knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas

Kai „karalius“ užgrojo akordeonu, sunki ligonė visiems parodė, kad dar nepamiršo šokių judesių…

Projektas „Gerumo nebūna per daug“

Projektas pasiteisino „šimtu procentų“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas